Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud máte doma malé děti, pak určitě víte, že se nemohou dočkat Velikonoc. Pomlázka, sladkosti, ale třeba i pohádky v televizi jsou zárukou toho, že si velikonoční prázdniny skvěle užijí. Navíc mnoho českých rodin pomalu přejímá západní zvyk, a t...

Děti prožily SMUTNÉ VELIKONOCE! Souhlasíte s tím, co jejich matka udělala?

Velikonoce
zdroj: Thinkstockphotos Velikonoce
aktualizováno 31.03.2018, 00:15 | 31.03.2018, 00:15 | doma.cz

Pokud máte doma malé děti, pak určitě víte, že se nemohou dočkat Velikonoc. Pomlázka, sladkosti, ale třeba i pohádky v televizi jsou zárukou toho, že si velikonoční prázdniny skvěle užijí. Navíc mnoho českých rodin pomalu přejímá západní zvyk, a to, že zajíček dětem ukrývá koledu po zahradě. Děti následně nadílku hledají a těší se z malých dárečků, které pro ně tohle zvířátko schovalo.

Možná jste i vy přišli tomuto zvyku na chuť, a sladkosti svým dětem schováváte po celém bytě či zahradě. Obzvláště u západních sousedů jde o tradici, bez které si děti nedokážou představit Velikonoce a na zajíčka a jeho nadílku se třesou už od Vánoc. Právě tohoto faktu využila matka tří dětí Tracy Elizabeth z Queenslandu.


Co maminka provedla?


Jak potrestat nezbedné děti? Tak nad touto otázkou přemýšlí většina rodičů, kteří mají doma malé nezbedníky. Nakázat jim domácí vězení? Zakázat oblíbenou počítačovou hru? Nebo jim vyhrožovat vařečkou? Tracy Elizabeth se rozhodla pro nevšední trest, který mezi rodiči vzbudil velký rozruch. Připravila pro své děti "nadílku" v podobě dopisu od velikonočního zajíčka.

 

Velikonoce
(Foto: facebook)

 

V dopisu stálo: "Milá Holly, Jaku a Zachu. Píšu vám, abych vám dal vědět, že tento rok jste na černé listině. Nepřinesu vám žádná vajíčka ani dárečky, protože jsem vás pečlivě sledoval a viděl jsem, že jste byli zlobiví. Prali jste se, hádali jste se a nedělali jste to, co jste slíbili. Zavolal jsem Santovi, a řekl jsme mu, aby na vás dohlížel. Pokud se vaše chování zlepší, vymažu vás z černé listiny. Doufám, že příští rok bude vaše chování lepší, a já vám přinesu dobrá vajíčka a novou hračku. Prosím, chovejte se slušně ke své mamince a pamatujte, že vás stále vidím. S láskou velikonoční zajíček."

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Úměrný trest, nebo šikana? Maminka potrestala syny neobvyklým způsobem
Velikonoční DIY NÁPADY, které zvládnou i vaše děti
Velikonoce se blíží: Jak spolehlivě poznat čerstvá vejce?


Ostrá kritika


Elizabeth svůj výtvor sdílela na Facebook s tím, že snad není jediná maminka, která svým dětem provedla takovou věc.

 

"Čekám, až se vzbudí a cítím se jako nejhroznější matka na této planetě. Doufám, že jim mé rozhodnutí dá lekci do života," připsala maminka k videu, kde zachycuje dopis od zajíčka.

 

Pod tímto facebookovým příspěvkem se brzy začaly hromadit komentáře, které Elizabeth ostře kritizovaly. Většina lidí se shodla v tom, že tohle chování je kruté. Našly se ale i názory, které maminčino rozhodnutí podporovaly.


Co si o tomto nápadu myslíte vy? Přehnala to Elizabeth?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Helena Dlouha 15:43 31.03.2018
Je mi 65 a jako deti jsme s bratrem a kamarady hledali sladkosti a darky uz tehdy. Jen to nebyl zajicek, ale slepicka. Takze asi nejde o nejake prejimani zapadnich zvyku. Ale uz to nejak zapadlo v zapomneni. Skoda. I me tri deti si to napeti a radost z pokladu uzily. Spousta krasnych zvyku se vytratila.