Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tento příběh nám poslala čtenářka Marie. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

VÁŠ PŘÍBĚH: Moje dluhy zničily celou rodinu

aktualizováno 28.06.2010, 15:52 | 29.06.2010, 00:00 | doma.cz/em

Tento příběh nám poslala čtenářka Marie. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

Rozhodla jsem se napsat vlastní příběh o zadlužení a jeho důsledcích. Začalo to úplně nevinně. Vzala jsem si půjčku s tím, že ji v pohodě splatím. Tento úvěr platím, ale přišly nečekané rodiné výdaje a nezodpovědné nákupy. Mám tři děti, takže výdajů je stále dost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Život s hadařem byl katastrofální

VÁŠ PŘÍBĚH: Zoufalství mě dohnalo na taneční maraton

 

Trpěla jsem stále pocitem, že jim dávám málo, a postupně jsem si začala brát jeden úvěr za druhým, hlavně od nebankovních společností. Byly to vesměs částky kolem dvaceti tisíc. Splátky činily kolem pěti set, a já jsem měla pocit, že to zvládnu. Takto se vše nakupilo. Přestala jsem splátky zvládat a platila jsem sporadicky.

 

Nakonec jsem se dostala tak daleko, že mé výdaje převýšily příjmy. Přestala jsem platit úplně. Chvíli se nic nedělo, ale pak začaly chodit upomínky a později došlo k exekucím. Kvůli exekucím se dluhy ztrojnásobily. Momentálně dluh činí dvě stě padesát tisíc. O Insolvenční řízení žádat nejspíš nebudu, protože by mi vše sebrali a nechali takzvané minimum
 

Proboha, z čeho to zaplatím? Nejvíce mě ubíjí, že doma svému druhovi lžu. Něco tak hrozného mu přece nemohu přiznat. Možná by dluhy přenesl přes srdce, ale lhaní nenávidí . A já pořád lžu. Nejsem schopna se přiznat, mám strach, že o něj přijdu.
 

Nějaké dluhy se bohužel už provalily, zdaleka ne všechny, a bylo to velice nepříjemné. Momentálně jsem na tom tak , že nespím, po nocích nebo přes den, když jsem sama, probrečím i desítky minut, dostávám se do depresí, přestávám zvládat rodinu a přemýšlím i nad nejhorším.

 

Vlastně jsem zničila celou rodinu, mužského, který se mě ujal i s dětmi ( po rozvodu) , teď ho u mě drží jen dcera, tu máme spolu. I když ho miluji a vážím si ho, náš vztah jsem postupně svou lehkomyslností zničila. Teď jsem sice ponaučená , ale zoufalá a na dně.
 

Nejsem žádná spisovatelka, ale chtěla jsem to napsat jako varování. Berete si půjčky, úvěry? Včas zastavte. Jde to pomalu, nenápadně, ale jistě. Zničí to vás i rodinu, a to bolí nejvíc. Pokud máte děti, nedělejte dluhy hlavně kvůli nim.

 

Tento příběh nám napsala čtenářka Marie. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

exgeorgino 07:21 14.07.2010
...janokucerovaaa, když už jste se vy „inteligentní stvoření“ rozhodla někoho urážet, tak diskuze není o tom, jak někomu radit, že je blbec a aby si přestal půjčovat. Jednak denní masírování reklamy Cofifisu a Providentu, jsou toho důkazem. Diskuze je o tom vyslovit svůj názor a pokud vyslovím názor, že jste „jano kučerová“ hlupák a máte si vzít žebřík a jít skočit z nuseláku, tak to uděláte???? Ten žebřík máte, aby jste tu bariéru co tam namontoval magistrát přelezla. Já jsem také radil Marii, aby si půjčovala? Ano moje rada je radikální a zbaví jí dluhů, potřebuje k tomu jediné provaz a jít k lesu.
Pokud ale máte jinou radu, tak jí poraďte, ať mi pobavíte, protože blbce, který jaksi ve škole chyběl na matematiku asi těžko přesvědčíte, že když se něco půjčí, tak se to dvojnásobně musí vracet a nemusím zrovna nad vaším hodnocením zvracet.
Jinak, když už se v diskusi máme urážet, s čímž jste si začala, tak proč vám neříkat hlupáku, že.

jana.kucerovaaa@seznam.cz 22:28 11.07.2010
to byl kruty nazor "blboune k čemu jí to navádite""jste zlý člověk když neumite poradit tak nepište do diskuze:::
exgeorgino 06:13 07.07.2010
.......co bych tak o vás napsal, jste dement, který neumí počítat, že 1+1=2...nebojte, ještě přijdou další exekuce a přijdete o víc, bohužel si ani nic jiného nezasloužíte. Nevím co máte v mozku, když si půjčujete a myslíte si, že to nebudete splácet. Jenom hoved může skočit na reklamu Cofidisu, nebo Providentu. Když už matematika je pro vás cizí pojem a platíte společnostem a gaunerům, kde stát povolil lichvu, protože to nic jiného není, tak si kupte provaz a jděte k lesu. Pře tím se přesvědčte, zda vaše dluhy nebudou splácet vaše děti, protože mají matku dementa.