Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

David Kučera ze seriálu Ulice je férový a hodný člověk, který by neublížil ani mouše. Stačilo ale pár fotografií, které Davida zachytily v choulostivé situaci, a rázem má pěkně zavařeno. Co naplat, že je nevinný a neprovedl nic špatného. Internet ...

Jak čelit křivým obviněním, která ohrožují vaši dobrou pověst?

Seriál Ulice: Weber to chce Davidovi spočítat i s úroky
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Weber to chce Davidovi spočítat i s úroky
aktualizováno 10.04.2018, 00:55 | 10.04.2018, 00:55 | doma.cz

David Kučera ze seriálu Ulice je férový a hodný člověk, který by neublížil ani mouše. Stačilo ale pár fotografií, které Davida zachytily v choulostivé situaci, a rázem má pěkně zavařeno. Co naplat, že je nevinný a neprovedl nic špatného. Internet je rychlé médium, a tak se fotky spolu s Weberovou peticí šíří jako lavina. Lze se těmto křivým obviněním bránit?

Pokud se setkáte se zlým člověk, který se rozhodne, že vás zničí, pak mějte oči na stopkách. Pomstychtiví lidé totiž neznají hranice, a nebojí se použít zbraně nejtěžšího kalibru. 


Jak se bránit?
Snad každý z nás zažil moment, kdy byl z něčeho křivě obviněn. Možná vás v dětství maminka podezírala z krádeže bonbonu, nebo vám milovaný člověk vyčetl, že flirtujete s kolegou. I když jste v obou případech věděli, že k pravdě mají daleko, nedokázali jste jim to vysvětlit. Pocit křivdy ve vás přetrvával ještě několik týdnů. Určitě nám dáte za pravdu, že nejhorší pocit je, když víte, že máte pravdu, avšak nikdo vám nevěří. Právě tento pocit zažívá i David ze seriálu Ulice, který čelí vážnému obvinění z Weberovy strany. Naštěstí se David může opřít o milovanou Terezu a přátele, kteří mu stoprocentně důvěřují. Pravdou ale zůstává, že Davida celá situace velmi stresuje, navíc se ukázalo, že petice získává čím dál tím více podpisů, což Davidovi rozhodně nepřidává.

 


Zaujmout správný postoj není jednoduché. Někteří lidé by použili násilí, jiní by naopak tiše vyčkávali. Myslete na to, že přilévání oleje do kotle nikdy ničemu nepomůže. Naopak takové chování celou situaci zhorší. Na druhou stranu chápeme, že nechcete, aby někdo pošpinil vaše jméno. V případě, že problém vyeskaluje, nebojte se obrátit na policii, která vám poradí, jak pokračovat.

 

Další možností je soudní obrana, kterou Davidovi doporučuje jeho bývalá přítelkyně Alena. Pokud máte pocit, že křivé obvinění může pošpinit vaše jméno a ohrozit vaši dobrou pověst, může to být vhodná cesta i pro vás. Je ale důležité si uvědomit, že soudní proces může trvat několik měsíců, během kterých budete muset vynaložit nejen dostatek energie, ale také peněz na právní pomoc. Navíc je důležité mít dostatečné množství důkazů, díky kterým soud vyhrajete. Určitě ale neuškodí, když si sjednáte konzultaci s právníkem, který vám k této problematice řekne více podrobností.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte důvod žárlit na jeho EX?
Syndrom RŮŽOVÝCH BRÝLÍ aneb Když se zamilujeme do šmejda
Stane se z Aleše z Ulice nesnesitelný žárlivec? A co by měla Gábina udělat?


Mstít se?
Možná vás napadlo, že protiútok bude nejlepším řešením. I když by pomsta byla sladká, nesnižujte se k podobnému chování. Nejen, že by nepřineslo nic dobrého, ale především by vás mohlo ohrozit. Rovněž zapomeňte na vyhrožování či zastrašování. Všechny tyto metody nevedou k ničemu dobrému, ale naopak vás můžou jenom a jenom poškodit.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře