Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když jsou Blanka a Luděk z Ulice rozvedení, navždy je spojují společné děti. Adam a Kristýna už jsou sice velcí, ale rozvod rodičů se jich stále dotýká. Otec je už dokonce seznámil s novou partnerkou, Blanka je zatím sama, ale do budoucna ji to ...

5 pravidel, kterými byste se měly řídit, když chcete dětem po rozvodu představit nového partnera

Seriál Ulice: Blanka se svými dětmi
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Blanka se svými dětmi
aktualizováno 17.12.2018, 17:24 | 17.12.2018, 17:24 | doma.cz

I když jsou Blanka a Luděk z Ulice rozvedení, navždy je spojují společné děti. Adam a Kristýna už jsou sice velcí, ale rozvod rodičů se jich stále dotýká. Otec je už dokonce seznámil s novou partnerkou, Blanka je zatím sama, ale do budoucna ji to možná také čeká. Jak takovou situaci zvládnout? Čemu se vyhnout a na co se zaměřit?

To, že vám nevyšel vztah s otcem vašich dětí, neznamená, že byste měly strávit zbytek života v celibátu. Najít si nového partnera je úplně v pořádku. Otázkou je, jak ho přijmou vaše děti. Jakými pravidly byste se měly řídit?


1. Děti musí vědět, že už se k jejich otci nevrátíte


Pokud v dětech stále dřímá naděje, že se rodina opět stmelí a vše bude jako dřív, je jasné, že nového partnera nepřijmou. Ujistěte se, že se děti s rozvodem již vyrovnaly a jsou srozuměné s tím, že vaše rozhodnutí je definitivní.

 


2. Nikam nespěchejte


Předtím, než dětem představíte nového partnera, si ujasněte, jaké má tento vztah reálné šance do budoucnosti. Čím vás zaujal? Není to náhodou jen chemie a začátečnické nadšení? Vyplatí se tedy několik měsíců počkat a dát vašemu vztahu prostor projevit se. Nechcete přeci děti rok co rok seznamovat s novým tatínkem.


3. Setkání uspořádejte v neutrálním prostředí


Až si budete jisté, že nastal čas k seznámení, dobře promyslete, kde ho uspořádáte. Pro první setkání se hodí spíše neutrální prostředí. Pokud jsou vaše děti malé, vyrazte společně třeba na výlet. Zeptejte se jich, kam by se rády podívaly nebo jim navrhněte místa, kde se nebudou nudit a kde bude mít partner příležitost je trochu lépe poznat. Co třeba návštěva zoo, interaktivního muzea nebo zábavního parku? Odnesete si společné zážitky a příjemné vzpomínky a partner bude mít s dětmi o čem komunikovat.

 


Pokud máte doma puberťáky, hlavně je do ničeho nenuťte. Mluvte s nimi jako s dospělými a vše jim narovinu vysvětlete. Vhodnou aktivitou může být například společný oběd v oblíbené restauraci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 zásad, jak při rozchodu neublížit dětem

Jak dítěti oznámit, že se rozvádíme?

Jak přežít rozvod a nezbláznit se

4. Vyhněte se fyzickému kontaktu se svým partnerem


Na první schůzce se trochu hlídejte a omezte dotyky, polibky a držení se za ruce. Dejte dětem čas, aby si zvykly na to, že někoho nového máte a běžte na to pozvolna. Pokud vás ještě nedávno vídaly v jedné domácnosti s otcem, mohlo by to pro ně být krajně nepříjemné a vytvořily by si k vašemu novému partnerovi negativní vztah.


5. Buďte trpělivé


Některé děti nového člena do rodiny přijmou ihned a úplně bez problému, jiným to chvíli trvá. Nepropadejte panice a zkuste v sobě najít klid a trpělivost. Mluvte s nimi, netlačte na pilu, ale zároveň dejte najevo, že na nový vztah máte právo.


Jak nového partnera přijaly vaše děti?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře