Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Některé záhady 20. století odolávají i těm nejmodernějším metodám vědeckého výzkumu a zůstávají neobjasněny po dlouhá desetiletí. Že nevěříte na minulé životy ani na strašidla? Po přečtení tohoto článku možná změníte názor!

TOP 3 neobjasněné záhadné příběhy! Z toho mrazí

Horor
zdroj: Thinkstockphotos Horor
aktualizováno 29.08.2015, 00:20 | 29.08.2015, 00:19 | doma.cz

Některé záhady 20. století odolávají i těm nejmodernějším metodám vědeckého výzkumu a zůstávají neobjasněny po dlouhá desetiletí. Že nevěříte na minulé životy ani na strašidla? Po přečtení tohoto článku možná změníte názor!

Případ Shanti Devi, děvčátka pamatujícího si na svůj minulý život

 

Shanti Devi se narodila roku 1930 v indickém Dillí. Do svých čtyř let téměř nemluvila. O to větší šok pro všechny byl, když ve čtyřech letech začala vyprávět rodičům o tom, že její skutečný domov se nachází ve městě Mathura, kde kdysi žila jako Lugdi Devi se svým manželem Kedarem Nathem a kde zemřela po porodu syna. Čím byla Shanti starší, tím víc reálií o svém minulém životě prozrazovala. Používala dokonce slova z mathurského dialektu a pokoušela se do svého rodného kraje utéct. Ředitel její školy opravdu obchodníka Kedara Natha v Mathuře vypátral. Malá Shanti Kedara i svého syna bezpečně poznala, ačkoli se při setkání s ní vydávali za někoho jiného. Znala také mnoho detailů z jejich manželského života a poznala další rodinné příslušníky. Tento pozoruhodný případ nechal vyšetřit dokonce Mahátma Gándhí. Závěry komise potvrdily, že Shanti je reinkarnovanou Lugdi Devi. Shanti se dožila jednašedesáti let a nikdy se nevdala. O její příběh se zajímalo mnoho badatelů z celého světa, žádný z nich ale nedošel k uspokojivému racionálnímu vysvětlení.

 

Shanti
(Foto: shutterstock.com)

 

Ambrose Bierce, autor hororů, který se vypařil ze světa


Roku 1913 se americký novinář a spisovatel Ambrose Bierce ve svých jednasedmdesáti letech rozhodl vzkřísit umírající kariéru, osedlal koně a vyrazil přes řeku Rio Grande s úmyslem zapojit se do vřavy mexické revoluce. Jeho plánem bylo připojit se k tamnímu vojevůdci Pancho Villovi. Někdy kolem Vánoc, poblíž mexického města Chihuahua, Bierce údajně záhadně zmizel.
Dodnes nebylo spolehlivě objasněno, co se s Biercem, který byl znám svým přílišným pitím, stalo. Jeho osud však přitahuje mnoho záhadologů, jelikož podstatnou část spisovatelova díla tvoří duchařské historky a horory, jejichž zápletky se nezřídka točí právě kolem záhadných zmizení. Bylo Biercovo zmizení plánovaným žertíkem, nechal ho zabít Villa, nebo snad spáchal sebevraždu? Teorie nejsou ve svých závěrech jednotné. Některé přisuzují jeho odchod zásahu temných sil, se kterými si Bierce údajně celý život zahrával, jiné mají za to, že se spisovatel vůbec do Mexika nedostal, protože ho skolilo jeho astma.

 

Kostel
(Foto: shutterstock.com)Univerzita v Ohiu a její tajemná budova


Kampus Univerzity v Ohiu patří údajně k nejstrašidelnějším místům Spojených států. Největším tajemstvím je opředena budova kolejí s názvem Wilson Hall, v jejímž čtvrtém patře se nachází zamčený a zapečetěný pokoj č. 428. Tato místnost byla znepřístupněna poté, co si studenti stěžovali na předměty poletující po pokoji, samostatně se otvírající a zavírající dveře a na podivné zvuky. Každý, kdo obýval pokoj č. 428, hovořil o stejných paranormálních zážitcích. Podle legendy zemřel v pokoji v 70. letech za záhadných okolností mladík. Jiná historka hovoří o dívce, která zde praktikovala astrální projekci, při níž lidská duše opustí tělo a pohybuje se nezávisle na něm. Jisté je, že vedení kolejí prohlásilo pokoj za neobyvatelný a nikdo se do něj již dlouhá léta nesmí nastěhovat.

 

Univerzita Ohio
(Foto: shutterstock.com)


Máte také rádi tajemství a strašidelné záhady? Tak to si určitě vychutnejte tyto knihy nebo pusťte následující filmy a seriály:


KNIHY


* Robert Galbraith: Hedvábník - Druhý případ Cormorana Strika (Plus)


Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal – a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…


* Denise Mina: Stále půlnoc (Panteon)


Klidný nedělní večer na předměstí Glasgow. Běží televize, v troubě se peče večeře. Klid naruší stará otlučená dodávka, která prorazí dveře jednoho ospalého domu. Vyřítí se z ní skupina ozbrojených mužů v kuklách. Zajmou rodinu a požadují výkupné milion liber. Útočníci jednoho člena rodiny unesou. Na místo je přivolána vyšetřovatelka Alex Morrowová. Ale kolem případu se objevuje spousta záhad. Kdo byli ti únosci? Proč si mysleli, že v normálním domě žije bohatá rodina? Rodina zarytě mlčí. Alex se noří hlouběji do případu a odhaluje podivná tajemství.


* Patricia Cornwellová: Mrtvá beze jména (Knižní klub)


Vánoce, svátky klidu a míru. Ve vzduchu se však vznáší podivný opar smrti. Mnohonásobný, mimořádně brutální vrah Temple Brooks Gault zaútočil. Obětí je mladá žena, jejíž zohyzděné tělo bylo nalezeno v zapadlém koutě zasněženého newyorského Central Parku. Scarpettová nepochybuje, kdo je na řadě nyní. Je pouze otázkou času, kdy psychický teror rafinovaného zločince vyústí v další smrt nevinného člověka. Karty jsou rozdány a cestující podzemní dráhy netuší, co se v jejich bezprostřední blízkosti odehrává.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Pronásledoval mě duch!
VÁŠ PŘÍBĚH: Strašidelný sen mi zachránil život
VÁŠ PŘÍBĚH: Dobrý duch nám zachránil život

 

FILMY


* Záhada sfingy


Objevem tajemné komnaty se zároveň probudila bájná sfinga. Když Thomas objeví tajemnou komnatu, probudí tak i bájnou Sfingu. Těsně předtím, než sfinze podlehne, požádá svoji kolegyni, aby šla za jeho synem Robertem, který je jediný, kdo může Sfingu zastavit. Začíná nekonečná honička za sedmi divy plná zvratů, dechberoucích momentů a tajemství.
Sledovat můžete na VOYO.
 

* Zmizení


Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení.

Sledovat můžete na VOYO.

SERIÁLY


* Malé vraždy Agathy Christie


Francouzský cyklus podle detektivních románů Agathy Christie.
Sledovat můžete na VOYO.

* HEX


V novém dramatickém seriálu s prvky nadpřirozena se Cassandra "Cassie" Hughes, plachý společenský outsider, zoufale snaží zapadnout do jedné z podivných part v anglické internátní škole Medenham Hall. Chce být oblíbená, ale jediný člověk, který ji opravdu miluje, je její lesbická spolubydlící a nejlepší kamarádka Thelma. Cassie by udělala všechno pro to, aby ji "správná parta" přijala. Budoucnost Cassie se ale navždy změní, když se zastaví na cigaretu v jedné ze starých budov na koleji, kde najde ukryté starobylé předměty. Tyto předměty Cassie obdarují nadpřirozenými schopnostmi...
Sledovat můžete na VOYO.

* Stoupenci zla


Když se Joe Carroll, bývalý profesor literatury a sériový vrah, dostane z vězení krátce před svojí popravou, povolá FBI na pomoc bývalého agenta Ryana Hardyho, který původně dostal Carrolla za mříže. Hardy se ale s FBI nerozloučil v dobrém a i když se rád podívá na dno flašky, rozhodne se pomoci při pronásledování nebezpečného zločince.
Sledovat můžete na VOYO.
 
* seriál Pátek třináctého


Pátek třináctého je seriál plný napětí, záhad a nadpřirozena. Každý díl je poutavým příběhem nabitým hrůzou, strachem, zděšením a nebezpečím. Sledujte spolu s námi, jak čtyři spřízněné a statečné duše hledají prokleté starožitnosti a snaží se je získat zpět do svého vlastnictví. V hlavních rolích hrají Louise Robey, John D Lemay and Chris Wiggins.


* Věřte nevěřte


Vyzkoušejte si svůj úsudek! Uhádnete, které z pěti nabízených příběhů napsal scenárista a které přinesl sám život? Zahrajte si s námi neobyčejnou hru s tajuplnými příběhy...


* Bojíte se tmy?


Série strašidelných příběhu s mysteriózní atmosférou, 30-ti minutové napínavé příběhy s hororovým nádechem. Každý díl nový příběh


A jaký je vás filmový nebo seriálový tip pro milovníky záhad?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře