Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S podzimem a větrným počasím přichází i oblíbená kratochvíle pouštění draků. Užít si ji můžete i přímo v metropoli.

Kam v Praze za pouštěním draků?

Pouštění draka
zdroj: Getty Images Pouštění draka
aktualizováno 28.10.2018, 00:00 | 28.10.2018, 00:00 | doma.cz

S podzimem a větrným počasím přichází i oblíbená kratochvíle pouštění draků. Užít si ji můžete i přímo v metropoli.

První papíroví draci pocházejí z Číny ze 4. století př. n. l, kdy měli hlavně náboženský význam a přibližovali lidi blíže bohům. V 19. století si nechal jistý pan Polock patentovat kočár tažený draky, Benjamin Franklin pomocí draků prováděl pokusy s elektřinou a draci byli používáni také meteorology k předpovědím počasí.

 

Papíroví draci se dnes ale pouštějí především pro zábavu, a tak každý podzim vyráží celé rodiny užít si –když se zadaří - draka vlajícího vysoko na obloze. Zároveň si dopřejete i dostatek pohybu, hlavně když budete draka pouštět s malými dětmi a pomáhat ho znovu a znovu dostat nahoru do vzduchu.
Mimochodem, pokud byste se chtěli pokusit o překonání světového rekordu v dosažené výšce pouštění draka, tak ta je úctyhodných 4 879 metrů!

 

Naše tipy:


* Draka koupíte v sezoně ve většině hračkářství, ale i papírnictví a v supermarketech.


* Chcete-li si vyrobit draka vlastního, pořiďte si k tvorbě zábavné vychytávky: třeba lepidlo se třpytkami Kores Glitter Glue, Prstové barvy Dedi Kolor nebo pestrý mix razítek (prodává je např. aladine.cz).


* Zapomněli jste na školní drakiádu nebo nemáte čas draka shánět? V tom vám může pomoci asistenční služba DoDo (idodo.cz), která dokáže sehnat cokoli. Draka koupí a přiveze, kam budete potřebovat, nebo vám doveze vašeho zapomenutého z domu.

 

Pouštění draků
(Foto: oficiální zdroj)

 

Kam za pouštěním draků v Praze vyrazit? Přinášíme vám pár tipů na ověřená místa.

 

Ladronka a Vypich


Ladronka je známá hlavně svými bruslařskými stezkami, ale můžete spojit obě kratochvíle, pořádně si zajezdit a za odměnu si pustit draka. Poblíž Ladronky, vlastně hned přes cestu, je louka Na Vypichu, která také k pouštění draků nabízí optimální podmínky. Louka je hned vedle obory Hvězda, kde se nachází krásný letohrádek, a pokud chcete své nejmenší naučit i něco o historii, můžete je vzít k nedaleké mohyle bitvy na Bílé hoře.


Parukářka


Žižkovský park je oblíbenou destinací pejskařů díky hřišti, na kterém své mazlíčky mohou cvičit. I přes to, že je park z velké části do kopce, tak k pouštění draků přímo vybízí. Hlavně horní část parku díky své větrnosti nabízí ideální podmínky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co všechno se dá vykouzlit z kaštanů?
20 důkazů, díky kterým si uvědomíte, že je PODZIM NEJKRÁSNĚJŠÍ ROČNÍ OBDOBÍ
Co jíst CELÝ PODZIM pro lepší imunitu?


Letná


Letenská pláň je díky své rozloze skvělým místem na pouštění. Cestu tam můžete spojit s procházkou přes Letenské sady nebo návštěvou Národního technického muzea, které zbožňují nejen děti, ale i tatínci.


Divoká Šárka


Divoká Šárka nabízí kromě možnosti pouštění draků a procházek i nádhernou scenérii a výhled na celou Prahu. I když je trochu z ruky a cesta se může protáhnout, máte na druhou stranu jistotu, že tam skoro vždycky fouká.


Děvín


Děvín, podobně jako Divoká Šárka, nabízí nádherné výhledy, ze kterých máte Prahu jako na dlani.


Centrální park na Pankráci


Pokud jsou pro vás výše zmíněná místa daleko nebo trpíte nedostatkem času, tak můžete vyrazit do Centrálního parku Pankrác. Nejen že se jedná o větrné místo, ale zároveň můžete spojit příjemné s užitečným a v blízkém obchodním centru odbavit víkendový nákup pro celou rodinu.

 

Kam chodíte draky pouštět vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře