Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tropické teploty dělají starosti především rodičům. Asi každá maminka ví, že uspat v létě své děťátko, je pořádná fuška. A i když se vám to nakonec povede, stejně vás čeká neklidná noc, protože se váš potomek bude každou chvíli budit.

7 rad, jak uspat dítě v teplém počasí!

Uspávání
zdroj: Thinkstockphotos Uspávání
aktualizováno 21.06.2017, 00:10 | 21.06.2017, 00:10 | doma.cz

Tropické teploty dělají starosti především rodičům. Asi každá maminka ví, že uspat v létě své děťátko, je pořádná fuška. A i když se vám to nakonec povede, stejně vás čeká neklidná noc, protože se váš potomek bude každou chvíli budit.

Máme pro vás sedm rad, díky kterým bude uspávání hračka.


1. Zvolte vhodné oblečení
Nejdůležitější ze všeho je výběr vhodného oblečení. V tropickém počasí se nebojte své dítě obléknout do jemného a příjemného materiálu. Zvolte pyžamko ze 100% bavlny, ve kterém se děťátko bude cítit komfortně. Pokud máte doma maličké miminko, klidně mu svlékněte ponožky.


2. Vytvořte vánek
Ještě dávno předtím, než půjdete svůj malý uzlíček uspávat, otevřete okna a dveře po celém patře. Jedině tak se vytvoří příjemný vánek, ve kterém se bude snáze usínat.

 


3. Dbejte na příjemné ložní prádlo

Nezapomeňte, že i ložní prádlo by mělo odpovídat venkovním teplotám. Je to podobné jako u samotného pyžamka. Zvolte povlečení ze 100% bavlny, které bude prodyšné a příjemné. Vyvarujte se materiálům jako je silon a polyester.


4. Rychlá koupel

I taková rychlá koupel dokáže zázraky. Těsně před spaním vykoupejte dítě mírně chladnější vodou. Uvidíte, že voda ho skvěle osvěží a usínání bude zase o něco snadnější. Tento trik můžete aplikovat i u sebe.

 


5. Udržujte chladnější teplotu

Pokud chcete, aby v dětském pokoji bylo příjemně, pak okolo dětské postýlky rozmístěte zmrzlé láhve s vodou. Už čtyři zmrzlé láhve dokážou perfektně osvěžit vzduch. Můžete využít i větrák, kterým místnost ochlaďte půl hodiny před spaním.


6. Dodržujte pitný režim

Nezapomínejte svému děťátku podávat pravidelnou dávku tekutin. A to platí i v noci! Připravte si vedle postýlky láhev s kojeneckou vodou, a v případě, že se dítě probudí, dejte mu napít.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vše o kojení: Jak dlouho a čím ho nakonec nahradit?
Zjistěte ještě před porodem, jaké oči bude mít vaše dítě!
Jaká sedačka ochrání vaše dítě? Jen ta, co prošla podrobnými testy!


7. Kontrolujte teplotu

V každém případě byste měli kontrolovat teplotu v dětském pokoji. Pokud překročí pětadvacet stupňů, není vhodné, aby v této místnosti dítě usínalo. Zkuste najít nejchladnější místnost v domě, ve které se vašemu děťátku bude lépe usínat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře