Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Měly by maminky raději zůstat doma a pečovat o blaho rodiny, nebo mají nárok na kariéru stejně tak jako jejich partneři? Přečtěte si názor svérázné Američanky.

Mají matky nárok na kariéru? Blogerka Lori sepsala argumenty, které je od ní zrazují!

Vyčerpaná matka
zdroj: Getty Images Vyčerpaná matka
aktualizováno 15.12.2018, 00:00 | 15.12.2018, 00:00 | doma.cz

Měly by maminky raději zůstat doma a pečovat o blaho rodiny, nebo mají nárok na kariéru stejně tak jako jejich partneři? Přečtěte si názor svérázné Američanky.

Lori Alexander už nějakou dobu bloguje pod přezdívkou The Transformed Wife a sdílí se svými sledujícími své pohledy na chod rodiny, osud ženy a péči o domácnost a děti. Její příspěvky jsou také typické tím, že jsou ručně sepsané na papíru.

 

Transfered mother
(Foto: facebook)

 

Lori je čtyřnásobnou matkou a devítinásobnou babičkou a také ženou v domácnosti. Nedávno mnohé ženy pobouřila fotografií svého sešitu, do kterého sepsala své myšlenky o tom, proč by měly ženy raději zůstat doma a vzdát se své kariéry.

 

Transfered mother
(Foto: facebook)

 

Začala tím, že se sama sebe zeptala, zda-li by se ženy měly věnovat kariéře. Následně do dvou sloupců sepsala, jak vypadá život zaměstnané ženy versus jak tráví čas žena v domácnosti.

 

* Je několik hodin mimo domov. x Je celý den doma.

* Děti hlídá někdo cizí. x Děti tráví čas s matkou.

* Vrací se domů vyčerpaná. x Odpočine si, když děti spí.

* Jí večeři z fast-foodu a z mikrovlnné trouby. x Připravuje domácí a nutričně vyvážené jídlo.

* Čte dětem před spaním knížku. x Hraje si s dětmi, učí je a vychovává po celý den.

* Víkend znamená uklidit dům a nakoupit. x O víkendu může jít s dětmi do parku nebo na pláž.

* Je unavená a nemá chuť na sex. x S partnerem se miluje pravidelně.

* Její život se rozpadá. Není spokojená s tím, jaká je matka a manželka. x Její život je naplněný a její rodina je šťastná a vděčná.

 

Není divu, že se některých pracujících matek tento seznam hluboce dotknul. "Ten seznam je směšný a lživý. Je smutné, že pracující matky vykreslujete tímto způsobelm, " napsala jedna z nich.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zaměstnaná matka: Málem jsem se zhroutila, ale zvládla jsem to

Máma s malým synem: sehnat práci je nemožné

Život mimo společenské normy: Victoria a Johny se úplně oprostili od klasického zaměstnání, dluhů a placení účtů

 

"Házíte na pracující matky špínu. Přitom mnohé z nich dělají, co můžou a jsou skvělé a milující. Neměla byste je takto ponižovat, " napsala další čtenářka blogu.

 

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o názor v komentářích!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Alena 14:38 17.12.2018
Absolutní nesouhlas.
* Vrací se domů vyčerpaná. x Odpočine si, když děti spí. - Já jsem za celý den s dítětem doma tak vyčerpaná, že si po víkendu jedu do práce psychicky odpočinout!
* Jí večeři z fast-foodu a z mikrovlnné trouby. x Připravuje domácí a nutričně vyvážené jídlo. - Od té doby, co pracuji, jím pravidelně a zdravěji, protože můj den má řád.
* Její život se rozpadá. Není spokojená s tím, jaká je matka a manželka. x Její život je naplněný a její rodina je šťastná a vděčná. - Můj život se rozpadal, dokud jsem byla na mateřské. Po nástupu do zaměstnání je můj život konečně zase naplněný.