Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co znamená brut a demi? Jak šampaňské správně nalévat? A kolik můžeme vypít, aby nás ráno netýrala kocovina? Rady sommeliera vám pomohou, zůstat o silvestrovské noci za dámu.

Pravidla přípitku, která vám pomohou být za dámu a poprat se s kocovinou

Večírek
zdroj: Thinkstockphotos Večírek
aktualizováno 29.12.2014, 00:00 | 29.12.2014, 00:00 | Doma.cz/trm

Co znamená brut a demi? Jak šampaňské správně nalévat? A kolik můžeme vypít, aby nás ráno netýrala kocovina? Rady sommeliera vám pomohou, zůstat o silvestrovské noci za dámu.

Jak správně podávat sekt?

 

Obrovskou výhodou šampaňského i sektu je, že se hodí prakticky ke každému jídlu. Rovněž se stejně podávají, a není v tom žádná věda. Základem je správně vychlazená lahev (na 3 až 5 stupňů Celsia), která by měla být v lednici optimálně jeden až dva dny ve tmě a v klidu. Vyhněte se použití mrazáku, sektu byste tím uštědřili šok. „Teplota sektu při konzumaci má být 5 až 7 °C. Proto ta nízká teplota nachlazení, při rozlévání sektu do sklenek o pokojové teplotě tohoto snadno dosáhneme,“ radí Tomáš Brůha, hlavní sommelier značky Bohemia Sekt.

 

Nejvhodnějšími sklenicemi jsou takzvané flétny. Ze sektu v nich pomaleji vyprchají bublinky a perlení déle vydrží. S lahví před otevřením netřeste a nedělejte prudké pohyby. Odstraňte kovový košíček (říká se mu agrafa) a pevně chytněte korek, aby předčasně nevystřelil. Držte korek a otáčejte lahví, dokud se neozve známý zvuk. Při nalévání, doporučuje se pod úhlem 45 stupňů, je nejlepší sklenici naklonit, tím se vyhnete vypěnění sektu a bublinky v něm zůstanou o to déle.

 

Sekt
(Foto: oficiální zdroj)

 

Co pít na Silvestra?

 

Na Silvestra je výběr sektu velmi individuální. Záleží také na podávaných jídlech a občerstvení. „Obecně bych na Silvestra doporučil spíše sušší sekty a alkohol příliš nemíchal. Je dobré pít během večera vodu, abychom alkohol v těle naředili. Tím přispějeme k co nejmírnějším ranním následkům,“ říká Tomáš Brůha.

 

Míchání různých druhů likérů, destilátů, piva, vína určitě nikomu neprospěje. Na co si při míchání alkoholu dávat ale nejvíce pozor? Nejhorší je kombinace alkoholu a cukru v něm obsaženém. Čím více alkoholu s cukrem, tím horší ráno pravděpodobně bude.

 

Přípitek
(Foto: oficiální zdroj)

 

Co nám pomůže, abychom neměli druhý den kocovinu? Za prvé zcela jistě pít střídmě, za druhé pokud možno nemíchat příliš mnoho druhů alkoholických nápojů a za třetí neustále doplňovat tekutiny, ideálně vodou. Alkohol tělo odvodňuje, proto je důležité doplňovat tekutiny nealkoholickými nápoji, a to raději méně sladkými.

 

Tip: Vitamin C pomáhá tělu zbavovat se škodlivin, takže jeho doplnění formou čerstvého ovoce nebo potravinového doplňku před večírkem rozhodně pomůže. Pokud to náhodou s konzumací alkoholu přeženeme, není od věci dát si ho i před spaním.

 

Kdo po Silvestru potřebuje vstávat s čistou hlavou, může si o půlnoci připít nealkoholickým sektem. „Proces odebrání alkoholu je šetrný a výsledná chuť velmi dobrá. S radostí jej mohu doporučit,“ zakončuje Tomáš Brůha. Jak takový nealko sekt vůbec vzniká? Během výrobního procesu je u něj za vakua šetrně odebrán alkohol, takže se jedná o skutečný sekt se vším všudy, jen bez alkoholu.

 

 

 

Jak se vyznat v rozdělení sektů?

 

Mnoho lidí neví, jaký zvolit sekt, co znamenají zkratková označení „Brut“, „Doux“, tak často sáhnou po klasice „Demi sec“. Pokud si hlídáte linii, měli byste volit sekty spíše sušší. „Suché sekty doporučuji nejen pro ty, kteří si hlídají váhu, ale také jsou vhodné například pro každého, kdo nechce den po oslavě pocítit drtivý dopad předchozího večera,“ vysvětluje sommelier Tomáš Brůha. Rozpětí sektů je opravdu velké a podle Brůhy je škoda, že je většina národa stále vnímá jen jako nápoje „na přiťuknutí“. „V portfoliu máme sekty mnoha druhů a kategorií zbytkového cukru. Kdybyste chtěli, můžou vás provázet během celého oběda nebo večeře. Doslova od aperitivu až po dezert,“ uzavírá Brůha.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POZOR NA VEČÍRKU: Sex a sekt: spojení, které inspiruje
Na kocovinu vědci doporučují med
Co dělá s tělem alkohol a jak se bránit kocovině?

 

Rozdělení sektů podle zbytkového cukru:

 

BRUT NATURE 0-3 g/l*
EXTRA BRUT 0–6 g/l*
BRUT 0–12 g/l*
EXTRA DRY 12–17 g/l*
SEC 17–32 g/l*
DEMI SEC 32–50 g/l*
DOUX 50 g/l a více*

 

* Tento údaj lze použít pouze u sektů, kterým po druhotném kvašení nebyl dodán žádný cukr.


Vadí něčemu pití více druhů sektu v jednom večeru? "Obvykle je lepší pít stejný druh, nicméně pokud budeme pít střídmě, vícero druhů zcela jistě neuškodí, obzvláště když si dáme různá vína k různým pokrmům v rámci jednoho menu. Tzv. zážitková gastronomie je dokonce na ochutnávání více druhů postavena," doporučuje sommelier.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře