Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tento muž se nebojí sdílet svůj příběh o tom, jaké to je žít s nemocným otcem. Vůbec podle něj nezáleží na tom, co říkají ostatní lidé a jak složitá se může zdát jeho životní situace. Láska je totiž jediná věc, na které záleží. A když je člověk oc...

Mladého muže vychovával otec s Downovým syndromem. Na svou rodinu je pyšný

Sader a jeho otec
zdroj: Instagram Sader a jeho otec
aktualizováno 19.10.2019, 00:00 | 19.10.2019, 00:00 | doma.cz

Tento muž se nebojí sdílet svůj příběh o tom, jaké to je žít s nemocným otcem. Vůbec podle něj nezáleží na tom, co říkají ostatní lidé a jak složitá se může zdát jeho životní situace. Láska je totiž jediná věc, na které záleží. A když je člověk ochotný bojovat, tak do společnosti zapadne, i když je trochu jiný.

Když jste dítě, láska a podpora od vašich rodičů je pro vás jednou z nejdůležitějších věcí. Dokážete si však představit, jaké by to bylo, kdyby jeden z rodičů trpěl Downovým syndromem? Jedenadvacetiletý Sader Issa promlouvá o tom, v jakých podmínkách byl vychováván. A přiznává, že by na tom nic neměnil, svého otce bere takového, jaký je. Právě on mu totiž pomohl stát se mužem, jakým je dnes!


Sader je na své předky hrdý a říká, že jeho dětství bylo i přes otcovo postižení plné lásky a něhy. Otec se vždy ze všech sil snažil, aby Sader v rámci možností vyrůstal tak jako každé jiné dítě. Snažil se ho vést tím nejlepším způsobem, jakkoliv by se to někomu zdálo být komplikované. Díky tomu, že rodina držela pospolu, tak všechny překážky společně překonali.

 

Sader a jeho otec
(Foto: Instagram)


Výjimeční rodiče


Přestože byste předpokládaly, že vztah mezi Saderem a jeho rodiči se bude od ostatních lidí lišit, Sader říká, že to tak ani zdaleka není. Jejich vztah budovaný několik let je podle jeho slov naprosto běžný. Postupem času si všichni členové této na pohled jiné rodiny dokázali užívat vzájemnou lásku, jednoduchost a pokoru. I když někdy přišly potíže a oni spolu v něčem nesouhlasili, zvládli to. Ostatním lidem svým přístupem ukazují, že všechno je možné a záleží jen na tom, jak věci vnímáte.


Sader otce respektuje, ten je na něj hrdý


Saderův otec pracuje v mlýně a jeho syn ho do práce doprovází, často mu s ní také pomáhá. I další lidé ho respektují a chovají se k němu jako ke komukoliv jinému. Dokáže totiž dávat ostatním čistou lásku bez toho, aby něco čekal něco na oplátku. Sader je na svého otce hrdý a říká, že pro něj byl během života tou největší podporou pokaždé, když to potřeboval.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dívka s Downovým syndromem zpěvačkou: Z videa je hit!
VÁŠ PŘÍBĚH: Postižený Petr se snaží normálně žít...
Revoluční test zjistí genetické vady plodu přímo z krve matky


Nejkrásnější je podle Sadera to, když ho otec hrdě představí ostatním lidem a ukáže jim, že i přes svůj stav vychoval muže, který si umí jít za svým. V současné době Sader třetím rokem studuje stomatologii a oba jeho rodiče jsou pyšní na to, že bude doktorem. Budoucí zubař popisuje, že někdy vidí svého otce s rozzářenýma očima, jako by chtěl spokojeně říct: „Ano, mám sice Downův syndrom, ale udělal jsem všechno, co bylo v mých silách, abych svého syna vychoval a aby se z něj stal lékař, který bude pomáhat lidem.“


Život je jen o tom, jak se ho rozhodnete žít


Někdy se stává, že když je žena těhotná a zjistí, že její dítě bude trpět Downovým syndromem, má pocit, jako by se celý její život rázem rozpadl. Bere to jako nejhorší věc, která se jí mohla stát. Stejně jako v každé životní situaci má ale více možností, jak bude vzniklou situaci řešit. Může si nechat dítě vzít anebo převzít zodpovědnost a nebát se, že by jí potomek s Downovým syndromem nemohl dát vnoučata.

 

Sader a jeho otec
(Foto: Instagram)


Kdyby byla Saderova babička přesvědčená o tom, že její dítě nikdy nebude moct žít normální život, Sader by tu dnes nebyl. Nejen že se nebojí svůj příběh sdílet na sociálních sítích, ale také se chystá o své rodině natočit film.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře