Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pod pojmem Velikonoce si každý z nás představí pomlázku a barvení kraslic. Možná vás překvapí, že v zahraničí jsou Velikonoce spojeny úplně s jinými tradicemi. Pokud rádi experimentujete a české zvyky jsou pro vás nudné, pak se můžete nechat inspi...

VELIKONOČNÍ inspirace ze zahraničí + 3 netradiční recepty na váš slavnostní stůl

Velikonoce
zdroj: Thinkstockphotos Velikonoce
aktualizováno 23.03.2016, 16:28 | 23.03.2016, 16:28 | DyA

Pod pojmem Velikonoce si každý z nás představí pomlázku a barvení kraslic. Možná vás překvapí, že v zahraničí jsou Velikonoce spojeny úplně s jinými tradicemi. Pokud rádi experimentujete a české zvyky jsou pro vás nudné, pak se můžete nechat inspirovat v jiných státech.

Čtyři různé země a čtyři různé způsoby oslav Velikonoc.

 

Velká Británie a USA
Tyto dvě země nemají jenom společný jazyk, ale především mnoho společných tradic. Děti se nejvíce těší na Velikonoční neděli. Podle tradice, v noci ze soboty na neděli, ukryje velikonoční zajíček na zahradě vajíčka a jiné sladkosti. Děti v neděli ráno chodí po zahradě a s nadšením hledají ukryté poklady. Mezi tradiční pochoutky patří křížové buchty.


Recept na křížové buchty
Jméno buchty je odvozeno od velkého kříže z cukru, který je umístěn na každém bochánku.


Co potřebujete?
1 hrnek mléka
3 hrnky mouky
1 vejce
1 kostku droždí
1/2 hrnku cukru
1/2 hrnku másla
1/4 hrnku rozinek
1/4 hrnku vlažné vody
2 lžíce nastrouhané citronové kůry
1 lžíci drcené směsi hřebíčku
špetku soli

 

 

Postup?
Nejdříve nalijte vlažnou vodu do misky a přidejte kvasnice. Nechte vzejít kvásek. Poté ve větším hrnci rozehřejte mléko s máslem a cukrem. Směs promíchejte a počkejte až se spojí. Po spojení nechte vzniklou směs vychladnout. Do této směsi přimíchejte vejce, kvásek, směs koření, rozinky a mouku se solí. Z této směsi vypracujte těsto, které nechte vykynout na teplém místě přibližně hodinu. Připravte si vál, na kterém z těsta vykrajujte bochánky o velikosti našich českých buchet. Tyto bochánky vyskládejte na plech, který můžete vymazat nebo pokrýt pečícím papírem. Na vršku každého bochánku vytvořte pomocí nože kříž. Bochánky nechte ještě hodinu vykynout. Po vykynutí potřete bochánky mlékem a dejte péct na 190 stupňů přibližně 20 minut. Po vyndání z trouby nasypte do vykynulých zářezů moučkový cukr.

 

Švédsko
Velikonoční veselí přichází ve Švédsku už na Zelený čtvrtek, kdy se děti převlékají za čarodějnice a chodí od domu k domu. Zvoní u vchodových dveří a žádají sladkosti. Za odměnu majiteli domu slibují, že mu například nezničí komín. Mohlo by se zdát, že Zelný čtvrtek připomíná Halloween. O Velikonoční neděli se hrají různé hry s vejci. Nejznámější hra spočívá v tom, že se do řady postaví natvrdo uvařené vejce a hráči se snaží svými vejci strefit vajíčka v řadě. Když se někomu podaří strefit vejce, tak si ho může vzít.

 

Recept na tradiční velikonoční koňak

Ve Švédsku patří k Velikonocům i koňak, který se prodává nebo vytváří pod názvem Äggtoddy.


Co potřebujete?
1 vejce
lžíci moučkového cukru
6 cl vína

 


Postup
Vejce, cukr s víno vlijte do šejkru. Směs pořádně promíchejte s rozdrceným ledem, poté ji vlijte do napoleonek.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

GALERIE: Nejkrásnější kraslice aneb zkuste to letos jinak!
Velikonoční výzdoba: Vytvořte si doma jednoduchou dekoraci, která vydrží celé jaro
Inspirace na velikonoční pochutiny pro děti: Tohle jídlo je bude bavit

 

Německo
Naši západní sousedé milují velikonoční tradice. Každá spolková země má své vlastní zvyky, které dodržují všechny rodiny. Po celém Německu, stejně jako ve Velké Británii a USA, hledají děti nadílku, kterou jim přes noc schoval velikonoční zajíc na zahradě. V Bavorsku se také hází vejci přes chalupu. Tento zvyk dokáže uchránit stavení před blesky a hromy. Na severu Německa se můžete setkat s velikonočním ohněm. Lidé přinesou na jednu hromadu vánoční stromky, a ty poté zapálí. Tento zvyk vyhání zimu a vítá slunce.


Recept na velikonoční štolu
Štola je v Německu oblíbená jak Vánocích, tak o Velikonocích.

 

Co potřebujete?
400 g rozinek
200 g hladké mouky
170 g másla
80 g celých mandlí
50 g strouhaného marcipánu
50 g kandovaného citronu
35 g kandovaného pomeranče
25 g krupicového cukru
25 g droždí
1/2 lžičky mleté skořice
150 ml mléka
20 ml rumu
1 ks vanilkový lusk
kůra z 1 ks citronu
moučkový cukr

 


Postup
Nejdříve smíchejte mouku s droždím a teplým mlékem. Vzniklý kvásek dejte na teplé místo asi na hodinu kynout. Poté si připravte těsto, a to tak, že smícháte zbytek mouky s ostatními ingrediencemi (kromě kandovaného ovoce a rozinek). Do vzniklého těsta přidejte kvásek a těsto nechte odležet. Dále těsto vypracujte a přidejte do něj kandované ovoce a rozinky. Těsto rozdělte na pět částí. Každou část vytvarujte na menší váleček a na jeho vrchní část nařízněte šikmé pruhy. Válečky dejte na plech a nechte je 20 minut odpočívat v teple. Poté je vložte do trouby, která je vyhřátá na 180 stupňů. Pečte je přibližně 40 minut.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře