Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Věrka a Luboš Marečkovi tvořili stabilní pár a ještě před rokem by nikoho nenapadlo, že této dvojici hrozí rozvod. Jenže stačilo pár dramatických momentů, které otřásly jejich manželským poutem, a Věrka už sepisuje žádost o rozvod. Možná i díky sv...

Když dlouholeté manželství končí rozvodem! Jak ho zvládnout?

Seriál Ulice: Co s Věrkou pořádně zamává?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Co s Věrkou pořádně zamává?
aktualizováno 27.02.2018, 00:53 | 27.02.2018, 00:53 | doma.cz

Věrka a Luboš Marečkovi tvořili stabilní pár a ještě před rokem by nikoho nenapadlo, že této dvojici hrozí rozvod. Jenže stačilo pár dramatických momentů, které otřásly jejich manželským poutem, a Věrka už sepisuje žádost o rozvod. Možná i díky svému pokročilému věku ví, že rozvod je leckdy jediným možným řešením nefunkčního vztahu.

Rozvod – strašák každého manželství, kterého se bojí jak ženy, tak i muži. S přibývajícím věkem však máme pocit, že naše manželství překoná i sebevětší nástrahy. Bohužel ne vždy tomu tak je, a tak není divu, že se některé páry rozvádějí i v seniorském věku.


Nový start!

Je jedno, jestli je vám třicet, čtyřicet nebo třeba šedesát let, protože rozvod je bolestivý pro každého člověka. I když se říká, že po rozvodu přichází nový začátek, starší lidé nám určitě dají za pravdu, že odpíchnout se ode dna v pokročilém věku je obtížnější než třeba ve třiceti. Přece jenom dlouhodobé manželství přináší pocit jistoty, který nám je při rozvodu ze dne na den sebrán. Vyrovnat se s tímto pocitem může dělat mnohým lidem velké problémy. Důležité ale je, abyste boj za lepší a spokojenější život nevzdávali. Vždy byste si měli uvědomit, že podobnou situaci nezažíváte jenom vy, ale i tisíce dalších párů po celém světě.

 


Kdo je vaše opora?

V nejtěžších životních okamžicích potřebujeme někoho, na koho se můžeme spolehnout a kdo tu pro nás kdykoliv bude. Nebojte se obrátit na vaše dospělé děti, na kamarádku nebo třeba požádat o pomoc psycholožku. Uvidíte, že i krátká rozmluva vám pomůže a přivede vás na jiné myšlenky. Pokud ve svém okolí nemáte nikoho, kdo by vám mohl pomoci, nebojte se usadit k internetu. Zkuste vyhledat diskusní fóra, na kterých lidé sdílejí své zkušenosti s rozvodem. Opravdu je nesmírně důležité, abyste věděli, že v dané situaci nejste jediní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kryštof Rímský: Vrátí se do Ulice Monika? ROZHOVOR
Jak mu naznačit, že vám na něm záleží?
Matyáš Valenta: Jak to bude mít Franta se Skyler? ROZHOVOR


Čas na koníčky

Čím zabavit mysl, aby nepřemýšlela nad rozvodem? Novými koníčky! Začněte se věnovat zálibě, na kterou jste do této chvíle neměli čas. Vyzkoušejte online jazykové kurzy, začněte chodit na kurzy klasického tance nebo třeba do čtenářského kroužku. V dnešní době existuje opravdu nespočet možných kurzů a spolků, které můžete ve volných chvílích navštěvovat. Pokud patříte mezi aktivní lidi, nebojte se vyrazit třeba na sólo dovolenou. Možná vás překvapí, že i dovolená o samotě může být skvělým zážitkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

 


A co láska?

Chápeme, že se vám ihned nechce do nového vztahu. Přeci jenom čerstvé rány potřebují nějaký čas na to, aby se zahojily. Na druhou stranu by byla škoda, kdybyste se za každou cenu vyhýbali sociálnímu kontaktu. Nebojte se seznamování s novými lidmi, se kterými můžete trávit volný čas. Nikdy totiž nevíte, jestli se mezi nimi nebude skrývat vaše nová láska.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře