Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Muži žádají o ruku špatně! Tvrdí to bezmála třicet procent žen.

Žádost o ruku může být velkým zklamáním

Žádost o ruku
zdroj: Thinkstockphotos Žádost o ruku
aktualizováno 21.08.2016, 00:53 | 21.08.2016, 00:53 | doma.cz/tvnoviny.sk

Muži žádají o ruku špatně! Tvrdí to bezmála třicet procent žen.

Jedna ze čtyř žen tvrdí, že se jí vůbec nelíbil způsob, jakým byla požádána o ruku. Přitom se předpokládá, že den, kdy je budoucí nevěsta požádána o ruku, by měl být jedním z jejích nejkrásnějších.

 

Britští vědci však odhalili šokující skutečnost: poměrně velké procento žen je žádostí o ruku trpce zklamáno. Prozradil to výzkum, kterého se zúčastnilo tři tisíce dotazovaných. Až šestadvacet procent nastávajících nevěst a již vdaných dam prozradilo, že by si přály, aby byl tento významný okamžik originálnější a romantičtější. Co tím přesně myslí?

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Člověk by měl vědět, s kým jde do postele!

VÁŠ PŘÍBĚH: Manžel má milenku, a já jsem v jiném stavu

 

Některé dámy se domnívají, že by je budoucí ženiši měli požádat o ruku ve větším soukromí. Jiné tvrdí, že žádost o manželství byla přehnaná a afektovaná. Třetina přiznala, že největším trapasem zásnub byl fakt, že muž požádal o ruku - bez prstenu!

 

 

Ale výzkum byl objektivní, přinesl i mužský pohled na tuto záležitost. Tři čtvrtiny dotazovaných ženichů prozradilo, že se s nikým neporadili o tom, jak se vlastně o ruku žádá, polovina z nich tento svůj záměr ani nikomu neprozradila.

 

Kromě toho si muži nepřejí, aby jim někdo pomáhal s výběrem prstenu, chtějí jej vybrat sami, bez pomoci klenotníka. S prstýnkem bylo spokojeno celých 96% žen - bez ohledu na velikost diamantu.

 

Ženy dokonce připustily, že to byl přesně takový prsten, po jakém toužily. Což však může být způsobeno tím, že až čtyřicet procent žen si šperk vybralo, anebo je vybíraly v páru.

 

Ukázalo se rovněž, že tradice jsou důležité pro obě pohlaví. Šest z deseti dotazovaných si myslí, že je důležité požádat o ruku vyvolené také její rodiče. Až 76% mužů tvrdí, že je vhodné žádat o ruku vkleče, což si ovšem myslí jen 49% žen.

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

SchwarzRosen 21:53 21.08.2016
Než aby byly rády, že si je vůbec chlap chce vzít a třeba že i našel odvahu se zeptat. Osobně je mi jedno, jestli s prstenem nebo bez, byla bych radši, aby se mých rodičů NEptal, jenom bych byla radši, kdyby se to odehrálo jen mezi námi dvěma... kdybych třebanechtěla, ať z toho ostatní nemaj srandu.