Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jedna ratolest už je na světě a vy jste jí tak nadšená, že byste chtěla hned druhé? Dejte si ale pozor, aby nejenom vaše mysl, ale i vaše tělo bylo na opětovnou zátěž připraveno.

Kdy je ženské tělo SKUTEČNĚ PŘIPRAVENÉ na to, mít DRUHÉ DÍTĚ?

Uspávání
zdroj: Thinkstockphotos Uspávání
aktualizováno 07.09.2017, 14:35 | 07.09.2017, 14:35 | doma.cz / sim

Jedna ratolest už je na světě a vy jste jí tak nadšená, že byste chtěla hned druhé? Dejte si ale pozor, aby nejenom vaše mysl, ale i vaše tělo bylo na opětovnou zátěž připraveno.

Samozřejmě, psychická příprava je to nejdůležitější, někteří dokonce říkají, že rozhodování se o tom, zda si pořídit další dítě je mnohem těžší, než rozhodování o tom, zda jste chtěli první dítě. Nyní už nejde totiž pouze o debatu, zda mít či nemít dítě, ale hovoří se o změně rodinné dynamiky. Každé další dítě ovlivní váš životní styl, finance, práci, vztahy a samozřejmě i děti, které už máte.

 

To je velmi důležitý krok, a pokud už vaše první dítě běhá po hřišti, není v podstatě po ujasnění těchto věcí se začít pokoušet. Pokud jste ale čerstvě po porodu, NEUSPĚCHEJTE NIC. Odborníci doporučují ženám počkat nejméně 18 měsíců od porodu. Výzkum Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA ale zjistil, že téměř 30 procent žen otěhotnělo znovu do 18-ti měsíců.

 

 

Doktor Erin Clark řekl americkému portálu healthcare.com, že otěhotnění do osmnáctého měsíce po porodu výrazně zvyšuje riziko těhotenských komplikací. Těmi jsou například předčasný porod nebo nízká porodní hmotnost. “Předčasný porod před 37 týdnem je závažná věc a může dojít i k úmrtí miminka, nebo trvalým následkům, jako je slepota, plicní problémy nebo opožděnost ve vývoji,“ varuje Clark.

 

Situaci neulehčuje dnešní moderní doba, kdy si ženy prvně budují kariéru a s dítětem čekají až na třicátý rok jejich života. To potom chtějí všechno dohnat a mít druhé dítě co nejdříve. Hraje tu roli také fakt, že s věkem se snižuje šance na úspěch. Je ale důležité, aby si tyto ženy uvědomily, že i když opravdu s přibývajícím věkem hrozí, že otěhotnění nepůjde tak hladce, neměly by se o to snažit na úkor miminka i svého vlastního zdraví.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sedmnáctiletá Iva z Výměny je prý na děti moc mladá. Kdy je na to tedy žena připravená?

Těhotenství moderních žen: Čím se zabývají dnešní budoucí matky?

Šokující zjištění! Můžeme otěhotnět i přes oblečení

 

Průzkum z roku 2006 ukázal výrazně vyšší riziko nedonošených dětí a nízké porodní hmotnosti u dětí narozených od 7 do 17 měsíců od předchozího porodu, ve srovnání s těmi, které se narodily během 18 až 23 měsíců. To je opravdu ta optimální doba, kdy má tělo dostatečný čas na obnovení energie a na doplnění zdrojů těla.

 

Také z pohledu psychologů a s ohledem na kvalitu života po narození dítěte je lepší, když mají vaše děti mezi sebou alespoň takovýto věkový rozestup. Větší mezery vám dají možnost vychutnat si každé dítě jako jednotlivce a dát mu svou pozornost během prvních pár let. Rozdělí se i náklady, které by se kryly, kdyby děti byly skoro stejně staré.

 

Užívejte si první dítě, myslete (nejenom)  na své zdraví a vyčkejte na správný čas s tím druhým.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře