Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Může mezi mužem a ženou fungovat opravdové přátelství?

Kamarád taky rád! Před čím se mít na pozoru

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 25.12.2018, 00:00 | 25.12.2018, 00:00 | doma.cz/em

Může mezi mužem a ženou fungovat opravdové přátelství?

Ano i ne. Názory odborníků i laiků na toto téma se rozcházejí a vypadá to, že na úvodní otázku není jednoznačná odpověď. Je fakt, že pokud se muž a žena přátelí a jeden z nich si od toho slibuje víc, opravdovému kamarádství to většinou moc neprospěje. Dřív nebo později dojde každému trpělivost, a marné naděje tak skončí buď lhostejností, nebo nenávistí.

 

Anketa
Mohou být muž a žena jen přátelé?
206 hlasů
Ano.
91 hlasů
Ne.
Hlasovalo 297 lidí
 

 

Ale ruku na srdce – která z nás si aspoň někdy nepěstovala ‚kamaráda-čekatele‘ jen proto, že si chtěla užít jeho obdiv, i když po ničem víc netoužila? A naopak, není mezi vašimi kamarády aspoň jeden, po kterém pokukujete s nadějí, že jednou, možná, si všimne, že stojíte o něco víc…?

 

ČTĚTE TAKÉ:

 Váš příběh: Šéfová mě šikanuje. Chce sex

 

Podle odborníků jsou to obvykle spíš muži, kdo si myslí, že kamarádství je jen a pouze nutný předstupeň ke vztahu, a bývají pak zklamaní nebo naštvaní, když kamarádka jejich představu nesdílí.

 

 

Samozřejmě i čistě přátelské vztahy existují. Pak je spíš těžké vysvětlit třeba současnému partnerovi, že s Honzou se přece kamarádíte už od školy a v tom, že s ním do rána sedíte v hospodě, nemá hledat žádné vedlejší úmysly…

 

Žárlivost na kamarády je ostatně jeden z velkých problémů mnoha vztahů: podle průzkumů má problém vyrovnat se s žárlivostí na kamaráda či kamarádku 38 % žen a 25 % mužů. Důležitá je v tomto ohledu hlavně vzájemná důvěra – pokud partnerovi věříte, a zároveň máte nějakou svou důstojnost, nebudete ho vyslýchat pokaždé, když mu přijde SMS od kamarádky nebo když vyrazí na školní sraz.

 

A co vy – máte nějakého dobrého kamaráda opačného pohlaví?

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

nela 15:29 18.12.2012
je to blbost sřív nebo pozdějc stějně skončí v posteli....to je můj názor :-)
uživatel 15:19 18.12.2012
chceš si přivydělat měsíčně až třeba 1000 Kč? zkus tohle!
http://www.ecash.cz/index.php?ido2=10401
...