Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je to váš malý chlapeček, říkáte si. Jak může v tak mladém věku milovat někoho jiného než vás?

Můj syn je poprvé zamilovaný, aneb 3 sladké způsoby, kterými projevuje lásku

syn
zdroj: Getty Images syn
aktualizováno 07.07.2018, 00:12 | 07.07.2018, 00:12 | doma.cz

Je to váš malý chlapeček, říkáte si. Jak může v tak mladém věku milovat někoho jiného než vás?

Láska ale kvete v každém věku, a právě ti nejmenší, mladší 10 let, jsou toho největším důkazem. I v tomto období života mají děti city, které projevují někdy více, někdy méně očividným způsobem. Jaké jsou ty nejroztomilejší z nich?

 

syn
(Foto: Getty Images)


Předvádění svých nejlepších schopností


Tím nejběžnějším projevem prvního zamilování je přirozeně ukázka toho nejlepšího, co milovaná dívka vašeho synáčka může získat. Zpravidla se do této přehlídky řadí schopnost vyšplhat na nejvyšší strom v okolí, postavit tu nejhezčí bábovku z písku, anebo předvést ten nejlepší sportovní výkon ze všech chlapců v okolí. Uf, už v tomto věku někteří zjistí, že láska sem tam způsobí pád. A taky, že může doopravdy bolet.

 

syn
(Foto: Getty Images)


Popírání její existence


Ve fázi namlouvání jsou chlapečci skutečně roztomilí. Zatímco někteří dávají hrdě na odiv své city, jiní si hrají na „tvrďáky“ a svou vyvolenou okázale ignorují. Co takhle je trochu popostrčit a ukázat jim, že svou milou si mohou stejně dobře získat i gesty prokazatelného zájmu?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jsou vaše děti věčně na YouTube? Nezakazujte, ale myslete na jejich bezpečnost

Co s vámi udělá rodičovství? Známe odpověď, která si nebere servítky

Velká rodina: Zápřah pro nervy, nebo moře lásky?


Důkaz o chlapáctví


Ano, už v mladém věku se u našich milovaných chlapečků začíná projevovat proslulé „mužské ego“, které tak nerady vídáme u svých partnerů. Láska je láska, ale zkuste někdy pozorovat své milované dítko ve chvíli, kdy ho jeho „holka“ urazí (nebo mu odmítne půjčit hračku na pískovišti).


Tip pro vás:
Buďte ke svému malému chlapci chápavá a pěstujte v něm ty nejlepší možné vlastnosti. Bude vás potřebovat zejména ve chvílích, kdy ho jeho milá odmítne, a on bude léčit své první zlomené srdíčko. V pozdějším věku, až si najde první skutečnou přítelkyni, toho rozhodně nebudete litovat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře