Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes je 1. červen, a tedy den dětí. Přemýšlíte, jak to s nimi oslavit? Přímo pro ně a jejich rodiče a prarodiče je připravená spousta akcí nejen v Praze, ale i jinde v Česku. Udělejte si rodinný den třeba v zoo nebo akvaparku!

Kam vyrazit (nejen) na Den dětí? Leckde je vstupné zadarmo nebo jen 1 Kč

den dětí
zdroj: Getty Images den dětí
aktualizováno 31.05.2019, 14:22 | 31.05.2019, 14:19 | doma.cz

Dnes je 1. červen, a tedy den dětí. Přemýšlíte, jak to s nimi oslavit? Přímo pro ně a jejich rodiče a prarodiče je připravená spousta akcí nejen v Praze, ale i jinde v Česku. Udělejte si rodinný den třeba v zoo nebo akvaparku!

Hurá k vodě

 

Aquacentrum Šutka si připravilo pro děti svůj vlastní dárek, v sobotu 1. června zde mají všechny děti do 15 let vstup jen symbolickou korunu, a to na celý den. Navíc tu pro ně bude připravený bohatý program od 11 do 16 hodin v podobě her a soutěží. Budou moci také dostat různé dárky od nového rodinného filmu Lego příběh 2 a soutěžit o volné vstupy do tohoto aquacentra a Beachclubu Ládví. Děti, kterým ještě nebylo dvanáct let, by měly přijít pouze v doprovodu dospělé osoby a všechny děti by měly prokázat svůj věk, aby mohly dostat zmíněnou slevu na vstupné.

 

Také ve Vodním světě v Aquapalace Praha startuje ne jeden, ale hned dva Dny dětí plné vodních radovánek! Každé dítě se bude moci proměnit v delfína nebo krásnou mořskou pannu a vyzkoušet si originální plavání s barevnou monoploutví. Zábavné hrátky budou probíhat nejen pod vodou, ale také na hladině. Děti se budou moci utkat v oblíbeném závodě na elektrických či šlapacích lodičkách – bumperboats. A jaké to je procházet se po vodní hladině? To si vyzkouší při Aquazorbingu!


Zoo


Vstupné 1 Kč pro děti do 15 let bude 1. června i v pražské ZOO a také zde budou připraveny soutěže a hry. K dispozici budou trampolíny a chůdy stejně jako malování zvířat na obličej. Děti se stanou se svědky různých krmení. Protože je akce pořádaná ve spolupráci s městskou policií, zábavnou formou se tu děti mimo jiné naučí, jak se chovat bezpečně v blízkosti silnice.

 

den dětí
(Foto: Getty Images)


Žluté lázně


V sobotu se bude den dětí slavit také ve Žlutých lázních. Tématem bude Alenka v říši za zrcadlem, kde bude mnoho dětí čekat nejedno překvapení či kouzelná postava během plnění hádanek a úkolů. Pobaví se předškolní děti i školáci, bude tu dětský koutek pro nejmenší i kouzelná stezka a mnohé další zábavy jako třeba pouťové atrakce. Dokonce si tu můžete opéct buřty.


Jumping day


Pogování na tyči nebo závod na minikolech bude moci celá vaše rodina vyzkoušet v neděli 2. června od 10 hodin. Za jednorázové areálové vstupné pouhých 50 Kč si budete moci všechno vyzkoušet, atrakce najdete opět v areálu Žlutých lázní.

 

Panský dvůr dolní Počernice


Během celého víkendu je připravený bohatý, nejen hudební program v Zámeckém parku v Dolních Počernicích. Přijďte se tam najíst, napít a zatančit si. Děti se budou moci zabavit modelováním balónků a uvidí psí tanec, přítomno bude také mnoho soutěží.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děti pláčou a vztekají se? Mohou za tím být i TYTO BANÁLNÍ DŮVODY
TŘI VĚTY, které by rodiče neměli říkat před svými dětmi!
Dojemné: Rodiče sdílí fotky, jak vypadali před dětmi a s nimi


Náplavka nezklame


Pokud už to dnes nestíháte, klidně spolu můžete oslavit den dětí i v neděli 2. června. Na pražské náplavce je připravený program pro celou rodinu a děti všech věkových kategorií v průběhu celého víkendu. Připravena tu bude na hořejším nábřeží výtvarná dětská herna, divadelní bojovka a projížďky po Vltavě. Spolu se staršími dětmi nadšenými pro historii se můžete zúčastnit komentované procházky o zdejší architektuře s architektem Petrem Kučerou a večer vás bude čekat koncert držitelky ceny Grammy Cécile McLorin Salvant.

 

Mezi stany i na stěnu

 

Plánujete-li s dětmi vyrazit v létě pod stan a zatím vám chybí potřebné vybavení, zamiřte nejdříve do PVA EXPO v pražských Letňanech, kde se koná od 31. 5. do 25. 8. tradiční Výstava stanů a vybavení do přírody (vstup je zdarma). Vybrat společně stan na letní výlet nebo spacák na tábor bude pro děti zábava, řadu stanů si dokonce mohou na místě vyzkoušet, postaveno jich tu bude 320. Kromě toho je tento víkend připravený bohatý program ke Dni dětí. Víkendem bude děti provázet maskot sob Kilpi, nebudou chybět soutěže o ceny a děti jistě nadchne i trampolína nebo nafukovací skluzavka. Vyzkoušet si mohou lukostřelbu, zaskákat si panáka, nechat si namalovat umělecký obličej a zábavy bude mnohem víc (obdobná akce se zde bude konat 8. až 9. června, 3. až 4. srpna a 24. až 25. srpna). Nejmenší se mohou zabavit na dětské boulder lezecké stěně nebo v dětském koutku.

 

Zábava na Petříně

 

Hrajeme si na Petříně je již tradiční akce konající se mezi Petřínskou rozhlednou a Bludištěm na Petříně. Děti se mohou těšit na hru inspirovanou Čtyřlístkem. Celou akcí bude na Petříně provázet kouzelník Grino, představí se dětské hiphopové trio, proběhne i dětská taneční soutěž a zábavné soutěže o pestré ceny. Návštěvníci se mohou těšit i na bohaté občerstvení, domácí zmrzlinu, dětské dílny, kde si děti budou moci vyrobit vlastního Igráčka, focení s postavičkami Čtyřlístku, malování na obličej nebo dětský golf.


Do nebe

 

Užijte si ji s dětmi a chytrou zábavou v Pražském planetáriu a ve Štefánikově hvězdárně. Na malé i velké tu čeká zábavní program, který vás vezme do dalekého vesmíru. Během celého dne bude možné v planetáriu shlédnout nový film Polaris 2 – Lucie a tajemství padajících hvězd, ve kterém tučňáka Jamese, ledního medvěda Vladimíra a jejich kamarádku Lucii čeká bláznivé dobrodružství na Měsíci i mezi planetkami a kometami. Od 11 do 18 hodin se mohou navíc návštěvníci planetária těšit na doprovodný program. Na jednotlivých stanovištích Stezky pravého astronauta budou děti řešit zábavné i chytré úkoly a domů si odnesou spoustu dárků. Vyzkouší si třeba výrobu vesmírného slizu, sportovní vyžití je čeká na trampolínách. Pokud se v sobotu vydáte na Petřín, určitě se nezapomeňte zastavit také ve Štefánikově hvězdárně. Tady na děti čekají zábavné úkoly inspirované přistáním na Měsíci. Při jejich plnění si budou moci vyzkoušet třeba i pojízdný rover, repliku vozítka, které skutečně bylo na Měsíci.
 

den dětí
(Foto: Getty Images)


Akce mimo Prahu


Pokud jste z Plzně nebo si budete chtít udělat výlet, na sobotu i neděli tu bude připravená zábava ve zdejším obchodním centru Olympie.

 

Den dětí bude probíhat přes celý víkend i v liberecké iQLANDIE a iQPARKU, kde budou k dispozici hravé vědecké úkoly.

 

V Parku Mirakulum čeká kromě obvyklé zábavy, skluzavek, prolézaček a dětské vesničky i speciální program, který bude moderovat Tomáš Fíla. Na scénu uvede například Spejbla a Hurvínka nebo cirkusovou skupinu Carini, jejíž show je plná zvířátek, ale i žonglování a jezdecké akrobacie. Na Den dětí pravidelně zahajuje provoz i Vodní svět.


Program bude připravený i na spoustě místech mimo Prahu, zavítat můžete například na zámek Vizovice. Den pro celou rodinu se tam bude konat v neděli 2. června, prohlídka bude tentokrát velmi netradiční a kromě toho tu uslyšíte známé písničky z pohádek.

 

Užijte si i další víkend

 

Tento víkend nestíháte, nebo byste rádi něco zajímavého prožili i další červnové víkendy? I pro bás máme zajímavé tipy.

 

6. až 8. června se na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech koná Veletrhu vědy, který letos nabídne návštěvníkům během tří dnů více než 100 expozic - a vstupné je zdarma. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní interaktivní exponáty. Zájemci si vyzkoušejí experimenty v různých vědeckých oborech, zapojí se do workshopů a vědeckých dílen a nahlédnou také vědcům přímo pod ruce! Ocitněte se na chvíli v kůži a čase profesora Otty Wichterleho a vyrobte si silonky tak, jako se to před více jak padesáti lety podařilo jemu. Zjistěte, jak funguje chytrá domácnost, nejmodernější dalekohledy či jazyková poradna. Dozvíte se více o vězeňském slangu i jak se psaly ilegální dopisy z vězení. Užijte si atmosféru unikátního závodu modelů autíček na vodíkový pohon. A co se stát kriminalisty a ponořit se do tajemství balistiky? Na otázku, kde se potkává věda a filmová fantasy, odpoví téma Věda v Game of Thrones. Výjimečně bohatý bude program přímo na stáncích vystavovatelů, kteří pro návštěvníky chystají workshopy, dílny, různorodé experimenty, kvízy a interaktivní exponáty.

 

Parádní hudební vystoupení, Šmouly a jejich ztracenou vesničku, lunapark s kolotoči a střelnicí, pohádkový les se spoustou soutěží, výtvarné dílničky, interaktivní sportovní programy – to vše a mnoho dalšího nabídne v sobotu 8. června letní festival Family Open Fest Metropole Zličín, na který je také vstup zdarma. Hlavní hvězdou je rozhodně Leoš Mareš a jeho show vypukne přesně ve 20:00 hodin! Odpolední program zahájí v 16:00 hodin Marpo & TroubleGang, nejpopulárnější český rapper, v 18:00 hodin se mikrofonu ujme Tonya Graves. V rámci bohatého doprovodného programu pro děti „přijede“ již na Den dětí 1. června tradiční pouť s kolotoči, střelnicí i cukrovou vatou, ale bude tady i extreme simulátor nebo autodrom. Menší ratolesti jistě potěší pohádkový les, animační hra složená z 8 stanovišť v podobě různých pohádkových postav umístěných napříč Metropolí Zličín. Největším lákadlem je  na ploše o rozsahu 100 m2 interaktivní ztracená šmoulí vesnička s oblíbenými postavičkami v životní velikosti! Děti budou moci navštívit laboratoř taťky Šmouly, Šmoulinky „beauty salon“ s malováním na obličej, Šmoulí kuchyňku s dílničkami a kinetickým pískem, hudební studio, sportoviště, nebo Gargamelovu klec (fotokoutek). Spolu s živými maskoty Taťkou Šmoulou, Šmoulinkou a Koumákem, budou hravým programem a soutěžemi provázet Majda a Petr z Kouzelné školky.

 

* Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - GrandPrix Beroun 2019, kde by rozhodně neměly chybět ani starší děti a teenageři. Vidět ty nejlepší závodníky doslova z celého světa můžete v sobotu 22. června. Nebudou chybět hvězdy a držitelé zlatých medailí z prestižních X-Games, nebo závodů Světového poháru z USA, Kanady, Japonska, Jihoafrické republiky, Malajsie, Brazílie a doslova celé Evropy. Sobotní závod kategorie PRO nabídne 15 nejlepších, pozvaných závodníků, které doplní 5 divokých karet z ČR a 5 jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Vstup na skateboardové mistrovství je do 12 hodin zdarma. Doprovodný program v podobě hudebního festivalu se koná přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku u vlakového nádraží a na hudebním pódiu vystoupí hvězdy českého hudebního nebe jako například Kapitán Demo, DJs Akvamen a Luckyboy, nebo slovenská hudební star Ego, který je zároveň hlavním vystoupením festivalu. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardového mistrovství, v 19:00 hodin.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře