Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prázdniny jsou pomalu ale jistě u konce a ve vzduchu tak visí začátek školy, a s ním začínající obvyklý rodinný režim. Co tahle si ještě před začátkem školního roku s dětmi užít nějakou tu zábavu? Co všechno s nimi můžete podniknout?

3 tipy, kam za rodinným výletem poslední týden v srpnu

rodina - 2
zdroj: Getty Images rodina - 2
aktualizováno 23.08.2018, 00:00 | 23.08.2018, 00:00 | MT

Prázdniny jsou pomalu ale jistě u konce a ve vzduchu tak visí začátek školy, a s ním začínající obvyklý rodinný režim. Co tahle si ještě před začátkem školního roku s dětmi užít nějakou tu zábavu? Co všechno s nimi můžete podniknout?

Možností, jak si uspořádat rodinný program je spousta. Uzpůsobte ho proto preferencím vaší rodiny, a především, vašich nejmenších, kteří mají s koncem léta pravděpodobně dosti sklíčenou náladu. Kam můžete poslední letní týden vyrazit?

 

1. Za kulturou a poznáním


Přestože většina hradů a zámků má otevřené prohlídky přinejmenším do konce října, vyplatí se na ně zajet podívat ještě v létě, kdy jsou pro to přímo ideální podmínky, a navíc se v zámeckých prostorách ještě často zchladíte. Vyrazit můžete v podstatě na kterýkoli český zámek, ale rozhodně byste neměli vynechat ty nejkrásnější, jako jsou: Hluboká, Lednice nebo třeba Karlštejn. Jako bonus se vaše děti přiučí něčemu novému z české historie.

 

rodina - 1
(Foto: Getty Images)

 

Naše tipy:

 

* Obec Dětenice se nachází jen pár kilometrů od Mladé Boleslavi v Královéhradeckém kraji. Hlavním lákadlem je zde středověká krčma nabízející stylové menu, jedinečnou atmosféru a poněkud oprsklou obsluhu. Krčma však není jediné, co tu stojí za návštěvu. V resortu najdete i zámek, pivovar či středověký hotel, kde je možnost pohodlně přenocovat. O prázdninách navíc probíhají tematické akce pro děti, a to každé úterý, středu, čtvrtek a pátek. Na děti čekají vstupenky na zámek, čarodějnické prohlídky nebo rytířský turnaj.


2. Do přírody


Předtím než vaše ratolesti usednou do školních lavic, vyplatí se je pořádně „provětrat“. Vezměte je na procházku přírodou nebo třeba na nejbližší farmu. Zahrajte si s nimi nějakou lesní hru, postavte dům z mechu nebo je vezměte na ukázku zpracování kravského nebo kozího mléka. Tím navíc spojíte příjemné s užitečným.

 

rodina - 3
(Foto: Getty Images)

 

Naše tipy:

 

* Na popularitě získaly nejrůznější stezky korunami stromů, najdete je na Lipně, Dolní Moravě a v Krkonoších. Navštívíte-li krkonošskou, lipenskou, nebo stezku v Bavorském lese, získáte od 21. srpna ke vstupence slevový poukaz na vstupné na některou z dalších dvou. Za návštěvu stojí všechny: kromě rozdílné architektury a jedinečných výhledů na vás čekají na stezkách i různé doprovodné aktivity: na Lipně se dolů svezete tobogánem, za návštěvu stojí i velké dětské hřiště a nedaleké Království lesa, v Krkonoších se díky podzemní expozici projdete doslova od kořenů až po koruny stromů a v Německu v Bavorském lese na vaši návštěvu čeká historicky první stezka korunami stromů v Evropě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cestujete s dětmi? 12 důležitých tipů, které musíte znát

Letní dětské úrazy? Víme, KDE HROZÍ NEJČASTĚJI

Nechtějí vaše děti snídat? Natrénujte to během prázdnin s našimi triky


3. Do centra dění


V neposlední řadě se nezapomeňte poohlédnout po nějakém večerním nebo odpoledním programu ve vašem městě. Dost často se pořádají letní kina, oslavy, sousedské grilování anebo jakékoli jiné slavnosti. Netruchlete proto, že odchází léto, a oslavte se svou rodinou začátek nového období – přicházejícího podzimu.

 

Naše tipy:

 

* V pátek 31. srpna vypukne ve Vodním světě Aquapalace Praha obrovský mejdan, který pobaví malé i větší návštěvníky. Teenagery rozhýbou známí DJs, ti menší si vyzkouší . kokosový pétanque i džunglebeerpong.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře