Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Šíma ze seriálu Ulice není jediné dítě na světě, které má dva tatínky. Biologický otec Hynek ho má opravdu rád a záleží mu na tom, aby byl šťastný. Na druhé straně i Gábiny přítel Aleš si na Šímu dělá menší nároky a pomalu ale jistě přebírá jeho v...

Když má dítě dva tatínky aneb Život s vlastním i nevlastním otcem

Seriál Ulice: Hynek setře Aleše
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Hynek setře Aleše
aktualizováno 30.01.2018, 00:00 | 30.01.2018, 00:00 | doma.cz

Šíma ze seriálu Ulice není jediné dítě na světě, které má dva tatínky. Biologický otec Hynek ho má opravdu rád a záleží mu na tom, aby byl šťastný. Na druhé straně i Gábiny přítel Aleš si na Šímu dělá menší nároky a pomalu ale jistě přebírá jeho výchovu do vlastních rukou. Jenže, jak usměrnit dva kohouty na jednom smetišti?

Pokud zažíváte podobnou situaci, pak určitě víte, že není jednoduché naleznout společné řešení, které bude vyhovovat oběma stranám.


Vysvětlete si úlohy
Nejprve je důležité zmínit, že život v rozvedené rodině není pro žádné dítě jednoduchý. Navíc vzájemné vztahy mohou být pěkně pošramocené, proto byste měli vědět, že neexistuje jedno správné řešení, které by se dalo paušalizovat na všechny rodiny. Pokud však cítíte, že váš současný přítel nahlíží na výchovu jinak než bývalý přítel, pak byste měla zasáhnout. Jinak by se mohlo stát, že by dítě mělo v hlavičce pěkný galimatyáš.

 

 

Nejlépe uděláte, když si s oběma pány v klidu promluvíte. Všichni byste měli myslet na to, že nejdůležitější je, aby bylo spokojené vaše dítě. Nikdy neupírejte biologickému otci jeho právo na dítě, protože to, že s vámi nežije, ještě neznamená, že nemiluje svého potomka. Zároveň ale myslete na to, že ani svému současnému partnerovi nemůžete odpírat jeho otcovskou roli. Mohlo by se zdát, že je tato situace bezvýchodná, opak je ale pravdou.


ČTĚTE TAKÉ:

Jakou šanci má láska v pozdním věku?
Stane se z Aleše z Ulice nesnesitelný žárlivec? A co by měla Gábina udělat?
Obětuje vaše dítě svému snu až nezdravě moc? Co byste měla jako SPRÁVNÁ MATKA dělat?


Jasně stanové hranice

Společného kompromisu docílíte tak, že si nastavíte pevné hranice, které budete všichni dodržovat. Domluvte se na základních bodech výchovy, které chcete, aby dítě dodržovalo nejen u vás doma, ale i u bývalého přítele. Navrhněte, že pokud se budete někde vyskytovat všichni tři, pak budete mít rozhodné slovo vy. Oběma tatínkům vysvětlete, že jejich role je pro dítě důležitá, ale zároveň jim dejte najevo, že se navzájem nesmí shazovat. Někteří pánové totiž nedovedou překousnout, když jim někdo cizí „kecá“ do výchovy.

 


Dejte tomu čas
Pokud je vaše dítě ještě malé, pak se připravte na to, že nějaký čas potrvá, než si na tento typ rodinných vztahů zvykne. Dříve, nebo později k tomu však dojde a určitě ocení to, že spolu všichni dobře vycházíte. Navíc není výjimkou, že děti přilnou nejen ke svému biologickému otci, ale i k tomu nevlastnímu. A mít dva skvělé tatínky, to přeci není k zahození…

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře