Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jitka se trápí. Na dítě má nejvyšší čas. Manželovi to opakuje bezmála denně. Jeho odpověď je vždycky: NE!

VÁŠ PŘÍBĚH: Zoufale chci dítě, je mi 36. Manžel je ale zásadně proti

aktualizováno 29.10.2010, 14:56 | 29.10.2010, 00:01 | doma.cz/em

Jitka se trápí. Na dítě má nejvyšší čas. Manželovi to opakuje bezmála denně. Jeho odpověď je vždycky: NE!

Před lety jsem se zamilovala vlastně na první pohled, nebo nejpozději na druhý. Stoprocentně jsem věděla, že toto je TEN PRAVÝ. Měl jen maličký kaz na kráse: exmanželku a malé dítě. Ale rozvod už proběhl, to nejhorší měl za sebou, byl volný. Do roka byla svatba.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Přítel žil dvojí život. Se mnou i se sousedkou

Student vsadil na lásku STO LIBER

 

Vdávala jsem se ve třiatřiceti, manžel je o jedenáct let starší. Žádné zásadní problémy jsme prozatím nikdy řešit nemuseli: manžel dost vydělává, máme krásný byt a náš vztah je ve všech směrech pohodový. Až na jednu věc. Paradoxně na tu nejdůležitější.

 

O eventuelním dítěti jsme před svatbou vlastně ani nehovořili, měli jsme jiné starosti: byli jsme neuvěřitelně zamilovaní. Popravdě jsme neustále mluvili o lásce (protože takovou, jako byla ta naše, podle našeho názoru svět ještě neviděl). Potom jsme mluvili o svatbě, a tu jsme také uskutečnili. O dítěti jsem se nikdy nezmínila, neboť mi připadalo naprosto samozřejmé, že spolu dítě mít jednou budeme.

 

Osudná večeře v restauraci

 

Po svatbě jsme si jednoduše skvěle žili, což trvalo několik let. Před rokem jsem pozvala manžela na večeři do luxusní restaurace, neboť jsem ho chtěla tímto způsobem roztomile upozornit, že máme úplně všechno, ale jedna věc nám chybí, a tak bychom, už vzhledem k mému věku (tehdy mi bylo pětatřicet, dnes už jsem bohužel o rok starší), měli podniknout určité kroky, abychom si ji pořídili. Zkrátka jsem mu po večeři sdělila, že je nejvyšší čas, abychom si pořídili miminko.

 

Na jeho reakci jakživa nezapomenu. Napolo se vztyčil na židli a zvýšeným hlasem, tak zvýšeným, až se lidé od několika sousedních stolů zahleděli směrem k nám, pronesl: "No ty ses úplně zbláznila!" Začala jsem zmateně vysvětlovat, že doteď jsme si užívali, a teď už prostě musíme mít dítě. "Ale tos mi nikdy neřekla!" řekl podrážděně.

 

 

Pak mluvil v tom smyslu, že on už dceru má (osmiletou Sáru) a že si kvůli ní vytrpěl v době rozvodu peklo, stejně jako Sára si vytrpěla peklo. To mu prý stačilo navždy. Teď chce klid, taky už není nejmladší, má náročnou práci a energie mu ubývá. Piplat dítě od miminka, na to už nemá nervy ani sílu.

 

A ať mu netvrdím, že se o všechno postarám já. Sára prý jako miminko proplakala celý první rok života, celý rok se pořádně nevyspal. Navíc první manželku podle jeho názoru těhotenství a mateřství proměnilo, najednou byla přehnaně úzkostlivá, přehnaně emocionální, to všechno nakonec vedlo k tomu nešťastnému rozvodu. A poté mi vmetl do tváře něco jako: "Dítě jen přes mou mrtvolu!"

 

Hádáme se kvůli miminku těměř bez ustání

 

Od té doby to jde s naším manželstvím z kopce. Hádáme se téměř bez přestání. Celý rok ho přesvědčuju, že prostě nemůžu nemít dítě, ale on nad tím jen mává rukou a označuje mě za hysterku. Nebo bezelstně navrhuje, že si tedy budeme brát jeho Sáru k nám častěji, abych se aspoň trochu cítila jako máma. Nehoráznost!

 

Nevím, co mám dělat. Napadají mě všechna ta zoufalá řešení, která by napadla patrně každou ženu: Vysadit antikoncepci a mít dítě "tajně". Pak mu to s ledovým klidem sdělit. Ale to by se asi zbláznil. Nebo ho opustit a najít někoho, kdo by dítě chtěl. Jenomže já ho opustit nechci, chci s ním zestárnout.

 

A bez dítěte se zblázním zase já. Ptala jsem se mámy a ta tvrdí, že to chce čas, že se to časem poddá. Nejsem si tím jista. Kamarádky zase radí "fintu" s vysazením antikoncepce. "On se s tím nakonec smíří, uvidíš," říkají. Jenomže nevědí a nevidí, jak zuřivě se myšlence na dítě můj muž brání. Jsem teď bezradná. Už nejsem nejmladší, měla bych si pospíšit. Nemyslím na nic jiného, špatně spím, jsem myšlenkou na miminko úplně posedlá. Nevím si rady...

 

Tento příběh nám poslala čtenářka Jitka. Těšíme se i na ten váš. Pište na adresu: redakce@doma.cz.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Helena 17:46 31.07.2018
Já vůbec nechápu jednu věc.Proč paní bere antikoncepci a kazí si zdraví když ona dítě chce.Jestli manžel dítě nechce at si on zařídí antikoncepci.Samozřejmě bych dítě měla i kdybych ho měla podvést což vím že je to špatné ale on si klidně může dítě pořídit i v pozdějším věku což žena nemůže.Jen ještě nechápu jednu věc proč se ten sobec oženil s mladou holkou a ani se ji ani neobtěžoval říct že děti nechce.Přece bylo jasné že mladá žena dítě chtít bude.
Jana 23:22 02.06.2018
Tyhle věci je nutné vyjasnit hned na počátku vztahu.To co plánuje paní je podraz. Antikoncepce ve formě prášků bych si nikdy nevzala. Ale ona ho planuje podvést. Vynutit si dítě. Ve finále to dopadne tak, že půjdou od sebe.On chce klid a skoro v 50ti se mu nedivim.Ale divim se, ze si nazor na dite nevyjasnili drive.Podle me.mit dítě s někým, kdo o něj nestojí.je hrozně sobecké vůči tomu dítěti. Podvod na partnera.......to je strašný........
BýkProKravky 10:41 17.11.2015
Bože bože do čeho jsi duši vložil. Samá emancipovaná typu "vynech antikoncepci, zvládneš to", která se bude za 6 měsíců ptát "jak vysoudím výživné", připadně "přestal pracovat a je bez příjmu, jak dlouhé je rozhodné období pro soud?".
Všechny doporučovatelky bych oslovil těmito 2 dotazy:

1. co bude s dítětem, když budete mít v 50 rakovinu, první mrtvici apod. -. 70letí rodiče už to za vás nezvládnou
2. proč si myslíte, že "on jí měl před svatbou říct, že děti nechce?" Ona mu také neřekla, že je chce.
Iva 11:10 28.10.2014
Nedivím se ani trochu zoufalství ženy, která vědomě počne v pokročilém věku dítě přes nesouhlas partnera. Taková je naše společnost: co nejvíc svobody pro osobní rozvoj si přeje každý dospělý, natož vzdělaný dospělý. Na druhou stranu jsou tady přirozené lidské potřeby a bohužel, i když si to muži nechtějí přiznat, ženu dělá ženou právě to, že je přírodou stavěna na děti. Žen, které děti nemohou nebo zásadně nechtějí mít, je velmi málo (asi jako jsou vyjímkou homosexuálové nebo lesbičky). Když žena děti mít nemůže ze zdravotních důvodů, ovbykle se s tím vyrovná mnohem lépe, než když je nemůže mít jen proto, že její partner NECHCE. Důvod je prostý: žena cítí zodpovědnost vůči rodu a proto umí respektovat přírodu. Zatímco nechtění partnera, obzvláště pokud je to partner, se kterým po dítěti touží (vidí jej jako dokonalého otce), tomu se nedá odolat. Chlap toto nemůže pochopit. Prostě mít děti je součástí ženy asi jako součástí těla muže je ruka nebo noha. A na toto se dnes velmi zapomíná. Spousta rodičů, kteří pořídili dítě v 70 letech, se vymlouvá, že do toho byli nahnáni svými rodiči a hrdinně tvrdí, že "nebýt mámy, která mně tlačila do svatby, byla bych dosud svobodná, emancipovaná, nezávislá a bezdětná - a šťastná". Toto je jejich životní omyl. Přitom ony samy si mnohdy své děti vychovaly tak, aby je měly pro sebe až do smrti... Není náhodou, že synové právě takovýchto sobeckých matek se odmítají stát otci. V tomto je příroda nemilosrdná: muž je "trubec", žena "královna a dělnice". Na nikom nezáleží víc, jak se bude náš svět dál vyvíjet, než na ženách. Tak to bylo, je a bude.To je potřeba si přiznat a podle toho se chovat. Muž má v životě krásnou a velmi potřebnou roli, ale není tu proto, aby z pozice své síly (svalů či "rozumu") ničil roli ženy - matky.
Cedník 20:53 31.05.2011
U nás je to stejné. Jedno dítě už máme, ale pořád mě přesvědčuje o druhém. Má smůlu, už jsem jí to několikrát jasně vysvětlil. Je líná jak vandrák, doma netahá, peníze skoro žádné nevydělá, všechno zaopatřuji já, výdělek, dům, stavbu kolem, školu, jídlo, úklid, praní. Takže má smůlu, další dítě už se mi tam nevejde.
enelajn 23:39 23.01.2011
se z těch dětí nezblázněte a nekamuflujte chlapa-a blba vysazením... to je obojí cesta do pekel...vynucený dítě a chlap co ho nechce...
hoff 15:08 04.11.2010
Nestačím se divit kolik reakcí na článek radí, aby vysadila antikoncepci bez jeho vědomí! To je opravdu tolik intrikářských a podrazáckých žen? No HNUS!

Otec, který o početí dítěte nerozhodoval a rázně potomka odmítal, zákonitě odejde jinam za svým klidem. Její blbost je, že si to nezjistila už dříve (mohla to tušit vzhledem k tomu, že je rozvedený a dítě má) a teď se diví jak je partner "sobecký", což je úplná blbost. Takovéto falešné hry na partnera se mi opravdu hnusí. Nemůžete ho přece postavit před hotovou věc a v případě početí mu dát na výběr ze 2 možností, ze kterých si nechce vybrat ani jednu:

1) Zůstat s rodinou a vychovat nechtěného (z jeho strany) potomka.
2) Opustit rodinu a platit alimenty.

Pokud chce dítě, musí s někým jiným. Tzn ihned rozvod (vzhledem k věku) a najít si nového partnera, který o dítě mít zájem bude a bude ho/jí vychovávat s láskou. Podvedený otec by nikdy nevychovával dítě s takovou láskou jako ten, který by si početí přál také. Nebo jenom "dárce" spermatu (DOBROVOLNÉHO), v případě, že se o dítě postará sama. Pak už mě napadá jen umělé oplodnění od neznámého dárce.

Bohužel z doslechu vím, že toto je běžná úpraxe žen, které si chtějí toho svého partnera prostě jen pojistit. V případě, že uteče, tak alespoň bude na dítě platit...tfuj
jana 21:56 02.11.2010
opravdu máte nejvyšší čas na dítě,radím vysadit antikoncepci a nakonec bude rád a když ne tak prostě vše zvládnete sama,nedovedu si představit,že bych neměla děti
Kačka 15:09 01.11.2010
Ono je čím dál míň mužů co chtějí miminko,což je smutný, a sobecký. Je pravda,že jste si to měli říct hned před svatbou, což je povinnost si sdělit, co od manželství očekáváte..Antikoncepci bych nevysadila, je to opravdu pro muže velký podraz-nedělejte to,chlapy jsou strašně ježitný a tohle vám nikdy neodpustí.Jen bych důrazně oznámila,že jste vysadila ze zdravotních důvodů antikoncepci.Já nevím,ale pořád mi nedochází proč o miminku přemýšlíte až teď,mě je 26 a už o něm pomalu,ale jistě uvažuju a přítele(25),se kterým žiju ho na to připravuju,sice to nerad slyší,ale všímám si,jak se začíná culit na malý děti,tak si říkám,že je to dobré znamení,že je v budoucnu bude chtít...uvidíme...CHce to o tom mluvit a mluvit...a ne mlčet,to pak k ničemu nevede
p 06:29 01.11.2010
absolutně nechápu jak tady může někdo radit,aby muže oklamala bez toho,že zná i názor druhé strany.Nikdo nemůže rozhodovat o životě bez vědomí toho druhého
1 2 3 4 5