Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kristýna a Filip z Ulice už to spolu nějakou dobu táhnou. Blance není jasné, jak daleko její dcera v intimním životě je. Kristýna se sice nezdá, ale když jde o Filipa, tak se rozhodně nechová jako nějaké neviňátko a naopak dokáže hodně překvapit.

Dcera začíná intimně žít? 6 rad, díky kterým nebudete za trapné rodiče

Ulice 3740. díl
zdroj: TV Nova Ulice 3740. díl
aktualizováno 24.09.2019, 13:01 | 24.09.2019, 13:01 | doma.cz

Kristýna a Filip z Ulice už to spolu nějakou dobu táhnou. Blance není jasné, jak daleko její dcera v intimním životě je. Kristýna se sice nezdá, ale když jde o Filipa, tak se rozhodně nechová jako nějaké neviňátko a naopak dokáže hodně překvapit.

Máte i vy podezření, že je vaše dcera v milostném životě dál, než si dokážete připustit?


Nedělejte si iluze, že je to ještě dítě


Každá dívka sice dospívá jinak, avšak mnoho matek si nechce pžiznat, že se jejich čtrnáctiletá dcera mění v ženu a určitě už se u ní probouzí sexuální sny. Raději to všechno ale přehlíží se slovy, že je to přece ještě dítě a na všechno má dost času. Stále je však lepší předvídat, než aby vás pak dcera překvapila tím, že už má ztrátu panenství dávno za sebou.


Nudnou otázku „co kluci“ nechte stranou


Hodně žen na své dcery čas od času udeří, jestli už mají kluka. Když se však své dcery zeptáte takhle zhurta, raději vás odbude pouhým nic. Budujte u dcery důvěru a touhu se vám svěřovat postupně. Když jí pípne mobil, zajímejte se o to, kdo jí píše. Ptejte se jí, s kým tráví čas. Když jí také řeknete, jaké jste byly v jejím věku vy, je větší pravděpodobnost, že se vám poté otevře i ona.


Staromódní zásady někdy nejsou na škodu


Řekla vám vaše dcera, že bude mít zítra dostaveníčko? Jestli hoříte zvědavostí, navrhněte jí, ať si ji její nápadník hezky vyzvedne u vás doma. Když se jí to bude zdát příliš jako za starých časů, přesvědčte jí, že jde jen o důkaz toho, jestli její kluk není líný zajít až k vám domů. Nemusíte ho zvát dovnitř, ale aspoň hned zjistíte, o koho jde. Také stanovte pevný čas, kdy už by měla být dcera doma, jinak vás překvapí nečekanou přespávačkou u něj v pokoji.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nezletilá dcera je těhotná! Jak (ne)reagovat?
Dcera si nerozumí s tátou? 12 rad, které to změní
Chcete být dokonalou mámou? Tohle musíte udělat pro svou dospívající dceru


Zeptejte se, co od svých rande očekává


Je dost možné, že pokud už se vaše dcera blíží patnáctému roku, tak bude zvědavá a s pouhým voděním za ruku se jen tak nespokojí. Zeptejte se jí přímo, jak daleko by chtěla ve svém vztahu zajít. Nejspíš si tím sama nebude dost jistá. Přesto jí ale řekněte, ať se nenechá donutit k sexu jen proto, že jinak by s ní její kluk nechodil. Hodně kluků se snaží své dívky využívat, a tak jí důrazně sdělte, ať nedělá kvůli svému vyvolenému nic, co se jí samotné nelíbí.


I když je pro vás možná těžké představit si, že už vaše malá holčička začíná se sexem, pořád je lepší se smířit s tím, než abyste pak koukaly na to, že má kvůli nedostatku informací od vás na svou první lásku špatné vzpomínky. Také své dceři předejte to, co už o lásce víte vy, například ať se klukům příliš nepodbízí nebo nepůsobí moc vyzývavě, jinak si ji na vztah nevyberou.

 

matka a dcera
(Foto: Getty Images)


Stanovte věk, kdy dítěti povolíte první sexuální zážitky a opodstatněte to


Když své dceři necháte v této oblasti volné pole působnosti, nemůžete mu pak vyčítat, že začala až moc brzy. Radši si dcerou dohodněte věk, ve kterém vám přijde ideální začít se sexem. Například jí řekněte, že podle zákona s tím sice může začít už v patnácti, v šestnácti už ale bude psychicky i fyzicky zase o něco vyspělejší, aby si to dokázala víc užít.


Nevyhýbejte se sexuálním otázkám


Zkuste se pro jednou vpasovat do role kamarádky a udělat si s vaší dcerou dámský večer. Neměl by být přítomný ani její otec, ale ani bratr nebo jiný muž, před kterým by se mohla cítit trapně. Řekněte jí, ať se vás zeptá na cokoliv, co ji o sexu zajímá. Vyhněte se tomu, abyste se jejím otázkám smály nebo abyste se nad tím jakkoliv ušklíbaly, mohla by se do sebe kvůli tomu uzavřít. Berte ji vážně a s klidem jí odpovídejte na všechno, na co se zeptá. Kdybyste odmítly odpovědět, stejně by si to pravděpodobně našla na internetu nebo by odpověď začala hledat sama.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře