Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Den matek i den dětí už jsou za námi a teď přišla řada na otce. Zatímco koupit něco pro maminku je snadné a když tak jde vždycky vsadit na květiny, bonboniéru nebo nějakou kosmetiku, přijít na to, co by potěšilo tátu, stojí víc úsilí. Ani mužští č...

9 tipů na dárek ke dni otců! Potěšte tatínky prakticky i stylově

Otec a dcera
zdroj: Getty Images Otec a dcera
aktualizováno 15.06.2019, 00:00 | 15.06.2019, 00:00 | doma.cz

Den matek i den dětí už jsou za námi a teď přišla řada na otce. Zatímco koupit něco pro maminku je snadné a když tak jde vždycky vsadit na květiny, bonboniéru nebo nějakou kosmetiku, přijít na to, co by potěšilo tátu, stojí víc úsilí. Ani mužští členové rodiny by však neměli v tento den oželit, i když je vymyslet dárek pro ně mnohem těžší. Co byste jim letos mohly dát, abyste jim tím vyjádřili obdiv a zároveň by váš dárek dobře využili?

Samozřejmě byste měly otci nějak zlepšit celý den, třeba tak, že mu věnujete svou pozornost a třeba i čas celé své rodiny. Přijeďte na návštěvu a udělejte společnou grilovačku na zahradě, přičemž maso připravíte vy, aby s tím měl otec co nejméně starostí.

 

Otec a dcera
(Foto: Getty Images)


Odpoledne ho můžete vytáhnout na nenáročný výlet. Pokud už dlouho mluví o tom válečném muzeu, které se nachází nedaleko, udělejte mu radost a vezměte ho tam. Stejně dobrou službu udělá i obyčejná procházka po lese nebo po místech, kde trávil mladá léta. Určitě byste ho potěšily také malým dárkem. Nespoléhejte se letos na to, že mu dáte kávu a novou košili. Můžete si vybrat z mnohem originálnějších dárků.


Dárek nejen pro kutily: Multifunkční kleště


Jestli je váš otec šikovný a rád neustále něco vymýšlí a kutí, tak jsou pro něj tím pravým dárkem nářaďové neboli multifunkční kleště, jinak řečeno také multi-tool. Jde o poměrně složitý nástroj, do kterého se vyplatí investovat, pokud chcete, aby byl kvalitní. Můžete si vybrat mezi kleštěmi, které je možné ovládat jen jednou rukou nebo těmi, k jejichž používání potřebujete ruce obě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dcera si nerozumí s tátou? 12 rad, které to změní
VÁŠ PŘÍBĚH: Táta je na stará kolena mámě nevěrný!
Když má dítě dva tatínky aneb Život s vlastním i nevlastním otcem


Jedny kleště obsahují různé klouby a pojistky, celkem přibližně 12 dalších funkcí a nástrojů a mají tak opravdu široké využití. Nachází se zde například šroubovák, pilník, pila na dřevo, dvě čepele, břity na štípání dráhy, šroubováky, pravítko, nůžky a další. Někdy obsahují tyto kleště také pinzetu, páčidlo či šídlo. Narozdíl od švýcarského nože se tedy hodí na těžší práci, i když se na multi-toolu může nacházet v neposlední řadě také otvírák na konzervy a lahve.

 

multitool
(Foto: Archiv firem)

 

* Multi-tool Leatherman FREE P2, 4 490 Kč, prodává Alza
* Multifunkční kleště Gerber Dima, 639 Kč, prodává Alza
* Multifunkční kleště Dime Travel, bez čepele, dříve 599 Kč, nyní 540 Kč, prodává Armed.cz

 

Nová peněženka


Chodí váš táta už roky se starou odrbanou peněženkou? Pak nastal čas na změnu a nějakou novou určitě uvítá. Mužům se někdy nechce ztrácet čas vybíráním nových doplňků, když ty staré ještě tak nějak slouží, a proto ho mile překvapíte, když to uděláte za něj. Na trhu jsou různé pánské peněženky vyrobené z kůže. Ty mohou mít i víc přihrádek na bankovky, což ocení zvlášť lidé, kteří často cestují a takhle se jim nepomíchá cizí měna s tou domácí. A pokud otec necestuje, může dávat do druhé přihrádky třeba účtenky. Peněženky mají také několik přihrádek na karty podle potřeby.

 

penezenky
(Foto: Archiv firem)

 

* Pánská kožená peněženka černá, Tommy Hilfinger, 1 480,00 Kč
* Černá peněženka Essential Leather, Calvin Klein, 1 557 Kč
* Limitovaný set Gentleman Jack, Jack Daniels, 4 480,00 Kč, prodává dannypstyle.cz

 

Stylový otvírák


Otevře si váš táta rád po příchodu domů pivo na osvěžení? Pak mu můžete jako hezkou drobnost darovat otvírák, který ale není tak úplně obyčejný jako ty ostatní. Když mu dáte otvírák ve tvaru brýlí, uvidíte, že mu to vykouzlí úsměv na tváři. Pokud rád hraje karty, věnujte mu otvírák ve tvaru esa a otci, kterému chcete jednoduše vyjádřit lásku, můžete dát zkrátka otvírák se srdcem.

 

otvíráky
(Foto: Archiv firem)

 

* Otvírák na lahve Pikové Eso, 113 Kč, prodává kokiskashop.cz
* Vývrtka Brandani Love me, 519 Kč, prodává bonami.cz
* Otvírák na láhve Brýle, 109 Kč, prodává butlers.cz
 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

sony 13:22 15.06.2019
Když otvírák, tak i s flaškou, když peněženku, tak i s bankovkou...