Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letní prázdniny už se s námi sice rozloučily, krásné a slunečné počasí ovšem ne. Babí léto je ideální čas pro to ještě naposledy zvednout kotvy a vyrazit na pořádný výlet.

Babí léto: Kam na podzim s celou rodinou?

rodina
zdroj: Getty Images rodina
aktualizováno 08.09.2019, 00:00 | 08.09.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Letní prázdniny už se s námi sice rozloučily, krásné a slunečné počasí ovšem ne. Babí léto je ideální čas pro to ještě naposledy zvednout kotvy a vyrazit na pořádný výlet.

V dnešním článku jsme si pro vás připravili několik míst, které je ideální navštívit právě během slunného babího léta.


Pravčická brána


Tato unikátní skalní brána se nachází v Hřensku a je dominantou nejenom celého NP Českého Švýcarska, ale také celého našeho kontinentu. Jako jediná svého druhu je totiž přirozeně vytvořená. Takže jediné, co při svém výletu najdete vytvořené lidskou rukou, budou upravené stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky, díky kterým budete moci obdivovat nejenom samotnou Pravčickou bránu, ale i okolní krásy Českého Švýcarska. Celá okruh má dohromady 16 km, jedná se tedy o přibližně pětihodinový výlet, který by měly vaše ratolesti v pořádku zvládnout.

 

Pravčická brána
(Foto: Profimedia)

 
Linec


Linec neboli Linz je město ležící v Horním Rakousku poblíž hranic s Českou republikou. Od Českého Krumlova je vzdálen pouze 70 km, je to tedy ideální místo pro jednodenní či víkendový výlet za historickými zajímavostmi i přírodou. Najdete zde památky, jako Katedrálu Neposkvrněného početí Panny Marie, která je dominantou celého města a zároveň největší stavbou svého druhu v celém Rakousku. Dále pak Linecký zámek, muzeum umění Lentos, nebo horu Pöstlingberg, na jejíž vrchol se můžete nechat dovézt historickou horskou dráhou. Pokud na památky zas tak moc nejste, ideální možností je pak linecká zoologická zahrada zaměřená především na chov ptáků, plazů a kopytníků.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Tip na výlet: Než se vydáte na hory, co takhle podzim v podhůří?
Kam na jarní výlet? Inspirace ze všech koutů ČR
Jak se připravit na podzimní túru do hor


Sicílie


Babí léto je zároveň ideální čas, kdy vyrazit na tento italský ostrůvek plný kultury a historie. Jelikož zde budete mimo hlavní sezónu, budete mít jak moře, tak městečka téměř pro sebe a užijete si tu pravou odpočinkovou dovolenou. Můžete zde navštívit například nejvyšší činnou sopku v Evropě Etnu, nebo unikátní kaňon Gole dell’Alcantara se zvláštními skalními útvary, které vznikaly během procesu ochlazování vyvřelé lávy. Milovníci historie jistě uvítají návštěvu do historických měst Syrakusy, Taorminy či Noty. Pokud vaše srdce patří ale jen a pouze moři, Sicílie nabízí hromadu opuštěných, pohádkových pláží a průzračným mořem. Tak co, jste připravená na dovolenou jako z katalogu cestovky?

 

Sicílie
(Foto: Getty Images)


Budapešť


Budapešť je hlavní město Maďarska a absolutní klenot, nejenom díky nádherné architektuře. Najdete zde vše, po čem by vaše srdce mohlo toužit od historických památek, přes výbornou kávu a skvělé restaurace až po slavné ruinové hospody. Pokud tam zavítáte, nesmíte vynechat prohlídku Rybářské bašty a Matyášova chrámu. Jedna z nejznámějších vyhlídek Evropy je pak Gellerova hora, kde se nachází maďarská Socha svobody a Citadela. Výborné osvěžení na vás bude čekat v podobě piva v ruinové hospodě, maďarsky Romkocsma. Najdete jich po celé Budapešti desítky a jedná se o polorozpadlé hospody se skvělou atmosférou a velmi netradičním interiérem. Jen se přesvěčte sama!

 

Bodapešť
(Foto: Getty Images)


Dogpoint


Pokud máte rádi pejsky a přejete si udělat dobrý skutek, je Dogpoint u Kostelce nad Černými lesy právě pro vás. Jedná se o zařízení pro opuštěné a týrané pejsky, kteří neměli v životě moc štěstí a přejí si najít nový domov. Jedna z možností, jak můžete pomoci, je dojít pejska vyvenčit. Není potřeba se předem ohlašovat, stačí přijít v otevírací době. Kolem útulku se nachází lesy s dlouhými okruhy, kde se můžete projít, a když s sebou vezmete opuštěného pejska vyvenčit, uděláte navíc ještě dobrý skutek.


Jaký je váš tip na podzimní výlet? Podělte se s námi v komentářích!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře