Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dostat se do patové situace není příliš složité, mnohem náročnější je, když se chceme odrazit ode dna a začít s čistým štítem. Své o tom ví i Luboš Mareček, který se snaží vymanit z dluhové pasti. Jenže vytloukat klín klínem se nevyplácí. Co by mě...

Luboš Mareček z Ulice a jeho kolotoč dluhů! Máte to dost podobně? Jak z něho ven?

Seriál Ulice: Luboš Mareček se ocitl v pasti
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Luboš Mareček se ocitl v pasti
aktualizováno 28.11.2017, 10:01 | 28.11.2017, 10:01 | doma.cz

Dostat se do patové situace není příliš složité, mnohem náročnější je, když se chceme odrazit ode dna a začít s čistým štítem. Své o tom ví i Luboš Mareček, který se snaží vymanit z dluhové pasti. Jenže vytloukat klín klínem se nevyplácí. Co by měl tedy Luboš dělat?

Luboš Mareček neměl ani ponětí o tom, že jeden dluh z pokru může odstartovat takové šílenství. Navíc se dostal do pasti dvou zlodějíčků, kteří využili jeho naivity a udělali si z něj „tipaře“. Mohli bychom usoudit, že nemůže být horší situace, ale Luboš zažil tu největší ránu, kterou mu osud mohl připravit. Zlomila nad ním hůl i manželka Věrka, které se konečně ke všemu přiznal.

 

Seriál Ulice: Luboš se konečně přizná Věrce
(Foto: TV Nova)


Jde to i snadněji
Pokud zažíváte podobnou finanční situaci jako Luboš, pak byste si měli osvojit základní pravidlo. Nikdy se nesnažte splatit půjčku jinou půjčkou. Opravdu se jedná o to nejhorší možné řešení, které nikdy nepřinese nic dobrého. Ovšem existuje jedna výjimka, kterou bychom vám i tak příliš neradili. Je tu možnost, že si peníze půjčíte od svého nejbližšího člověka, který vám sám takovou pomoc nabídnul. Neříkáme, že se jedná o nejideálnější řešení, ale alespoň víte, že vás daný člověk nebude za půjčku vydírat a se splátkami vám počká. I tak je ale na místě, abyste si s ním domluvili splátkový kalendář a se splátkami byli vždy přesní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Deprese z kulatých narozenin? Tyhle rady by pomohly i Lumírovi z Ulice
Má láska mezi Terezou a Davidem z Ulice šanci? Známe názory diváků!
S NÍM RANDIT NEBUDEŠ! Proč otec zakazuje Lucce Weberové, aby randila s Matějem? A má na to právo?


Někteří lidé se zadlužili jenom kvůli pár stovkám. Tyto peníze sice nenajdete na ulici, ale jdou poměrně snadno vydělat. Pokud vám to umožňuje zdraví a čas, pak není od věci, když se porozhlédnete po další práci. Stačí i víkendová brigáda a menší obnos je zpět cobydup. Dále se snažte co nejvíce šetřit. Zapomeňte na restaurace, nové oblečení nebo třeba cigarety. Všechny tyto položky jsou pěkně náročné pro váš finanční rozpočet, proto není od věci, když se jich alespoň na nějakou dobu vzdáte. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

 


Zajděte za odborníkem
Máte pocit, že vám dluhy přerůstají přes hlavu? Nejvyšší čas, abyste zašli za odborníkem a poradili se, jak nadále postupovat. Je důležité, abyste si samotný problém přiznali a nebáli se, říct si o pomoc. Stačí, když si najdete šikovného finančního poradce nebo se podíváte na internet. Určitě vás překvapí, že existují různé dluhové poradny, kam můžete zdarma zavolat a zažádat o radu. Především se ale za svůj problém nestyďte. Mluvte o něm s rodinou a nikomu nic nezatajujte. Je důležité, abyste v této záležitosti byli upřímní.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře