Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vilma Nyklová nedávno vnukla Světlaně myšlenku, že není dobrou matkou. Ono zvládat starostování na jedničku a do toho se ještě postarat o maličkého Lexíka, není zrovna procházka růžovou zahradou. Není se čemu divit, že Světlana začala mít výčitky ...

Lze skloubit mateřství s nastartovanou kariérou? Své by o tom mohla vyprávět Světlana z Ulice

Seriál Ulice: Představitelka Světlany lehla smíchy na natáčení
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Představitelka Světlany lehla smíchy na natáčení
aktualizováno 12.09.2017, 00:00 | 12.09.2017, 00:00 | doma.cz

Vilma Nyklová nedávno vnukla Světlaně myšlenku, že není dobrou matkou. Ono zvládat starostování na jedničku a do toho se ještě postarat o maličkého Lexíka, není zrovna procházka růžovou zahradou. Není se čemu divit, že Světlana začala mít výčitky svědomí, a bojí se, že se Alexovi nevěnuje tolik, kolik by jako správná matka měla.

Nastavte si priority
Pokud jste se dostala do podobné situace jako Světlana, pak asi víte, že se nejedná o nic příjemného. Navíc celou záležitost mnohdy ztěžuje okolí, které vám mermomocí naznačuje, že nepatříte mezi maminky roku. V tento moment byste si tedy měla ujasnit své priority. V případě, že vedle sebe máte schopného partnera, ochotné babičky či podporu ze strany chůvy, pak zřejmě záleží jenom na vás, zda se rozhodnete dál pokračovat v kariéře, a to i s malým miminkem. Důležité je, abyste zapomněla na všechny své sobecké pocity, a zaměřila se na to, aby vaše děťátko nestrádalo. Určitě jste také zaznamenala, že mnoho mužů si v dnešní době bere rodičovskou dovolenou. I to může být skvělým kompromisem. S mužem si akorát vyměníte role, a doma bude vše fungovat jako na drátkách.

 

Seriál Ulice: Představitel Lexíka si natáčení narozeninové oslavy užíval - 18
(Foto: TV Nova)

 

Problém zpravidla nastává ve chvíli, kdy začnete mít pocit, že se miminku vzdalujete. Mnoho pracujících žen přichází o první krůčky či první slůvka. Tyto momenty patří mezi nejsilnější, a tak se nemůžeme divit, že snad každá maminka chce být u toho! Pokud si zvolíte cestu kariéry, pak se připravte na to, že se možná o tyto momenty dobrovolně ošidíte. Možná vám to teď nedochází, ale časem byste mohla velmi litovat. Je důležité, abyste ti tedy uvědomila, zda chcete své práci obětovat i tyto životní zážitky.


ČTĚTE TAKÉ:

Gábině z Ulice se nezdá nová učitelka malého Šímy! Může s tím něco udělat?
Sedmnáctiletá Iva z Výměny je prý na děti moc mladá. Kdy je na to tedy žena připravená?
Kdy je ženské tělo SKUTEČNĚ PŘIPRAVENÉ na to, mít DRUHÉ DÍTĚ?


Nechci být matkou u sporáku
Chcete být s malým, ale zároveň je pro vás nepředstavitelné, že byste měla být matkou na plný úvazek? Pak samozřejmě existuje několik možností, jak na celou věc vyzrát. Zkuste se domluvit se svým zaměstnavatelem, zda byste nemohla pracovat na zkrácený úvazek, či formou home office. Pro mnoho firem je práce z domova standardem, díky kterému pracovně nezahálíte, ale zároveň budete čtyřiadvacet hodin v kontaktu s miminkem. Dále na rodičovské můžete okusit nový koníček, který vás bude naplňovat podobně, jako vás nabíjela práce. Ať už zvolíte šití, malování nebo třeba blogování, nikdy neuděláte krok vedle. Navíc všechny činnosti lze vykonávat v momentě, kdy váš potomek usnul, tudíž se nemusíte bát výčitek, že se koníčku věnujete na úkor svého dítěte.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Janka 10:24 19.09.2017
Pokud funguje babička na hlídání, tatínek a další příbuzní jako v případě Světlany tak kariéra není problém :-) A ještě když má práci hned u baráku :-) Tam kde tatínek pracuje na směny a domů jezdí nárazově, babičky jsou daleko a příbuzní taky tak potom jde kariéra úplně do háje protože jiná možnost s dítětem prostě není.A platit si hlídání se zase nevyplatí protože to je dneska taky drahá záležitost. Kamarádky buď mají svoje rodiny, takže těžko budou hlídat ještě další dítě a nebo si děti nemají a právě honí tu kariéru.