Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Marta Ondráčková, kterou znáte ze Snídaně s Novou, píše pro náš magazín další sérii článků, tentokrát na téma: sny, sex, muži...

SEX, SNY A MUŽI: Také jsem se líbala na Petříně

Marta Ondráčková
zdroj: Oficiální zdroj Marta Ondráčková
aktualizováno 02.05.2012, 12:41 | 02.05.2012, 12:24 | doma.cz

Marta Ondráčková, kterou znáte ze Snídaně s Novou, píše pro náš magazín další sérii článků, tentokrát na téma: sny, sex, muži...

Proč se i dneska chodí na prvního máje na Petřín, políbit svou milovanou pod rozkvetlou třešní? Proč se vlastně ještě na prvního máje milenci líbají pod rozkvetlou třešní? Nebo spíš, proč ženy stále touží být políbeny na prvního máje pod třešní obsypanou květy? Ano, zvyk je to rozhodně hezký.

 

Přiznávám, že i já jsem letos, poprvé v životě, na ten Petřín vyběhla a pro jistotu si účel svého konání pojistila polibkem pod třešněmi dvěma. Ale není celý tenhle blázinec způsobený spíš než touhou po romantice naší hysterií z toho, že uschneme? Že ztratíme schopnost, která z nás dělá tvory oplývající magickou mocí stvořit život?

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Adéla Gondíková: VÁŽNÁ NEMOC přítele!

Kocábová nemluví s otcem. Smíří je dítě, které porodila?

MÓDNÍ POLICIE : Kočí a Peake vypadají jako tetky

 

Nejen obrazně tedy přestaneme být pravými ženami, objekty mužské touhy a potenciálními matkami. Možná máme jednoduše strach, že už nás nikdo příští rok pod tou třešní, ani kdekoliv jinde, nebude chtít políbit a tak si užíváme, dokud to jde. A že je to trošku vynucené, nám nijak nepřekáží. Na prvního května tedy vyrazí do ulic ruku v ruce páry všech věkových kategorií.

 

PSALI JSME:

 

SEX, SNY A MUŽI: Valentýn je hysterie lásky

SEX, SNY A MUŽI: V košilích mě má nejraději!

 

Jedni, protože se jim tradice polibku pod květenou zkrátka líbí. Druzí proto, že se přeci jen trošku bojí a třetí to dělali celý život, tak proč s tím v osmdesáti přestávat. Na Petříně to vypadá jako na D1 a třešně trpí vytížeností a ztrátou nejedné kytičky. Spousta milenek je totiž v dnešní době natolik pohodlná, že si raději, než stát frontu na třešeň, nechají větvičku přinést ochotným partnerem domů.

 

A pro jistotu ji rovnou zavěsí nad postel. Tomu se říká extra pojistka. Třešně zkrátka tento den trpí přemírou pozornosti. Teda, alespoň ty na Petříně. Ale co takový stromeček u silnice mezi Křtinami a Habrůvkou? Nebo osamělá třešinka někde na kopci u kapličky? Každý rok čeká v první májový den na svůj osobní párek milenců a ani v pozdní večer se její touha a smysl nenaplní.

 

Stává se pomalu ale jistě tím, čemu má její existence zabránit. Usychajícím, smutným, své poslání nenaplňujícím kusem dřeva. Možná by měl někdo sepsat manifest za ideální vytíženost českých třešní. Kdyby se totiž nějaký organizačně schopný tvor ujal rovnoměrného rozptýlení mileneckých dvojic v rámci krajů, měly by to páry i třešně o poznání jednodušší. Netrpělivá šestnáctka by se nemusela strachovat, že nestihne večerku, protože ji od její první májové pusy dělí ještě dvacet párů.

 

A planá třešeň někde na samotě u lesa by si vychutnala zaslouženou každoroční dávku pozornosti. Přesně té, kterou se několikrát za rok rozhodneme věnovat našim polovičkám u výjimečných příležitostí, jakými jsou narozeniny, výročí, Vánoce, anebo právě první máj. Nezapomínejme proto na důvody, kvůli kterým tak úpěnlivě trváme na polibku sto dvacátý první, v přestupném roce sto dvacátý druhý, den gregoriánského kalendáře.

 

A stejně tak nezapomínejme, že zapomnění znamená jistou smrt. U nás žen minimálně odejde na věčnost pár nervových buněk při rozčílení, které po něm následuje. Třešeň tiše, o samotě a pozvolna přestane plodit, seschne a ztrouchniví. Přály byste si dámy takový osud? Tak proč ho dopřávat těm nebohým stromům, které kdosi, kdysi určil za ty jediné pravé, aby se staly svědky neustálého utužování koloběhu plodnosti. Buďme za to rády a patřičně jim vděčny. Mohl to být smrk.

 

Podívejte se také na osobní facebookový profil Marty Ondráčkové

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře