Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také máte doma malého nespavce, který nevydrží chvilku v klidu? Stačí malý trik a místo křiku miminko konečně usne – a to bleskovou rychlostí.

Do deseti sekund spí! Nová metoda uspávání dětí vám ušetří spoustu nervů

Spící miminko
zdroj: Thinkstockphotos Spící miminko
aktualizováno 10.12.2017, 00:45 | 10.12.2017, 00:45 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Také máte doma malého nespavce, který nevydrží chvilku v klidu? Stačí malý trik a místo křiku miminko konečně usne – a to bleskovou rychlostí.

Tahle metoda není vlastně tak úplně nová, protože ji znaly už naše maminky a babičky. Chcete-li miminko zklidnit, utišit a uspat, pomůže, když ho zavinete do peřinky. Tam se cítí jako v bříšku, rychle se zklidní a spokojeně usne.

 

Problém ovšem je, že z klasické zavinovačky se mu snadno uvolní ruce, a když jimi děťátko nepokojně mává kolem sebe, těžko může klidně spát. Proto je potřeba miminko zabalit tak, aby mělo v zavinovačce i obě ručičky.

 

Zavinovačka
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak přimět dítě, aby KONEČNĚ odložilo dudlíka?
BEZPLENKOVÁ METODA. Tyto děti čůrají od narození do hrníčku. Jak je to možné a jaká to má úskalí?
Dítě nechce spát samo. PORADÍME, co s tím


Slovenka Michaela Kalaninová, sama maminka takového čiperného miminka, vymyslela speciální peřinku, která sahá až ke krku a miminko z ní nemůže vytáhnout ruce ven a nebudí ho trhavé pohyby ručiček, které jsou našim nejmenším vlastní. Peřinka je přitom dost pružná, aby ho nijak neškrtila.

 

Příště, až bude vaše miminko zlobit a mít problém usnout, zkuste ho zabalit tak, aby nemohlo z peřinky uvolnit ruce. Můžete si na to pořídit třeba právě peřinku od Michaela Kalaninové (Mimi original, 49,90 eur, dostupná na modernirodicia.sk), nebo speciální wrap-zavinovačku, třeba od Bo Jungle (429 Kč, prodává feedo.cz).

 

Zavinovačka
(Foto: oficiální zdroj)


NÁŠ TIP: V čem se bude druhá řada Malých lásek lišit od první? A proč by se maminky měly přihlásit? TOHLE BUDE HIT!

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Radim 17:17 21.01.2019
Tak to bych tomu našemu miminku neudělal. Ono ty trhavé pohyby totiž mají svůj význam. Navíc bych ho tím trápil psychicky, má svobodnou mysl :)))
Marie 15:41 12.12.2017
Zatím i z okolí mám zkušenost a názory že funguje i já maličkou takto zabalila a super klidně spinká ,kojime a vše je v klidu coo potřebujeme....
šárka 08:35 11.12.2017
Taky jsem mela problem s dcerkou nechtel spat a kdyz usla tak se budila tot praktikuji kazdou noc a mala spi a nic ji nebudi a ani rano se nebudi s krikem jen lei kouka a ceka az prijdu, je do ruzova vyspinkana a usmiva se cely den
Ajo 22:30 10.12.2017
Napodobne...dcerku by som do toho nedostala :-) a ked, tak by sa rozskocila od jekotu.
petra 11:16 10.12.2017
tak kdybych takto zabalila svoji dceru,tak nastane rev jako kraaaava,nesnasi kdyz ji branime v pohybu...