Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rodiče na sociálních sítích sdílejí většinou radostné okamžiky ze života svých potomků. Katie Goulbournová ale udělala naprostý opak. Na jejím Facebooku se objevilo video, na kterém její maličká dcerka Chloe bojuje o život.

Maminka zveřejnila video, na kterém její miminko bojuje o život! Proč to udělala?

Chloe Pierce
zdroj: facebook Chloe Pierce
aktualizováno 24.02.2018, 00:14 | 24.02.2018, 00:14 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Rodiče na sociálních sítích sdílejí většinou radostné okamžiky ze života svých potomků. Katie Goulbournová ale udělala naprostý opak. Na jejím Facebooku se objevilo video, na kterém její maličká dcerka Chloe bojuje o život.

Katie Goulbournová zveřejnila záběry, na kterých dcerka vydává nepřirozené "chrochtavé" zvuky. K videu napsala: "Toto je Chloe v úterý 16. ledna v 15:53 hod. V 17:00 už bojovala o život a byla v rukou více než deseti odborníků, kteří se ji snažili udržet při životě." Video zveřejnila Katie na začátku února a vidělo ho už přes 1,5 milionu lidí. "Když se zpětně dívám video, vynořují se mi strašidelné vzpomínky na tu noc. Nicméně, kdybych věděla, že symptomy, které Chloe měla, ohrožují její život, konala bych rychleji. Chloe se ze stádia "něco špatného snědla" do stádia "bojuje o život" dostala za necelé čtyři hodiny. Pro naši rodinu to byly velmi těžké chvíle a dlouho jsme zvažovali, jestli se o to podělíme se zbytkem světa. Nakonec jsme si řekli, že pokud video pomůže jen jednomu rodiči identifikovat symptomy dříve, má to smysl, " napsala k videu na Facebooku matka, která se tímto způsobem snaží varovat i ostatní rodiče.

 

Chloe Pierce
(Foto: facebook)


Katie se stav její dcery od začátku nezamlouval, ale myslela si, že to přejde. Nakonec natočila video, které poslala svému partnerovi. Ten maminku utvrdil v tom, že by raději měla vyhledat odbornou pomoc. Na pohotovost dorazila za minutu dvanáct. S dívenkou to nevypadalo vůbec dobře, a tak ji lékaři okamžitě napojili na kyslík a začali oživovat. "Bylo mi jasné, že je to velmi vážné, když jsem viděla, že pro resuscitace." V nemocnici na Chloe čekalo nespočet testů, non-stop monitorování a neustálé dopování tekutinami a antibiotiky. Nakonec se maličkou holčičku podařilo lékařům zachránit.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

To se nedělá! Neuvěříte, co holčička provedla s brečícím miminkem
Voják se vrátil z mise. Tohle dojemné překvapení na něj doma čekalo
Tahle písnička vám vlije slzy do očí! O čem zpívá brácha mladší sestřičce?

 

Jaké jsou příznaky sepse?

Chloe přežila závažnou infekci organismu - sepsi, tzv. otravu krve. Syndromů této infekce je několik. Identifikovat se dá i podle dýchání. Katie Goulbournová vysvětluje, že zvuky její dcerky byly nejprve normální, jako kdyby tlačila do plenky. Postupně to však eskalovalo až k zvukům, které můžete slyšet ve videu. Mezi další příznaky patří například změna barvy kůže. Může být našedivělá nebo bledá. Dalším příznakem jsou chladné končetiny. Zvýšená teplota není u novorozenců typickým příznakem, častěji jsou ale dětičky podchlazené. Děti s otravou krve špatně pijí a hůře zpracovávají potravu. Také špatně pracují ledviny, a tak se snižuje frekvence močení. Sepse může vyústit až do septického šoku, při kterém selže více orgánů a v 50 procentech případů přichází smrt. Nejčastějšími oběťmi jsou děti, staří lidé a lidé se sníženou imunitou.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře