Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říká se, že po narození si miminka moc věcí z doby, kdy se nacházely v děloze, nepamatují. Je pravda, že děti po porodu zatím moc dobře nevidí. Na druhou stranu jsou ale velmi citlivé na zvukové vjemy. Jednotlivé zvuky dokonce umí rozpoznat, ještě...

Dojemné: Otec mluvil na dceru, ještě než se narodila. Co se stalo po porodu?

Otec mluvil na nenarozené miminko
zdroj: Instagram Otec mluvil na nenarozené miminko
aktualizováno 09.11.2019, 00:00 | 09.11.2019, 00:00 | doma.cz

Říká se, že po narození si miminka moc věcí z doby, kdy se nacházely v děloze, nepamatují. Je pravda, že děti po porodu zatím moc dobře nevidí. Na druhou stranu jsou ale velmi citlivé na zvukové vjemy. Jednotlivé zvuky dokonce umí rozpoznat, ještě když se nachází v bříšku matky. Tady je důkaz!

Sílu hlasu poznal na vlastní kůži brazilský pár, Tarsila Rosa a její partner Flávio Dantas. Jejich příběh nejspíš povzbudí desítky dalších nastávajících rodičů k tomu, aby se svým nenarozeným děťátkem mluvili. Rozhodně to totiž není zbytečné, Tarsila a Flávio zjistili, že nenarozené miminko moc dobře vnímá, když na něj matka a otec mluví.


Budoucí rodiče se na narození dcerky Antonely moc těšili. Její otec byl dokonce tak nadšený, že na rostoucí bříško každý den mluvil, a to vždycky ráno po probuzení a poté, co se vrátil z práce. Pokaždé vyvíjejícímu se miminku říkal, jaký má den a opakoval mu, jak moc ho miluje a že tu pro něj stále bude. Přitom hladil břicho své ženy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chlapeček se dozvěděl, že bude mít sourozence. Neuvěříte, jak zareagoval! VIDEO
Miminko se poprvé setkalo s vodou. Jeho reakce vás dostane!
Nejkrásnější příběhy dětí nalezených v babyboxu a jejich osvojitelů


Flávio si vůbec nebyl jistý tím, zda budou mít jeho slova nějaký účinek. I tak ale se svou dcerou v průběhu celého těhotenství nepřestával hovořit.


Jak čerstvě narozené miminko zareagovalo na známý hlas?


Když se malá Antonela narodila, tak svému otci jasně dokázala, že ho po celou dobu poslouchala. Po porodu Flávio své dcerce opět říkal, jak ji má rád. A ta na známá slova zareagovala tím nejupřímnějším úsměvem, jaký vůbec může existovat. Jakmile uslyšela hlas svého otce, šťastně se smála a její rodiče u sebe naštěstí měli fotoaparát, aby tento dojemný okamžik zachytili.

 

Otec mluvil na nenarozené miminko
(Foto: Instagram)


A aby toho nebylo málo, Antonela se narodila 11. srpna, kdy se v Brazílii slaví Den otců. Svému otci tak dala ten nejkrásnější dárek. Flávio téměř nedokáže vyjádřit slovy, co k holčičce cítí. Podle jeho slov se tak velké množství lásky snad ani nedokáže vejít do jeho hrudi. Spokojená rodina nyní žije v Riu de Janeiru.

 

Otec mluvil na nenarozené miminko
(Foto: Instagram)


Věříte tomu, že miminka dokážou ještě před narozením vnímat zvuky? Souhlasíte s tím, aby rodiče na své děti ještě před porodem pravidelně mluvili? Jak vidíte, těmto rodičům se to opravdu vyplatilo.

 

Otec mluvil na nenarozené miminko
(Foto: Instagram)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře