Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Lenka se svěřila s hrůzným příběhem z dětství. Dospělost však nebyla o mnoho lepší.

VÁŠ PŘÍBĚH: Zneužíval mě otec - denně! Od mých 11 let!

Smutná žena
zdroj: Thinkstockphotos Smutná žena
aktualizováno 10.02.2013, 10:40 | 10.02.2013, 10:40 | doma.cz/em

Lenka se svěřila s hrůzným příběhem z dětství. Dospělost však nebyla o mnoho lepší.

Bylo léto, horké a voňavé. Žně, má oblíbená doba. Otec většinou chodil domů hodně pozdě a bylo třeba si toho báječného ticha užít. Každý cinkot klíčů za dveřmi mě zmrazil, otec se vracel domů. Dnes ale dříve než jindy. nebyl na poli, ale v hospodě, jak se hned ukázalo. Další krutý den, další modřiny, další rozbité předměty. Maminčino roztrhané oblečení se válelo po celém bytě.

 

Bylo mi teprve 11 let a 2 měsíce. Otec přišel domů opilý, křičel, bil mámu. Všední obrázek. V ten den jsem si ustlala v obývacím pokoji, chtělo se mi dívat se na televizi trochu déle. Bylo tak krásně, měla jsem otevřené okno, takže jsem slyšela i cvrčky a cítila vůni čerstvě posekaného obilí. Zavřela jsem oči a čekala na klidný spánek. Ani nevím, jak dlouho mi trvalo usnout, ale vím, že jsem se hodně rychle vzbudila. Vzbudily mě ruce, které se mě dotýkaly. Někdo vedle mě ležel - ale kdo? Nevím, nemohla jsem se otočit.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Tajně jsem sledovala svého milého... To byl šok!

VÁŠ PŘÍBĚH: Vášnivé noci s ženatým šéfem. Měl sexy zadek!

 

Byl to otec, jeho ruce, jeho dech. Na ústech jsem měla jeho silnou dlaň. Ten den skončilo moje dětství. A vše pokračovalo celé dlouhé čtyři roky, každou noc mě zneužíval, ať už jsem měla zalepená ústa, nebo nůž u krku. Jednou ho přistihla mamka. Já zalepená ústa, otec připraven na svůj pravidelný rej, máma vešla do mého pokoje. Byla jsem šťastná, skončí utrpení. Nastala velká hádka, potom bití. Pak se na mě máma otočila a povídá: "Nejsi má dcera, ale milenka mého muže." Ještě tu noc odešla. Vzala s sebou mladší sestru a mě nechala tam. Jako kořist divé zvěři.

 

PSALI JSME:

 

Dcera zmizela do Afriky. Máme strach!

 

Roky jsem sbírala odvahu, pak jsem to všechno řekla. Na základní škole. Následovaly nepříjemné výslechy, vyšetření u doktora, soudní líčení - a věřila jsem, že to všechno skončí a nastane mi nový a lepší život. Nenastal. Čtrnáct dní po soudu jsem se dostala k matce. Bála jsem se... ale vypadalo to slibně. Máma byla milá, taktní. Za měsíc jsem skončila v dětském domově. Šikanu jsem už znala, ale pálení vlasů, topení ve vaně a zapalování papíru mezi prsty mě přece jen děsilo.

 

 

Z děcáku jsem se dostala v sedmnácti. Musela jsem slíbit, že budu u matky, abych se dostala ven. Ta už ale žila s partnerem: byl to despota, násilník - divila jsem se, proč s ním máma žije - po tom všem, co zažila s mým otcem... Jeho agresivita se obrátila i proti mně, bil mě. Modlila jsem se, abych už byla pryč.

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.

 

A to se také stalo, bohužel. Našla jsem si přítele. Nemilovala jsem ho, ale říkala jsem si, že by to mohla být cesta z pekla. Vše bylo fajn - takové ticho před bouří. Narodily se nám dvě dcery. Pak jsme se vzali, ale manžel mě bil a urážel. Dva týdny po svatbě jsem ho našla v posteli s mou sestrou. Odešla jsem s dcerami pryč. Zhroutila jsem se. Nemít dcery, nevím, jak by to dopadlo, zda bych tu ještě byla a bojovala. Rozvedla jsem se, odstěhovala, a teď už několik let žiji s přítelem.

 

 

Jestli je můj život lepší? Mám s ním další dvě děti, občas mě uhodí, urážkami nešetří, je kriminálník... Ale mám děti. Mým údělem je trpět a doufat, že jednou bude líp.

 

Kde hledat v podobných případech pomoc?

 

Sdružení Linka bezpečí - jak vyplývá ze samotného názvu organizace, Sdružení bylo založeno za účelem pomoci dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Zde máme pro vás důležité kontakty:

 

Linka bezpečí 116 111
Linka vzkaz domů 800 111 113, 724 727 777
Internetová linka pomoc@linkabezpeci.cz
Chat linky bezpečí chat.linkabezpeci.cz

Rodičovská linka 840 111 234

 

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Moře 10:17 29.08.2015
Možná, že je příběh vymyšlený, ale ten můj a mnoha dalších takto postižených je velmi podrobný. Píšu sem proto, že se zde vyjadřují hlupáci, kteří o tom nic neví. Dospělému člověku, který vyrostl v bezpečí a jistotě, těžko může pochopit, jaké to je, když se v takové situaci ocitne bezmocné a bezbranné dítě, kterému ubližuje někdo, na kom je závislé a kdo by ho měl chránit. Je to naprostý otřes jeho jistotou, bezpečím, roztrhá to jeho duši a celou jeho existenci. Nikdo, kdo to nezažil, to nedokáže pochopit. Dítě je duševně a existenčně závislé na svých pečovatelích, a jestliže tito takto "selžou", nemá se kam jinam obrátit. Jde o trauma, o kterém je nesmírně těžké hovořit, s každým slovem se vrací otřesné zážitky, roli hraje i stud, pocit pošpinění, pocit viny, nenávist k tělu, které to "zavinilo". A nakonec- zničený život. Deprese, sebepoškozování- trestání svého těla, neschopnost normálního partnerského a sexuálního vztahu. Prasata, co takovou věc udělají, dostanou pár let, ale pro oběť to má dalekosáhlé celoživotní důsledky.
Marcela 23:01 25.10.2013
:D takova hovadina. Jestli tomuhle nekdo veri tak ma dost. Sama se stydim ze vubec neco takoveho komentuju...
Ondra 23:49 11.03.2013
Lidka rasa je placha. Normalni clovek problemy resi a nebo pred nima utika. Kdyz neni spokojenej snazi se o zmenu. To je lidska vlastnost. Ale jen idi-ot si zije spokojene nespokojenej zivot. A je to tu videt. Jestli je ten pribeh pravdivi tak ta holka je peknej idi-ot :D od taty co ji mlatil utece ke klukovi co ji mlatil a od kluka co ji mlatil utece ke klukovi co ji mlati. Je chudak ? mozna... Kazdopadne je to idi-ot.
WAKEUP 09:42 15.02.2013
Vážně mě dojímá, jak tu lidi v diskuzi odpovídáte "autorce" článku...to si jako myslíte, že to fakt napsala nějaká holka? A pak to umístila sem a vaše reakce si přečte? To psal buďto novinář a nebo to minimálně dvakrát upravil a fakt si tu žádná holka nepřečte, jak je vám jí líto ! :D
jojo 03:22 14.02.2013
chudak holka ja sice nemel problem smamou a tatou a to proto zesem virustal od narozeni v deskim domove zadne baliki a navstevi jak ostatni ti meli vse bilo to krute skoda roku ktere utekli zuvot stal zanic tet mije 33 hnus zivot neprejuto nikomu
Vladimír 11:16 12.02.2013
Moje kamarádka měla od 11 let sex s otčímem a myslela si, že je to normální. Nevím jak je na tom dnes, už je to dlouho. Je fakt, že v jejich 17ti jsem se s ní cítil jako by byla po 5ti dětech. Velmi volná, ale jinak velmi krásná.
Markéta 13:00 10.02.2013
Ty ženský si za to můžou samy, když nic neřeknou
vaclav 21:21 07.02.2013
Taky se mě to zdá hodně přetažený,,,taky mám silný podezření že to psal nějakej uchyl kterých je na internetu hafo pokud ne tak ta holka je ůplnej magor ,,,no chová se tak celej život a už jiná nebude !!!
BOZENA CINOVA SIDORKA 16:43 07.02.2013
HRUZA SE DEJE NA TOM SVETE,NEDOKAZU TO POCHOPIT JE TO HYJENISMUS ,HNUS A ODPOR,TAKOVE LIDI BY NEMELY EXISTOVAT,JE TO MOC SMUTNE CO TAKOVY HUMUS DOKAZE,TOLIKA ZLA NAPACHAT BOLESTI SAKRA JE MI Z TOHO NA NIC.
Bruno Ližpič 23:30 05.02.2013
Co je to za h.o.v.a.d.o .co dokáže p.o.j.e.b.a.t vlastní krev a potažmo dítě?Má snad malý p.é.r.o aby musel j.e.b.a.t malý čárky?Zastřelit na místě,škoda ho soudit,ztráta času...
1 2 3