Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Karla z Ulice má před sebou nelehké rozhodnutí. Po návštěvě lékaře je postavena před hotovou věc. Zažívá obrovské dilema, zda co nejdříve založit rodinu a vzdát se své práce i dosavadního způsobu života, nebo nemít děti vůbec. Je to volba, která o...

6 signálů, že jste připravené mít miminko. Bude se jimi řídit i Karla z Ulice?

Těhotná
zdroj: Profimedia Těhotná
aktualizováno 14.09.2018, 09:55 | 10.09.2018, 16:35 | Tereza Majzlíková

Karla z Ulice má před sebou nelehké rozhodnutí. Po návštěvě lékaře je postavena před hotovou věc. Zažívá obrovské dilema, zda co nejdříve založit rodinu a vzdát se své práce i dosavadního způsobu života, nebo nemít děti vůbec. Je to volba, která ovlivní její i Marův dosavadní život. Jak se správně rozhodnout a o které body se opřít?

Cesty osudu jsou nevyspytatelné. Jak byste se v takové situaci zachovaly vy? Podle čeho byste soudily, že jste zralé na výchovu dítěte? Ruku na srdce. Splňujete alespoň některé z následujících bodů?

 

1. Jste ochotné leccos obětovat

 

Rodinný život je plný různých obětí. Dokážete se vzdát pátečních mejdanů s kamarádkami, pohodových sobot u kávy a knížky nebo dobrého pracovního místa tak jako Karla? Uvědomte si, že některé své potřeby budete muset odsunout na druhou kolej ve prospěch toho malého tvorečka. Velká láska, kterou nepochybně ucítíte, mnohé usnadní, ale stejně…Zvládnete to?

 

Seriál Ulice: Jaký první máj si udělají Karla a Mára?
(Foto: TV Nova)

 

2. Hluboko ve svém srdci cítíte, že chcete mít jednou děti

 

I ty z vás, které si už od malička hrály na maminku a od patnácti mají rozmyšlená jména svých budoucích potomků, ucítí strach, až půjde doopravdy do tuhého. Jsme jen lidi. Zapomeňte na chvíli na všechen sociální nátlak a zamyslete se. Chcete být matkou? Pozor. Otázka nezní, jestli jste připravené. Někde hluboko uvnitř uslyšíte tu správnou odpověď.

 

3. Umíte žít zodpovědně

 

Být něčí matkou je obrovská zodpovědnost. Svými slovy, činy a přístupem ovlivníte celý život jiného člověka. Vaše výchova bude mít vliv na psychiku, budoucí vztahy a postavení ve společnosti vašeho dítěte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nemá se k tomu vás požádat o ruku? Co za tím vězí?

Pomoc! Co dělat, když čekám dítě se svým ex?

Kdy nejdřív oznámit okolí příchod potomka + 5 tipů jak zamaskovat rostoucí bříško


4. Jste otevřené k novým životním lekcím, změnám a osobnímu růstu

 

Mateřství je úplně nová role, kterou se žena nenaučí přes noc. Máte motivaci k učení se novým věcem, situacím a k vyhledávání nových informací? Unesete velkou životní změnu, kterou vám dítě přinese?

 

Matka drží dítě
(Foto: Profimedia)

 

5. Máte se rády nebo na tom alespoň pracujete

 

Nemůžeme opravdu milovat někoho dalšího, dokud nemilujeme sebe. Je velmi těžké dát dítěti tu správnou lásku, pokud jsme ji jako děti nedostávaly. Umíte milovat? Máte-li v sebelásce rezervy, je skvělé, že si to umíte přiznat. Pracujete na sobě a vědomě se stáváte lepším člověkem. Bravo!

 

6. Umíte se o sebe postarat bez pomoci druhých

 

Děti potřebují matku, která je vyrovnaná, zdravá a sebevědomá. Jen si vzpomeňte, jaké pocity to ve vašem dětském já vyvolávalo, když vaše máma přišla domů vystresovaná, nervózní a křičela na někoho do telefonu. Umíte být chvíli samy nebo brečíte do polštáře, kdykoliv se partner vzdálí z domu? Poradíte si samy nebo s každou prkotinou obvoláváte kamarádky?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře