Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V premiérové Výměně manželek se setkáte s Lucií a jejím despotickým manželem. Ten si vede důkladnou evidenci rodinných výdajů a snaží se, aby domácnost byla v perfektním stavu a šlapala jako hodinky. Lucie si na deset dní vyzkouší život s mužem, k...

Nenechte se zatlačit do kouta! Co dělat, když vedle sebe máte DESPOTU?

Výměna manželek: Přepadli ji v třetím měsíci těhotenství! - 4
zdroj: TV Nova Výměna manželek: Přepadli ji v třetím měsíci těhotenství! - 4
aktualizováno 06.03.2018, 17:03 | 06.03.2018, 17:03 | doma.cz

V premiérové Výměně manželek se setkáte s Lucií a jejím despotickým manželem. Ten si vede důkladnou evidenci rodinných výdajů a snaží se, aby domácnost byla v perfektním stavu a šlapala jako hodinky. Lucie si na deset dní vyzkouší život s mužem, který oplývá klidnou povahou a je pravým opakem jejího manžela.

Žít s partnerem, který má despotické sklony, není žádný med. Své o tom ví i Lucie z reality show Výměna manželek. Lucčin manžel se na kameru svěřil s tím, že dříve své manželce prohlížel mobil a e-mail. Dnes už se špionážních chvilek vzdal. Důvod? Nedostatek času!

 


Nastavte si hranice

Ať už je váš partner pedant, despota nebo bručoun, vždy byste měla mít na paměti, že vás nesmí ponižovat či jinak shazovat. Jste dva dospělí jedinci, kteří by se k sobě měli chovat slušně a vzájemně se respektovat. V případě, že se vám něco nelíbí, máte právo na to, říct svůj názor a stát si pevně za ním. Někdy se z fajnového chlapa může vyklubat nepříjemný bručoun, který vás bude komandovat za každé smítko na podlaze. Nenechte si takové chování líbit a v klidu svému partnerovi vysvětlete, že toto jednání je naprosto nepřípustné. I když chápeme, že v každém vztahu je dominantnější osobnost, nikdo by vás neměl  stavět do submisivní role, ve které nebudete mít právo na vlastní názor.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jak dobře znáte pořad VÝMĚNA MANŽELEK?
Můj manžel má problém s alkoholem! Co mám dělat? + TEST
Udržte svou dominantní povahu na uzdě! Víme, jak na to


Jak z kola ven?
Každý člověk je jiný, a tak nelze určit, zda lze partnerovu despotickou povahu nadobro potlačit. V každém případě byste si ale měla uvědomit, zda takové chování chcete snášet po zbytek života. Myslete na to, že nejde jenom o vás, ale i o vaše děti, které v takto napjatém prostředí vyrůstají. Nebojte se navštívit psychologa, se kterým můžete rodinnou situaci probrat. Některým rodinám může pomoci i tzv. rodinná konstelace, během které se celá rodina sejde s psychologem a společně se snaží nalézt jádro problému. Pokud cítíte, že vás partnerovo chování ohrožujte, můžete zavolat na SOS linku ROSA, kde pomáhají týraným ženám.

 

Další epizodu Výměny manželek sledujte ve středu 7. března 2018 ve 20:20 na Nově!

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře