Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jste slyšely o motivační tabuli? Pokud ne, dejte si ji do hledáčku nebo se pusťte do domácího tvoření. Vaše děti budou jako vyměněné a z uklízení pokojíčku se rázem stane zábavná hra.

Efektivní způsob jak děti motivovat k udržování pořádku v pokojíčku a pomáhání v domácnosti

Dítě a máma umývají nádobí
zdroj: Getty Images Dítě a máma umývají nádobí
aktualizováno 08.09.2018, 00:00 | 08.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Už jste slyšely o motivační tabuli? Pokud ne, dejte si ji do hledáčku nebo se pusťte do domácího tvoření. Vaše děti budou jako vyměněné a z uklízení pokojíčku se rázem stane zábavná hra.

Děti jsou přirozeně hravé a soutěživé a příkazy a poučky na ně většinou neplatí. Zkuste na to jít formou hry a uvidíte, že vaše drahé ratolesti budou k úklidu a domácím pracím konečně přistupovat s úsměvem.

 

Na jakém principu funguje motivační tabule?

 

Děti milují odměny, soutěže a pochvaly a proto na motivační tabuli nesmí chybět velký rámeček s nápisem "odměna", kterou si děti mohou na tabuli nakreslit. Odměnu s dětmi předem prodiskutujte. Co třeba společný výlet do zoo nebo nová pohádková knížka? Dále se s dětmi domluvte na úkolech, které společně sepište do jednotlivých řádků. Nálepky plní funkci bodů, které může vaše dítko získat třeba za ustlání postele, úklid hraček nebo venčení psa. Důležité je, abyste si povinnosti odsouhlasili společně. Za každým úkolem nechte místo na nálepky, které budou děti dostávat za jeho splnění. Předem stanovte kolik bodů je potřeba k získání odměny a číslo zapište do rámečku s obrázkem. Děti do ničeho nenuťte, ale vysvětlete jim, že odměnu získají pouze, když budou úkoly plnit a za každou nálepku navíc je nezapomeňte náležitě pochválit.

 

Dítě maluje
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co dělat, když se dítěti nechce do školy?

10 rad zkušených matek, jak posílit imunitu u dětí

TEST: Jak namotivovat vašeho malého školáka k učení?

 

Zapojte děti do společného tvoření!

 

Tabuli můžete zakoupit na internetu nebo v papírnictví. Pokud si o víkendu najdete trochu času, vytvořte si ji sama a zapojte do společného tvoření i děti. Užijete si zábavné odpoledne, stmelíte "kolektiv" a budete mít radost ze společného díla. K domácí výrobě motivační tabule budete potřebovat tvrdý papír, pravítko, fixy, pastelky a co nejvíce barevné a veselé nálepky. Spoustu inspirace najdete třeba na Pinterestu, fantazii se meze nekladou!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře