Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zatímco vaše miminko je krásné a voňavé, vy jste věčně rozcuchané a nemůžete si vzpomenout, kdy jste se naposledy podívaly na nějaký film? Nejste samy, kdo tyto a další situace dennodenně zažívá.

12 věcí, které každá matka pozná až po porodu

matka a dítě
zdroj: Getty Images matka a dítě
aktualizováno 24.08.2019, 00:00 | 24.08.2019, 00:00 | doma.cz

Zatímco vaše miminko je krásné a voňavé, vy jste věčně rozcuchané a nemůžete si vzpomenout, kdy jste se naposledy podívaly na nějaký film? Nejste samy, kdo tyto a další situace dennodenně zažívá.

Být čerstvou matkou je na jednu stranu naprosto kouzelné a většina žen si toto období přes všechnu únavu vychutnává. Ať už ale chcete nebo ne, ve vašem životě nastanou změny, na které vás nejspíš nikdo předem neupozornil. Nemusíte se však bát, že když během starání se o miminka nestíháte péči o sebe, tak jste divné. Následující věci dobře znají všechny matky a každá z nich si tím musela projít. Na co byste se tedy měly před porodem a po porodu připravit a jaké rady by pro vás jako pro začínající matku mohly být užitečné?


1. Když si ještě předtím, než po devíti měsících nošení začnete rodit, stihnete udělat klystýr, nebudete se muset později tolik stydět. Menší nehody jsou ale během porodu běžné a i bez klystýru tím zdravotníky do rozpaků nepřivedete.


2. Spolu s dítětem vyjde také placenta, která už tak roztomilá jako novorozeně není. Pokud patříte mezi slabé povahy, raději se nedívejte a placentu poroďte se zavřenýma očima. Některé matky ji ale dokonce jedí!


3. Po porodu vaše vagína zůstane nějakou dobu rozšířená. Toho se ale vůbec nelekejte. Naštěstí je elastická a postupem času se zase stáhne. Váš manžel tedy nemusí mít strach!


4. Stejně tak bude potřebovat nějakou dobu vaše břicho, aby se zase dostalo do původní formy. Nesplaskne totiž automaticky spolu s porodem. Pokud to chcete urychlit a mít zase ukázkovou postavičku, pomohou vám poporodní cviky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děti pláčou a vztekají se? Mohou za tím být i TYTO BANÁLNÍ DŮVODY
Nejroztomilejší způsoby, jak oznámit světu, že jste v očekávání
Kavárna jim zkrachovala, našli ale nové poslání. Proč tato pětičlenná rodina cestuje po Evropě?


5. Může vám trvat až pět dní od porodu, než se vám v prsou vytvoří mléko připravené ke kojení. A je dost možné, že až se jednou spustí, tak pak zase bude téct přespříliš.


6. Spolu s miminkem se naučíte všechno dělat jednou rukou, protože v té druhé budete neustále tento uzlíček držet. Včetně uklízení nebo hledání informací o tom, proč vaše dítě zase pláče.


7. Poporodní kalhoty si ani nemusíte pořizovat, protože stejně budete pravděpodobně chodit jen v teplácích. A ještě budete rády, že jste vůbec měly čas si je obléknout.


8. Obecně váš vzhled nejspíš trochu upadne, zatímco vaše miminko bude úplně vymydlené a připravené na to, abyste se s ním mohly chlubit všem příbuzným a kamarádkám. Ne nadarmo se říká, že děti berou matkám polovinu krásy!

 

miminko
(Foto: Getty Images)


9. Místo poporodního oblečení si spíš pořiďte kvanta suchého šamponu, protože na mytí, natožpak foukání vlasů vůbec nebudete mít ani čas, ani pomyšlení.


10. Když si budete chtít chvíli oddychnout, zaměřte se spíš na seriály, u kterých jeden díl netrvá déle než půl hodiny. Na celovečerní filmy rovnou zapomeňte, jedině že byste si je rozdělily na části. Málokterá žena v šestinedělí totiž dokáže udržet otevřené oči víc než hodinu, zvlášť když si poprvé za den sedla.


11. Pořiďte si fotoaparát nebo telefon s foťákem. Projeví se u vás totiž tendence dokumentovat vaše dítě při všem, co právě dělá včetně plakání nebo vztekání se.


12. Spolu s miminkem konečně pochopíte své rodiče. Zdálo se vám v dětství, že byli během této doby až přehnaně pečliví a báli se, abyste se neporanily dokonce i o tužku? S příchodem vlastního potomka se pro vás najednou stanou všechny tyto záležitosti naprosto pochopitelnými.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře