Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V nejnovější Výměně manželek uvidíte poněkud vyhrocený vztah mezi otcem a jeho dětmi. Pokud děti například nechtějí nosit bačkory, tak jim je přilepí k noze izolepou, což se náhradní manželce rozhodně nebude líbit. Co dělat v případě, pokud se vám...

Co dělat, když nesouhlasíte s tím, jak partner vychovává dítě?

Přísný otec
zdroj: Getty Images Přísný otec
aktualizováno 03.04.2019, 11:00 | 03.04.2019, 11:00 | doma.cz

V nejnovější Výměně manželek uvidíte poněkud vyhrocený vztah mezi otcem a jeho dětmi. Pokud děti například nechtějí nosit bačkory, tak jim je přilepí k noze izolepou, což se náhradní manželce rozhodně nebude líbit. Co dělat v případě, pokud se vám vůbec nelíbí, jakým způsobem partner vychovává dítě? Ať už je to přehnané nebo ne?

V premiérové Výměně manželek se setkáte se Soňou, Standou a jejich čtyřmi dětmi Ladislavem, Simonou, Tadeášem a Kateřinou. Ve druhé rodině se bude nacházet Milada, Pavel a v porovnání s první rodinou pouze dvě děti Jirka a Milada.


První rodinu přihlásil do pořadu Standa, který má velmi svérázné názory nejen na výchovu, a také často s oblibou chodí do hospody. Když už není na pivu, tak rád vysedává u počítače. Podle jeho manželky Soni teď manželství není zrovna ideální, což se pokusí napravit vyměněná manželka Milada.


Na rozdíl od první rodiny žije Miladina rodina v harmonii a do pořadu se s partnerem nepřihlásili sami, ale rozhodl se pro to jejich kamarád. Z této strany šlo vlastně spíš o takový pokus, než o řešení nějaké krize a všichni jsou zvědaví, jak to všechno dopadne. Na to se i vy podívejte dnes ve 20.20 na Nově.

 

 

Stanete se mimo jiné svědky toho, jaké praktiky ve výchově Standa zastává. Na děti je velmi přísný, často se vůči nim neobejde bez křiku ani sprostých slov. Přitom mnohdy mluví dost iracionálně a jeho vyměněná manželka se tak nebude stačit divit. Stalo se už někdy i vám, že jste tak úplně nesouhlasily s tím, jak partner vychovává dítě? A jak to je, když je partner nevlastní otec dětí? A máte naopak vy co mluvit do výchovy, pokud jste macecha?


Nejhorší je nejednotná výchova


Rozhodně byste se měly s partnerem na výchově dítěte shodnout. Předem byste si s ním měly domluvit přesná pravidla, a pokud partner do vaší rodiny teprve přišel, tak by měl respektovat to, na co jsou děti zvyklé. A to v horším i lepším smyslu, neměl by na ně být ani přísnější než vy, ani jim přilepšovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děti doma nepomáhají? Známe triky, které to změní
4 zásadní chyby, které děláte při výchově dětí zřejmě i vy
Maminky pozor: Přísná výchova dělá z vašich dětí lháře


Co když se vám nelíbí výchova nevlastních dětí?


Co je ale rozmazlování dětí a co už ne? Co když jste si našla partnera, který už děti má, ale vůbec se vám nelíbí, jak se k nim chová? Zjistěte, zda je jen přísný, nebo už jde o rodičovskou šikanu. Pokud vám jeho praktiky přijdou přespříliš, narovinu se zeptejte, co jimi sleduje. Vychovávala takhle jeho děti předchozí partnerka nebo byl takhle sám vychováván? Možná, že v tom bude ten problém.

 

Přísný otec
(Foto: Getty Images)


Hlavně se o výchově před dítětem nehádejte


Ať už je to jakkoliv, tak partnera nikdy na jeho výchovu neupozorňujte před lidmi. Děti jsou jedno velké ucho a snadnou pak dokážou využít, že jste ho za něco kritizovaly, ve svůj prospěch. Pokud jste matka dětí, které jsou vaše nevlastní, a jejich výchova vám přijde moc přísná, zvykněte si, že praví rodiče budou mít vždycky hlavní slovo. Zatímco vy budete moci být ta hodná teta. Možná, že se z toho ve vztahu s novým partnerem stane dokonce neřešitelný problém.


A co vy? Měly už jste někdy problém s tím, jak někdo vychovával dítě?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře