Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když váš malý syn přiběhne s brekem za tátou a hledá u něj útočiště, manžel mu řekne, že nemá brečet jako malá holka. Je taková výtka na místě, nebo je tvrďáctví překonaný mýtus?

Kluci přece nepláčou! Nevychováváte ze syna zbytečného tvrďáka?

Otec a syn
zdroj: Getty Images Otec a syn
aktualizováno 11.06.2019, 00:00 | 11.06.2019, 00:00 | doma.cz

Když váš malý syn přiběhne s brekem za tátou a hledá u něj útočiště, manžel mu řekne, že nemá brečet jako malá holka. Je taková výtka na místě, nebo je tvrďáctví překonaný mýtus?

Tvrzení, že „kluci přece nepláčou“ je naprosto zcestné. „Projevit své emoce mají právo jak ženy, tak muži. Důležité však je vést děti k tomu, aby emoce nevyužívaly jako způsob manipulace, ale převzaly za ně zodpovědnost a patřičně se rozhodly následně jednat a se situací pracovat,“ vysvětluje Mgr. Šárka Kučerová, psycholožka a garantka Projektu sebedůvěry Dove.


Emoce nejsou špatné


Začněte se synem otevřeně o emocích mluvit. Je třeba, aby se v tomto případě zapojil i otec dítěte. „Netvrdit, že některé emoce jsou špatné, ale vysvětlit mu, že každá emoce má právo se projevit. Učte ho však vidět důsledky svého jednání a s těmi pracovat,“ dodává odbornice.


Smutek
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dcera si nerozumí s tátou? 12 rad, které to změní
Bude z něho dobrý táta? Víme, jak to poznáte!
Můj syn je gay! S manželem se trápíme


Důležité je komunikovat se synem pozitivně. Neříkejte mu pouze co „nemá dělat“, ale spíše ho veďte k tomu, jak by se měl v dané situaci zachovat, například jak situaci, která ho rozplakala, konstruktivně vyřešit.


Jako rodiče byste měli dětem vymezit zdravé hranice, ale zároveň přemýšlet, proč určité věci dělají. Zda jim je věnována dostatečná pozornost, nebo se potřebují jednoduše vyjádřit či vybít energii.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Filip 23:58 14.06.2019
Naprostý hnus je dělat z kluků bábovky takovýmto způsobem, jen si pofňukej, že se ti něco nepovedlo, je to cajk, nemusíš se už snažit. Rodiče jsou od toho aby své děti naučili si poradit, pomohli jim s problémy, které nejsou schopni vyřešit, poradit jak vyřešit ten který vyřešit sami mohou, ale neví jak. Chránit děti můžete když poznávají svět. Když rostou a dospívají tak potřebují naučit samostatnosti, vynalézavosti, cílevědomosti, píli... Na tom, že chlap nebrečí a nefňuká není ani špetka srážení sebevědomí, to je prostě fakt...ten kdo se nestydí vybrečet v jakékoliv frustrující situaci, ten si nikdy s ničím neporadí. A přezdívka Růžový vlk to je asi Nomen Omen?
Růžový vlk 13:51 12.06.2019
Dělat z kluků "tvrďáky" takovýmto stylem je naprostý hnus. Rodiče ať už otcové nebo matky mají především děti chránit a radit jim, ne jim srážet sebevědomí.
Filip 21:38 11.06.2019
To by se vám tak hodilo.