Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S partnerem vám to klape, ale bolí vás žaludek, kdykoliv musíte navštívit jeho rodinu? Máte pocit, že vás neberou a nedaří se vám mezi ně zapadnout? Jak to napravit a jak v podobné situaci nejlépe postupovat?

Co dělat, když jste nezapadly do partnerovy rodiny?

Rodina
zdroj: Getty Images Rodina
aktualizováno 24.12.2018, 00:00 | 24.12.2018, 00:00 | doma.cz

S partnerem vám to klape, ale bolí vás žaludek, kdykoliv musíte navštívit jeho rodinu? Máte pocit, že vás neberou a nedaří se vám mezi ně zapadnout? Jak to napravit a jak v podobné situaci nejlépe postupovat?

Vánoční rodinné návštěvy se blíží. Pokud je to pro vás spíše nutná a nepříjemná povinnost než radost, pravděpodobně je něco špatně. Zkuste s tím něco dělat, dokud je čas!

 

Tchýně
(Foto: Getty Images)

 

1. Promluvte si o tom s partnerem


Váš partner nepochybně velmi dobře ví, co je ten kámen úrazu. Narovinu se ho zeptejte, kde je problém a proč jste jeho rodině nesympatická. Zachovejte klid, jeho názor si v klidu vyslechněte, popřemýšlejte nad ním a vyvarujte se hysterických hádek a breku. Pokud se vám jejich kritika zdá neoprávněná, máte právo po partnerovi požadovat, aby vás bránil. Pokud jeho rodinu znáte pouze chvíli, dejte jim čas. Všude to chodí jinak a ne každý chce být hned kamarád.


2. Buďte proaktivní

 

I když jste se v minulosti trochu pohádali nebo se vám stále nedaří prolomit ledy, uvědomte si, že dobré vztahy s rodinou vašeho životního partnera jsou pro vás důležité. Zkuste navázat hovor, vyjádřit zájem a udělat první krok. Někdy stačí maličkost. Přineste jim na návštěvu malý dáreček a popřejte jim hodně štěstí do nového roku.

 

Tchýně
(Foto: Getty Images)


Zkuste se na ně podívat méně kritickým okem a brát je takové, jací jsou. I když nesouhlasíte s některými názory a životními postoji jeho matky, respektujte je a nesnažte se ji přesvědčit o opaku.


3. Najděte si v rodině spojence


V celé partnerově rodině musí být alespoň jeden člověk, který je vám sympatický a našli byste společné téma. Nebojte se si k němu na chvíli přisednout a navázat hovor. To, že máte špatné vztahy například se švagrovou, neznamená, že vás nemusí i ostatní. Uvidíte, že když navážete dobré vztahy alespoň s jedním členem rodiny, budete se hned cítit lépe, což nepochybně vycítí i ostatní a budou na vás hned nahlížet jinak.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nevyřešené konflikty v rodině: Jak prolomit ledy a zase se udobřit?

VÁŠ PŘÍBĚH: Je konec! Nenávidím jeho rodinu

VÁŠ PŘÍBĚH: Chorobně lakomá švagrová mi ničí život


4. Nepropadejte panice a vyhněte se otevřené kritice


Ačkoliv vás to možná bolí, nepropadejte panice a hysterii. V žádném případě jeho rodinu otevřeně nekritizujte a neurážejte, a to ani za zavřenými dveřmi vašeho bytu. Mohla byste kromě rodiny proti sobě poštvat i partnera, protože nikdo nemá rád, když se mu jiní navážejí do rodiny. Zachovejte klid, snažte se jeho rodinu respektovat a své negativní emoce raději vybijte někde v tělocvičně nebo se vypovídejte kamarádce.


5. Nastavte hranice


Jsou vaše vztahy opravdu špatné a každá snaha je zbytečná? Pak se s partnerem domluvte na pravidlech, které vás ochrání od dalších nepříjemných konfliktů, které podstupovat rozhodně nemusíte. Vyšlete ho na návštěvu k rodině samotného a vy si najděte vlastní program. 

 

Jaké máte vztahy s partnerovou rodinou vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře