Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Čekáte holčičku nebo chlapce? Na 100 procent vám pohlaví miminka sdělí lékaři. Ale vždy se najdou kolem vás lidé, kteří věří v staré babské rady a pověry a předpovídají, co se vám narodí.

Holčička nebo chlapeček? Nejznámější babské rady, které napoví, co čekáte

Těhotná
zdroj: Thinkstockphotos Těhotná
aktualizováno 08.04.2017, 00:43 | 08.04.2017, 00:43 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Čekáte holčičku nebo chlapce? Na 100 procent vám pohlaví miminka sdělí lékaři. Ale vždy se najdou kolem vás lidé, kteří věří v staré babské rady a pověry a předpovídají, co se vám narodí.

Ranní nevolnosti

Říká se, že pokud žena v prvním trimestru trpěla silnými ranními nevolnostmi, tak čeká holčičku.

 

Těhotenské chutě

Pokud máte stále obrovskou chuť na sladké, tak to prý bude holčička. Pokud vám více chutná slané a máte chuť na kyselé okurky, bude to chlapec.

 

Poloha bříška

Máte břicho položené spíše níže a vystrčené dopředu? Podle pověr je to znamení, že čekáte chlapečka. Naopak, výše položené břicho a rozloženy spíše do stran je znakem toho, že to bude holčička.

 

Těhotná
(Foto: Profimedia)

 

Kvalita pleti

Zhoršila se vám pleť a vypadáte jako nějaká puberťačka, protože máte tolik pupínků na tváři? Tak prý čekáte holčičku. Říká se totiž, že dívka krade mámě krásu.

 

Test s prstenem

Jste vdaná? Přivažte prsten na šňůrku nebo nitku a podržte takto zavěšený prsten nad břichem. Pokud se začne pohybovat v kruzích, měli byste čekat chlapečka. Pokud se bude hýbat dopředu a dozadu, bude to dívka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zázrak zrození: 9 úžasných změn, které během těhotenství proběhnou v těle ženy
Těhotenství a veganská strava - nešidíte své miminko?
Používáte kosmetiku v těhotenství? Plodu to škodí!

 

Čtení z dlaně

Pokud se podíváte na své dlaně a zjistíte, že jsou suché a popraskané, potom prý čekáte chlapce. Pokud je máte jemné a růžové, čekáte dívku.

 

Velikost prsou

Žádná žena nemá od přírody obě prsa stejné. V těhotenství se ještě zvětší. Podle babských rád, pokud cítíte větší váhu v levém prsu, bude to chlapec. Pokud v pravém, tak zase holčička.

 

Znáte i vy nějakou takovou radu? Podělte se o ni s námi.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jana 23:46 17.04.2017
Tyto pověry jsou nesmysl. Jen selským rozumem - jak může mít pohlaví dítěte vliv na vzhled maminky? Copak tělo ví, jestli mu uvnitř roste pindík nebo buchtina, aby se podle toho začalo měnit? Nebo tvar bříška?? To je asi vtip ne??? Mám dceru, ze začátku mi bylo špatně, zezadu by nikdo nepoznal, že za chvíli rodím a pleť a vlasy jsem měla snad nejkrásnější v životě. Článek absolutně o ničem.
Lucie 18:16 15.04.2017
Me na ultrazvuku rekli,ze to bude kluk. Ale mam obrovske chute na sladke,muj obličej se zmenil k nepoznani,tak jsem nevypadala ani v puberte...a prvni trimestr jsem trpela nevolnosti..porad doufam ze se treba spletli a bylo to pupecni snura...se uvidi :)
Iveta 09:18 13.04.2017
Mám to úplně opačně. Nevolnosti jsem neměla a nemám naštěstí, břicho mám spíše vyboulené dopředu a pleť mám po celou dobu těhotenství hezkou. S čekáme holčičku. Takže se opravdu nelze řídit takovými babskymi radami