Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Miminko se stále nedařilo, a tak útěchu manželům poskytovalo alespoň vymýšlení jména...

VÁŠ PŘÍBĚH: Vybírali jsme jméno pro dítě, které jsme neměli

aktualizováno 06.03.2011, 10:07 | 06.03.2011, 00:01 | doma.cz/em

Miminko se stále nedařilo, a tak útěchu manželům poskytovalo alespoň vymýšlení jména...

Jelikož jsme se o miminko s manželem snažili několik let, jména jsme měli vymyšlená ještě dřív, než jsem vůbec do jiného stavu přišla. Domluva byla jasná, vymyslím jméno pro chlapečka, manžel pro holčičku.

 

Zpočátku byla situace neveselá, a zatímco já do sebe ládovala spoustu prášků a injekcí na podporu ovulace a zahnízdění vajíčka, doma jsme se dohadovali, jak se bude jmenovat někdo, kdo zatím ještě někde vesele plave s bičíkem na zadečku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Také se trápím jako Šeherezáda. PŘÍBĚH ČTENÁŘKY

VÁŠ PŘÍBĚH: Těhotenství si nesmírně vážím, je to zázrak

 

Jediná útěcha
 

Drželo nás to nad vodou a tyhle myšlenky byly jedinou útěchou, protože nám dodávaly sílu, že jednou ten den skutečně přijde a naše srdíčka už nebudou tak prázdná. Manžel vybral jméno pro holčičku podle nějakého filmu či seriálu, kde hrála roztomilá holčička, která se prý jmenovala Lucinka. Podle ní se měla jmenovat i naše dcera, naopak chlapečkovi jsem vybrala jméno já. Honzík, po mém otci.

 

Pohodový Jan
 

Nejsem typ člověka, který by chtěl udržovat tradice nebo snad svému otci křečovitě prokazovat úctu, ale už odmala jsem ze svého táty cítila zvláštní auru, která člověka uklidňovala. Jmenoval se Jan, proto i to jméno na mě působilo uklidňujícím dojmem.

 

Jste těhotná
 

Jenže všechno má své ale. Mně se z duše protivilo jméno Lucie, manžel zase nesouhlasil, aby se dítě jmenovalo po mém otci, proto bylo zmíněné téma předmětem častých sporů. Jenže kompromis stále ne a ne najít, až jednou...

 

Tento příběh nám poskytla čtenářka Kamila. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu redakce@doma.cz.


"Tak, maminko, můžu vám gratulovat, skutečně jste těhotná,“ oznámila mi jednoho dne lékařka v centru asistované reprodukce. V den, kdy jsem tomu věřila ze všeho nejméně! Vždyť ten měsíc jsem měla cyklus rozhozený více než kdy jindy. Musela jsem po tom všem otěhotnět úplně přirozeně!

 

Lékařka jako inspirace
 

V euforii jsem stihla zaznamenat jméno na její vizitce. Příjmení bylo děsně komplikované, ale křestní jméno jsem si zapamatovala. Jmenovala se Aneta.

 


Čas letěl jako voda a já na paní doktorku málem zapomněla. Zhruba v polovině těhotenství jsme zjistili, že čekáme holčičku, výběr jména se tedy zúžil jen na ta holčičí. A pak jsme to jméno uviděli i v kalendáři. Aneta... Opět jsem si vybavila tu úžasnou paní doktorku, která nám sdělila nečekanou novinku. A bylo jasno.

 

Naše princezna
 

Naše holčička, naše překrásná malá princeznička se jmenuje Anetka. Jméno k ní sedí, sedí i k příjmení, a já jsem ráda, že jsme se nakonec shodli. Jiné jméno už si k naší princezně ani nedokážu představit..

 

ZDROJ: babyweb.cz

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

hanalad 09:31 07.03.2011
Vy toho naděláte!!!! Škoda , že vás nepojmenovali třeba Klotylda nebo Jenoféfa! Taky byste žily!!!!!!
D. 20:55 06.03.2011
Bud rada, ze se nejmenujes jako ja, Denisa. :)
A. 20:11 06.03.2011
Aneta? Chudák, takový děsný jméno, taky se tak jmenuju :-/