Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Až 80 procent mužů nikdy nenapadlo koupit milované ženě květiny.

Ženy chtějí romantiku, muži se jí vyhýbají. Jak oživit vztah?

Večeře
Večeře
aktualizováno 25.08.2016, 16:12 | 25.08.2016, 16:12 | TN.cz / tvnoviny.sk / kor

Až 80 procent mužů nikdy nenapadlo koupit milované ženě květiny.

Známe to všechny. Na začátku vztahu většina mužů otevře dveře, pomůže nám do kabátu, na rande přijde s kytkou... Předvádí, že jsou gentlemani. Jenomže postupem času romantická gesta mizí a nakonec dostaneme kytku tak akorát k narozeninám.

 

PSALI JSME:

Za co a kdy ženy kývnou na sex?

 

Jenomže(56) za určitá romantická gesta ještě můžeme být poměrně vděčné. Vědci v Británii totiž vyzpovídali dva tisíce mužů, aby zjistili jejich vztah k romantice. A výsledky byly šokující. Alespoň pro něžné pohlaví.

 

54 procent mužů na procházce nikdy nechytili partnerku za ruku.

 

80 procent mužů nikdy ani nepomyslelo na to, aby koupili své milované květiny.

 

95 procent nikdy nenapsalo přítelkyni dopis, ve kterém by vyjádřilo své city. Když už, tak 46 procent mužů raději napíše zamilovanou sms. A 32 procent z nich by místo vyjadřování citů šlo raději umýt nádobí.


Nebojte se začít sama

 

Muži si na romantiku zkrátka nepotrpí tak jako ženy. Pokud tedy chcete, aby váš miláček občas něco romantického udělal, začněte sama s něčím jednoduchým. Napište partnerovi pěknou sms nebo e-mail, připravte mu snídani do postele, kupte mu jen tak čokoládu nebo malý dárek a večer mu ho předejte se slovy, že ho milujete.

 

Opětujte. Pokud si všimnete viditelné snahy partnera aspoň občas něco romantického udělat, nenechte toto gesto vyšumět. Po krátkém čase zase vymyslete něco vy.

 

Pokusy o znovuvytvoření romantických chvil nemusí být zprvu úspěšné, ale partneři se mohou vrátit v čase do dob zamilovanosti. Musíte si na sebe vyšetřit víc času, nezapomínejte na doteky a hlazení a snažte se o ohleduplnost a něhu.


 

Co ještě můžete udělat pro zlepšení vztahu

 

Pokud se váš vztah potácí v křečích, které by se brzy mohly změnit ve smrtelné, je čas na pořádný zásah. Chce to větší akce, které mají ještě šanci připomenout vám, proč jste se zrovna do tohohle muže zamilovala.

 

Naplánujte společný čas. Říká se tomu plánovaná spontánnost, ale co dělat, když se jindy sejdete maximálně v posteli. Zajděte si na procházku, na výlet, na večeři. Dělejte cokoliv, co je vám příjemné, ale věnujte se hlavně sami sobě a snažte si chvíle pořádně užít.

 

Vypněte počítače, televize. Sejdete se s partnerem doma, každý zapnete svůj počítač a věnujete se vlastním aktivitám? Špatně! Copak vás už ten druhý nebaví? Vypněte přístroje a zkuste si chvíli popovídat, nebo si něco zahrajte.

 

Dopřejte si noc mimo domov. Odložte děti k babičce, psa k přátelům, zamluvte hotel, zajděte na večeři. Strávíte čas jen spolu, nebude vás nic rozptylovat (ani děti) a budete se moci věnovat aktivitám, které vás oba baví. A jestli si opravdu nemůžete zařídit noc, tak proč nezkusit malé dobrodružství přes den?

 

Zajeďte si na dovolenou. Pokud se vám jednorázová noc mimo domov zalíbila, ale nestačila, vydejte se na dovolenou. Podívejte se na místa, kde jste ještě nebyli, prožijte něco nového. A opět se zkuste věnovat jen sami sobě.  

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

LuckaG 17:07 15.01.2018
U nás jsem musela iniciativu taky převzít já, ale vyplatilo se. Konkrétně jsem manžela překvapila novým piercingem - ještě teď je z něj naprosto nadšený :) Pokud máte podobný nápad a hledáte nějaké pěkné náušnice, doporučuji - https://www.piercing-factory.cz/cs/ :)