Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Svěřujte se nám dál – nejste se svým problémem sami!

Sexuální zneužívání dětí vás děsí a trápí! PŘÍBĚHY ČTENÁŘŮ

aktualizováno 23.10.2008, 17:11 | 23.10.2008, 10:43 | tn.cz/kat

Svěřujte se nám dál – nejste se svým problémem sami!

Seriál TV Nova Soukromé pasti se posledním dílem Tatínkova holčička trefil do černého. Odvážně upozornil na jeden z nejbolestnějších společenských problémů. Film ukázal případ, kdy dívka své oznámení o sexuálním zneužití nakonec stáhne.


Zažili jste v dětství podobně otřesné příběhy, jako byl ten v seriálu Soukromé pasti? Chcete se o ně podělit? Pak pište na emailovou adresu zena@nova.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo VZTAHY. Děkujeme.Chcete vědět víc? Klikněte sem: Příběhy zneužitých dívek


Někteří prožili totéž!


„Můj nevlastni otec mě v dětství osahával a nutil do orálního sexu,“ svěřila se psycholožce PhDr. Tamaře Cenkové v ON-LINE rozhovoru Mariana. Teď má problémy s navazováním vztahů i se sexem.


Často nemají odvahu vyhledat pomoc!


„Vím, že bych měla vyhledat psychologa, ale prostě se bojím! Bojím se, že se to všichni dozví a že rozbiju rodinu jako v tom filmu, ale jsem už dospělá, mám děti a jsem sama, špatně navazuji vztah s muži, v sexu je to taky divné... nevím, co dál,“ trápí se Eliška.Psycholog dokáže udržet tajemství. Jde o to, aby se oběti ulevilo a cítila se lépe. Nikdo o vaši návštěvě nemusí vědět.


Zneužívané děti se mohou obracet na Dětské krizové centrum, kontakt na Linku důvěry je 241 484 149 nebo na bezplatnou linku bezpečí 800 155 155. Specializované centrum pro pomoc ženám zneužitým v dětství je Občanské sdružení Elektra – www.centrumelektra.cz, linka 272911110.


Po stažení obvinění zneužívání často pokračuje…


Psycholožka Cenková varuje před skrýváním takového hrozného rodinného tajemství! "Pravděpodobnost, že dotyčný bude pokračovat v sexuálním zneužívání, když se odborníkovi nesvěříte, je veliká!Dívky mají strach, aby se jejich rodina nerozpadla a společensky neznemožnila. Raději trpí dál! „Někdy to končí až tehdy, když dívka v 18 letech opustí rodinu a vlastně uteče. Do 18 let, pokud jí nikdo nevěří a obvinění stáhne, musí zůstat doma!I muži jsou zneužíváni!


Zneužívány nejsou jen dívky, ale i chlapci. Zde je problém o to horší, že jsou často zneužíváni osobami s homosexuální pedofilií. „Mám problém s navazováním vztahů a co se týče sexu, jsem naprosto neschopný čehokoli. Mám za to, že je to následné trauma z věcí, které se odehrály již před mnoha lety. Rád bych si v budoucnu založil rodinu, ale nevím, co s tím dělat!“ trápí se účastník ON-LINE rozhovoru, který chce zůstat v anonymitě.


Řešte svůj problém dřív, než bude pozdě!Sexuální zneužití v dětství a znásilnění v kterémkoli věku jsou traumata, která nelze jen tak zapomenout, i když se snažíte sebevíc. Dokud nepřesunete vinu tam, kam patří, a nezbavíte se výčitek a sebeobviňování, nepodaří se vám najít kladný vztah sama k sobě, ke svému tělu, svým potřebám…Jestliže nemáte rádi sami sebe, nemůžete dávat lásku druhým. I vaše děti se s vámi budou cítit lépe, budete–li sami se sebou spokojení.


Příběhy zneužitých dívek:


Nikola:
Zuzka:


Eva:
Chcete vědět víc? Klikněte sem: Příběhy zneužitých dívek

 
10 hlasů
Vaše hodnocení