Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mohlo by se zdát, že Klára Nesnídalová z pořadu Malé lásky má pro strach uděláno. Práce policistky je velmi náročná a sama Klára zažila moment, kdy na ni zaútočil muž ozbrojený nožem. Dnes se ale nachází v naprosto odlišné situaci. Porodila krásné...

Klára z Malých lásek: Zvládnu permanentní strach o dítě?

Malé lásky Klára a Marek Nesnídalovi
zdroj: Nova.cz Malé lásky Klára a Marek Nesnídalovi
aktualizováno 26.09.2017, 00:48 | 26.09.2017, 00:48 | doma.cz

Mohlo by se zdát, že Klára Nesnídalová z pořadu Malé lásky má pro strach uděláno. Práce policistky je velmi náročná a sama Klára zažila moment, kdy na ni zaútočil muž ozbrojený nožem. Dnes se ale nachází v naprosto odlišné situaci. Porodila krásné miminko a o slovo se přihlásily mateřské obavy, které mamince neustále vrtají hlavou.

Snad každá prvorodička zažila moment, kdy se zalekla toho, že péči o malé miminko nezvládne. Nejde o nic neobvyklého, drobné obavy jednoduše patří k nové životní etapě. Policistka Klára však přemýšlí nad něčím jiným. Má obavy z toho, že v dnešním nebezpečném světě se o své děťátko bude neustále strachovat. Jde se těmto myšlenkám vyvarovat, nebo vás pocit strachu bude neustále obklopovat?


Jste jeho ochráncem


I když je dnešní svět plný nebezpečí, vždy si uvědomte, že žijete v jednom z nejbezpečnějších států Evropy. Myslete například na maminky ve Francii nebo v Německu, těm musí být mnohem hůře, a především se musí vyrovnat s většími nástrahami. Pokud jste tedy mámou, pak nezapomeňte být opatrná i sama na sebe. Uvědomte si, že dítě vás vnímá jako vzor. To znamená, že po vás opakuje vše, co vidí. V případě, že se budete chovat bezpečně, pak i samotné dítě tyto návyky přijme.

 

 

Se staršími dětmi si o bezpečnosti popovídejte. Ať už jde o přecházení přes silnici, rozhovory s cizími lidmi, nebo nástrahy drog, to všechno jsou témata, která byste měli společně probrat. Navíc je důležité, aby děti věděly, že někteří lidé jsou schopni čehokoliv. Buďte tedy upřímní a dítěti řekněte všechno otevřeně a bez zbytečných kudrlinek.

 


ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Sledujete pořad MALÉ LÁSKY pozorně?
VÁŠ PŘÍBĚH: Můj porod? Prožila jsem klinickou smrt!
Co si zabalit s sebou do porodnice? Budete se divit, k čemu budete potřebovat ŽVÝKAČKY!

 

Bublina bezpečí

Na druhou stranu přichází problém ve chvíli, kdy své dítě neustále držíte v bezpečnostní bublině. Klidně se může stát, že jednou imaginární bublina praskne a dítě bude v šoku z toho, co se kolem něj děje za bezpráví. Nechceme, abyste dítě zbytečně strašili, ale zbytečně před nim pravdu neskrývejte. Mohlo by to být více ke škodě než k užitku.

 

Na šestý díl dokureality Malé lásky se můžete těšit ve středu 27. září od 21:35 na TV Nova! A po odvysílání se na Nova Plus můžete podívat na pokračování příběhů rodin v online pořadu Jak se vede, malé lásky?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře