Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Váháte nechat doma své dospívající děti pár dní samotné, protože podle vás tak akorát něco vyvedou? Váš strach je zcela oprávněný. Často se stane, že jakmile rodiče odjedou na pár dní pryč, jejich potomci obvolají všechny kamarády a udělají z vaše...

Bojíte se, že děti doma udělají párty? Tahle opatření jsou nezbytná!

Seriál Ulice: Jak si zavaří Filip, Kristýna, Adam a spol.?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Jak si zavaří Filip, Kristýna, Adam a spol.?
aktualizováno 04.06.2019, 00:00 | 04.06.2019, 00:00 | doma.cz

Váháte nechat doma své dospívající děti pár dní samotné, protože podle vás tak akorát něco vyvedou? Váš strach je zcela oprávněný. Často se stane, že jakmile rodiče odjedou na pár dní pryč, jejich potomci obvolají všechny kamarády a udělají z vašeho obýváku noční klub.

Zatímco Blanka a Evžen z Ulice odjeli do Norska, Blančiny děti Adam a Kristýna se rozhodly pozvat domů Kristýniny spolužáky Filipa, Standu, Bena a Petru. Přestože neměli v úmyslu strávit takhle divoký večer, jejich posezení se nakonec pořádně zvrtlo - a vinu na tom má především alkohol. Bojíte se, že se to samé stane i u vás doma, když zmizíte s manželem z dohledu?


Zákaz nic neřeší


Hodně rodičů svým dětem před odjezdem jasně přikáže, ať nedělají žádné hlouposti a domů si hlavně nikoho nezvou. Jenže to na děti působí úplně opačně, chtějí své rodiče přelstít a party na tajňáka přece jen udělají. Právě v tomto případě hrozí, že to nakonec strašně přeženou a vy budete řešit vzniklé škody ještě dlouho po vašem návratu domů.

 

mejdan
(Foto: Getty Images)


Raději si s dětmi dohodněte, za jakých podmínek si smí domů pozvat návštěvu a co bude následovat, když udělají nějaký malér. Proberte s nimi, jak by měly samy zabezpečit dům před případnou menší oslavou, například by měly odstranit z dosahu pozvaných lidí různé vzácné vázy nebo křehké suvenýry z vašich dovolených.


Stejně tak nenechávejte svým dětem k dispozici doma alkohol. Nevypité lahve, zvlášť pokud jde o tvrdý alkohol, raději někde zamkněte nebo schovejte. I když vám bude vaše dítě tvrdit, že se toho ani nedotkne, stejně nevíte, jestli se nenechá ostatními během oslavy vyhecovat anebo to neudělá posilněné levným vínem, které si koupilo samo. To by pak mohlo skončit tak akorát otravou alkoholem a rodiče kamarádů vašich dětí by hned věděli, na koho hodit vinu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 vět, které pubertální děti nesnáší
Nápady na party koktejly do zásoby!
Máte doma zamilovaného puberťáka?


Kdo zaplatí škody?


Jasně řekněte svým dětem, že pokud se vrátíte domů a všimnete si nějakých škod, které byly během vaší přítomnosti způsobeny, bude to vaše dítě, kdo to zaplatí. Ať už byste mu měli sáhnout na kapesné nebo by si na to mělo vydělat na brigádě. Tím ho naučíte zodpovědně nést následky svých rozhodnutích a příště si dvakrát rozmyslí nějaký mejdan vůbec dělat.

 

mejdan
(Foto: Getty Images)


Upozorněte sousedy


Pokud se bojíte, že budou doma děti vyvádět, domluvte se předem s vašimi sousedy, aby vám když tak zavolali. Požádejte je, ať v případě nutnosti vaše děti zkontrolují, pokud uslyší vycházet z vašeho domu nebo bytu hlasitou hudbu. Upozorněte na to i své děti, ať vašim sousedům případně otevřou a neváhají je poprosit o pomoc, když na party přijde někdo nezvaný. Mělo by však jít o vaše známé, když o to požádáte starou tetu z druhého poschodí, možná si bude stěžovat i v případě, že se ještě vůbec nic neděje.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře