Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Toto všechno jsou rady od lidí, kterým taktizování pomohlo najít zaměstnání.

Známe super triky, jak získat práci snů!

Zaměstnanec
zdroj: Profimedia Zaměstnanec
aktualizováno 09.08.2019, 00:00 | 09.08.2019, 00:00 | doma.cz

Toto všechno jsou rady od lidí, kterým taktizování pomohlo najít zaměstnání.

Jasně, už jste si nastavili posílání zajímavých nabídek ze stránek nabízejících práci. Ještě si změníte status na LinkedIn a skočíte si na úřad. Takto to přece dělají všichni. Dá se ale udělat ještě něco?

 

Zde jsou tipy od těch, kteří šli štěstí naproti:


Zní to drze. Je to drzé. Takže to udělejte!

Vyhlédněte si člověka, jehož práce se vám líbí. Zajděte za ním, vystřihněte mu poklonu: "Vaše práce se mi líbí a obdivuji, jak vše zvládáte. Pokud byste za sebe hledali náhradu, dejte mi vědět." A nechte na sebe kontakt. Čas od času se připomeňte. Lidé občas potřebují z práce odejít za lepší nabídkou a sehnání náhrady proces urychlí. A kdyby odejít nechtěli, alespoň si vás budou pamatovat jako výpomoc.

 
Vyhlédněte si společnost, pro kterou byste chtěli pracovat a sledujte ji
. Tu a tam jim pošlete ohlas, recenzi, příspěvek ze své vlastní dílny. Jde o odbornou práci? Pošlete jim své návrhy nebo vlastnoruční výrobu.

 


Využijte naplno sociální sítě
. Každý z vašich přátel se musí dozvědět, že sháníte práci. A musí si to uvědomit alespoň jednou týdně. Podle sociologů existují ve společnosti lidé, kteří znají ty správné lidi. Navíc mají potřebu předávat zprávy dál. Bingo! Pak jsou tu ještě lidé, kteří od přírody potřebují dávat věci do harmonie. Když někdo fňuká, trhá jim to srdce a snaží se mu mimoděk pomoci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PŘÍBĚH LÉTA: Na houbách jsem našla manžela. Nebyl sám

Typy mužů: Medvídek, či grizzly? Koho máte doma vy a jak na něj!

Tyto chlapské řeči totálně nesnášíme!

 

Pokud jste čerstvě po škole, podívejte se po různých školeních. Některé firmy hledají ten nejtvárnější materiál, totiž absolventy bez praxe, které si sami zaučí. Dejte si ale pozor, co podepisujete. Firmy totiž do vás investují dost peněz a očekávají, že u nich zůstanete navždy.

 

Udělejte si seznam firem, kde by vám líbilo pracovat. Zjistěte si, zda někoho v té společnosti neznáte vy nebo vaši známí a systémem známostí se snažte prokousat k nejvhodnější osobě, která vám otevře dveře. Pokud neznáte nikoho, zjistěte si jméno personalisty a nezávazně pošlete CV a dopis. Přiložte fotku, sympatie dělají hodně!

 

Stres
(Foto: Getty Images)


Když vás chtějí jen na výpomoc, pracujte tak, jako byste už nikdy neměli odejít
. Může se totiž stát, že když budete pracovat na maximum a budou s vámi spokojeni, dostanete řádnou pracovní smlouvu!

 

Poučte se z bývalé práce. Vyčítali vám některé domnělé chyby? Udělejte z nich silnou stránku.


Obraťte se na někoho, komu věříte
. A i když vám práci nenabídne, může z něj vypadnout alespoň dobrý nápad.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Karla 14:20 28.09.2018
Moc pěkné. Já osobně jsem ale toho názoru, že práce snů je taková práce, kde si může být člověk sám svým vlastním šéfem. Konkrétně mluvím o podnikání. Já například podnikám už několik let a nemohla bych být spokojenější. Dokonce mám svoji vlastní offshore společnost, kterou jsem si založila díky https://www.ioffshore.cz/ :-)