Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zkoušky, uzávěrky, nebo prostě jen běžný shon? Máme pro vás pár tipů, které vás nahodí.

STRES ÚTOČÍ? Poperte se s ním! 5 zaručených rad

Stres
zdroj: Thinkstockphotos Stres
aktualizováno 02.06.2019, 00:00 | 02.06.2019, 00:00 | doma.cz

Zkoušky, uzávěrky, nebo prostě jen běžný shon? Máme pro vás pár tipů, které vás nahodí.

Dýchejte správně

 

Zní to možná zvláštně, ale opravdu to pomáhá. Dostatečný přísun kyslíku pomáhá tělu zvládat napětí a únavu, takže se pak budete cítit lépe. Zkuste třeba tento jednoduchý cvik: ve stoji se zavřenýma očima se pomalu nadechněte, současně zvedejte paže a při tom se vytahujte za prsty rukou. Při výdechu intenzivně vnímejte svůj dech, soustřeďte ho do bederní oblasti a pomalu připažte.

 

Doplňte vitaminy

 

Možná jste podrážděná, protože vám chybějí některé vitaminy. Pokud jste dlouho ve stresu a máte tendenci se odbývat v jídle, může se to snadno stát. Zkuste přírodní vitaminový doping: zobejte sezamová semínka, lískové oříšky a mandle, jezte banány, vajíčka, mléčné výrobky a listovou zeleninu. Dostanete tak do těla koktejl těch nejúčinnějších látek proti depresím a nervozitě (hořčík, vitamin D, vitamin B6, vitamin E, vápník).

 

 

Hýčkejte se!

 

Jde vám všechno na nervy, jste unavená a bez nálady? Zajděte si na kosmetiku nebo na masáž a nechte se opečovávat odbornicemi. Opravdu to není zbytečný luxus. Relaxaci si určitě zasloužíte, a navíc po ní budete jako znovuzrozená fyzicky i psychicky.

 

 

Vůně moře

 

Ještě nemáte dovolenou ani prázdniny? To nevadí, vůni moře a potřebný jód si můžete užít i tady – bazény s mořskou vodou, dokonce i s protiproudem, najdete již i u nás. Vydat se můžete také do solné komory, kde ze sebe dostanete nervozitu a špatnou náladu. Nebo vyzkoušejte domácí talasoterapii: stačí, když si do koupele přidáte dvě lžíce mořské soli.

 

Lehké nohy

 

Jste celý den na nohách? Po návratu domů své nohy hýčkejte. Nervová zakončení na chodidle jsou totiž spojena s nejdůležitějšími tělesnými orgány a ovlivňují jejich stav. Připravte si koupel s vodou zahřátou asi na třicet osm stupňů a přidejte odvar z bylinek (například z máty, ostružiní, tymiánu, ořešáku). Stačí 15 minut a pak vám může třeba partner nohy ještě lehce promasírovat.

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře