Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jednou se mi zdál velmi zvláštní sen a díky němu jsem zachránila sousedku.

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj sen zachránil sousedce život

aktualizováno 16.07.2010, 00:15 | 16.07.2010, 00:01 | doma.cz/em

Jednou se mi zdál velmi zvláštní sen a díky němu jsem zachránila sousedku.

Má sousedka se mi zdála poslední dobou nějaká smutná. Chodívala po domě s pláčem, nebo byla pro změnu zamračená jak obloha před bouřkou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 RAD, jak se v horku nepohádat

Na dovolené pracuje jenom cvok


Tyto stavy asi vyplývaly z toho, že se právě rozvedla s manželem, který na ni byl hrozně zlý a pořád na ni řval. Ale ona ho i tak milovala. Nakonec jí utekl k mladší ženě. Byla na všechno úplně sama, pořád opakovala, jak už ji žádný chlap nebude chtít. Já jsem jí několikrát říkala, že jí bude bez jejího bývalého líp,vždyť si na ní jenom pořád vyléval zlost.

 

 

Byl na ni nepříjemný a zlý. Ale ona prostě bez něho žít nemohla. Snažila jsem se jí pomoct,ale vždy jsem odešla s nepořízenou, pomoc prý nepotřebovala a nechtěla. Zdály se mi o ní občas sny, ale vždy jen pěkné. Jednou se mi o ní zdálo cosi zvláštního.
 

Ve snu jsem viděla, jak moje sousedka leží na zemi v kaluži krve a nehýbe se. Probudila jsem se celá orosená a bylo přesně sedm třicet. Vyběhla jsem z postele, rychle jsem si něco na sebe hodila a utíkala k jejím dveřím. V bytě vládlo ticho a mně to bylo opravdu divné.

 

Klepala jsem tak hlasitě, že by ten zvuk už vzbudil i medvěda. Nikdo neotevíral. Co teď? Co když se jí něco stalo? Naštěstí i v tomto stavu jsem si vzpomněla, že klíče od jejího bytu má ještě jedna paní z baráku. Rychle jsem za ní běžela a klepala jí na dveře jak šílená. Naštěstí otevřela. Rychle jsem jí vysvětlila, že chci klíče paní sousedky a že je to velmi naléhavé.

 

Naštěstí mi je dala. Odemkla jsem. V koupelně bylo rozsvíceno a slyšela jsem vodu, dveře byly otevřené. Vešla jsem dovnitř. Sousedka ležela ve vaně bez známek života. A voda tekla dál a dál. Zastavila jsem ji, rychle jsem si půjčila její telefon a zavolala záchranku. Dorazili naštěstí brzo.
 

Poté, co sousedku pustili z nemocnice, děkovala mi a byla ráda, že jsem jí zachránila život. Po nějaké době se z nás staly opravdu dobré kamarádky a já jí dohodila známého. Chodila s ním na schůzky a nakonec se vzali. Dokonce se jim narodilo krásné děťátko. A teď spolu žijí a jsou šťastni.
 

Jsem ráda, že mě ten sen varoval, bez něho by už tady asi sousedka dávno nebyla. Od té doby každému snu věřím.

 

Tento příběh nám poslala čtenářka Alena. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

S3xyAngelBetka :P(11 let) 21:56 03.09.2010
To takovýmhle ,,věštkyním'' závidím =)
S3xyAngelBetka :P(11 let) 21:56 03.09.2010
To takovýmhle ,,věštkyním'' závidím =)