Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejraději vaříme a zaléváme květiny, naopak nenávidíme žehlení a mytí oken. Téměř čtyři procenta dotázaných považují domácí práce za vysloveně nesnesitelné.

Třetina Čechů má problém udržet si doma pořádek

aktualizováno 03.03.2011, 00:37 | 03.03.2011, 00:01 | Mediafax / doma.cz/em

Nejraději vaříme a zaléváme květiny, naopak nenávidíme žehlení a mytí oken. Téměř čtyři procenta dotázaných považují domácí práce za vysloveně nesnesitelné.

Češi nejraději vaří a zalévají květiny, k žehlení a mytí oken mají naopak odpor. Problém s úklidem má třicet procent oslovených, vyplývá z únorového průzkumu, který ve středu zveřejnila agentura SANEP. Dvě třetiny lidí v Česku nemají naopak problém si pořádek doma udržet

 

Nejoblíbenější domácí prací je v Česku vaření, které je v oblibě u čtvrtiny populace. Podle průzkumu vaří raději muži než ženy. Druhým nejpopulárnějším domácím zaměstnáním je zalévání květin, které preferuje pětina oslovených.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Zbláznila jsem se z uklízení

STOP! Nenechte se zničit uklízením

Známe PĚT TYPŮ TCHYNÍ. Kam patří ta vaše?

 

Žehlení označilo za nejméně oblíbenou domácí povinnost sedmnáct procent respondentů, méně nepopulární je u žen než u mužů. Češi nemají v oblibě ani mytí oken nebo utírání prachu.

 

 

Všechny práce bez výjimky jsou odpudivé pro tři a půl procenta dotázaných. Více než čtvrtina oslovených naopak nepovažuje žádnou z domácích prací za vyloženě nesnesitelnou.

 

Většinu domácích prací zajišťují manželky, uvádí průzkum jako názor třetiny respondentů. Rovnou dělbu povinností v domácnosti v rámci rodiny zastává šestadvacet procent oslovených. Pouze v režii manžela jsou domácí práce podle necelých tří procent účastníků průzkumu.

 

Více než dvě třetiny respondentů zastává názor, že by se o domácích pracích nemělo uvažovat jako výhradně o ženské činnosti. Opak si myslí dva lidé z deseti.

 

SANEP provedl průzkum ve dnech 7. až 17. února letošního roku na vzorku více než 17 tisíc dotázaných ve věku 18 až 69 let.

 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře