Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešní Výměně manželek se setkáte s úplně odlišnou rodinou než v minulých dílech. Objeví se tu totiž lesbický pár! V čem budou homosexuální rodiče jiní, na rozdíl od druhé rodiny, kde bude figurovat tradičně matka a otec?

Homosexuální rodiče: V čem je jejich výchova jiná než v klasické rodině?

homosexuální rodiče
zdroj: Getty Images homosexuální rodiče
aktualizováno 09.10.2019, 00:00 | 09.10.2019, 00:00 | doma.cz

V dnešní Výměně manželek se setkáte s úplně odlišnou rodinou než v minulých dílech. Objeví se tu totiž lesbický pár! V čem budou homosexuální rodiče jiní, na rozdíl od druhé rodiny, kde bude figurovat tradičně matka a otec?

V premiérovém díle se představí partnerky Sabina a Martina z Teplic, které společně vychovávají šestiletého syna Tadeáše. Obě ženy předtím prošly i mnoha vztahy s muži, časem ale zjistily, že takhle jim to vyhovuje nejvíc. Občas se setkávají s udivenými reakcemi okolí, i tak se ale cítí být úplně normální.


Sabina se prohodí s Markétou, které žije v Brně ve společné domácnosti s Michalem, švagrovou Alžbětou a velkým počtem dětí. Bude se muset postarat o Nellu, Adrianu, Diega, Jennifer, Charlottu a Selmu. Markéta se rozhodla zkusit Výměnu manželek kvůli pocitu, že je doma na všechno sama. Je jasné, že výchova tolika dětí může být dost náročná. Jak to zvládne Sabina, zvyklá starat se o jedno dítě? Na to se podívejte už dnes ve 20:20 na Nově.

 

Sabina z Výměny manželek
(Foto: TV Nova)

 

Uvidíte, že Sabina ve svém výměněném domově uklidí, překvapí ji totiž velký nepořádek a neuspořádanost. I s dětmi se nakonec vypořádá dobře a dočasní potomci si ji dokonce oblíbí, protože maminka Markéta výchovu v tak velké rodině moc nezvládá a nechává své děti žít v chaosu.

 

I když jsou homosexuální páry vychovávající dítě stále menšinové, spousta odborníku se shoduje v tom, že mít homosexuální rodiče nepřináší dětem negativní následky. dokonce prý právě naopak! Může dětství s lesbickými rodiči Tadeášovi přinášet nějaké výhody?


Homosexuální páry přistupují k rodičovství zodpovědně


V heterosexuálním partnerství se často stane, že žena otěhotní nečekaně a oba partneři zvažují, zda si dítě vůbec nechat. I pokud se nakonec rozhodnou, že žena potrat nepodstoupí, přesto někdy ještě nejsou na příchod potomka zcela připravení. Homosexuálnímu páru se tohle stát nemůže, pořízení vlastního dítěte nebo případná adopce jsou pro ně mnohem složitější a dílem dlouhého plánování. Možnost pořídit si dítě spolu proto určitě dostatečně proberou a důkladně se na to připraví.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jsem lesbička a chci dítě: co dělat?
Můj syn je gay! S manželem se trápíme
TEST: Jak byste ustály mít homosexuální dítě?


Rovnoměrně rozdělené role v domácnosti


I když si moderní partneři čím dál tím víc rozdělují role v domácnosti tak, aby toho jeden nedělal víc než druhý, stále existuje hodně žen-matek, které se doma dřou, zatímco jejich muž sedí u televize. Mnoha ženám to dokonce přijde normální, protože to tak v dětství viděly i u svých matek. Pro dítě to ale není nejlepší vzor chování. I když v mnoha homosexuálních párech jeden z dvojice zastává více ženskou roli a druhý mužskou, bez ohledu na skutečné pohlaví, mají úkoly mnohem vyrovnanější.


V homosexuálních rodinách se často stává, že mají
oba partneři chod domácnosti rozdělený tak, aby si vzájemně pomáhali a oba dělali přibližně stejné množství věcí. Nebývá to tak, že by jeden žehlil, pral, vytíral a druhý se jen bavil. Zvlášť v lesbických párech se budou obě ženy snažit udržovat doma pořádek, čímž jsou pro své dítě do budoucna rozhodně dobrým příkladem.

 

homosexuální rodiče
(Foto: Getty Images)


Děti z homosexuálních rodin jsou tolerantnější nejen k lesbám a gayům


Přestože je současná společnost k sexuálním menšinám tolerantní, stále se najdou tací, kteří homosexuály odsoudí. Třeba proto, že je doma rodiče vedli k tomu, že být „teplý“ znamená být něco míň. To se v homosexuální rodině nestane, gaye a lesby budou brát jako normální členy společnosti. Učí se ale toleranci obecně - i k cizincům, jiným rasám, postiženým.

 

Nepřináší si tolik zlozvyků z domova, mají širší dospělácké vzory

 

Kritické hlasy často tvrdí, že je problém, když například dítě lesbického páru nemá skutečný otcovský vzor. Řada homosexuálních párů si je ale tohoto nedostatku vědoma, vnímá, že jejich rodina je poněkud atypická, proto se snaží přivést dítě i do jiného prostředí. Mají širší společenství přátel a příbuzných, a tak se dítěti otevírají různé vzory, návyky, názory a postoje. Dítě se navíc formuje nejen v rodině, ale i ve škole, na kroužcích, ve své vlastní dětské partě.


Homoparentální děti jsou houževnatější


Pokud jste dítě a máte dvě matky nebo dva otce, může se stát, že na vás budou někteří spolužáci ve škole koukat skrz prsty. V nějaké míře možná budete čelit i diskriminaci. Na tyto situace rodiče doma děti dobře připraví a různé problémy s nimi komunikují. Díky tomu už jejich potomci odmala umí čelit společnosti, předsudkům a celkově být odolnější a vypořádat se se šikanou. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Alena 08:28 02.10.2019
Nesnáším lesby! To není nemoc, jako u chlapů. Jak můžete napsat, že to je pro dítě lepší, pokud žije u dvou leseb??? Co na to to Bůh? Kdyby to chtěl, nestvořil Adama. Debilni článek, odporný názor jedince. Rodina je žena, muž, dítě. Jděte do häje!