Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Blanka z Ulice to nemá vůbec jednoduché. Nejenže ji manžel vyměnil za mladší milenku, ale ještě vidí, jak jejich děti s macechou vůbec nevycházejí. Se všemi podrobnostmi se děti matce sice raději nesvěřují, ta ale tuší, která bije. Sama byla navíc...

3 maléry náhradních rodičů: Neponoukejte děti vůči jejich maceše

Seriál Ulice: Na jaký starší film vzala Blanka do kina své děti?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Na jaký starší film vzala Blanka do kina své děti?
aktualizováno 12.03.2019, 00:00 | 12.03.2019, 00:00 | doma.cz

Blanka z Ulice to nemá vůbec jednoduché. Nejenže ji manžel vyměnil za mladší milenku, ale ještě vidí, jak jejich děti s macechou vůbec nevycházejí. Se všemi podrobnostmi se děti matce sice raději nesvěřují, ta ale tuší, která bije. Sama byla navíc několikrát dětmi přistihnuta, jak jde na rande s jiným mužem. Jednou šlo o Evžena, jindy zase o Patrika. A děti si z ní lehce utahují.

Manželství často neklapne a říká se, že to vždy odnesou hlavně děti, zvlášť pokud jsou ještě malé. Většinou ale hlavně kvůli tomu, že s nimi rodiče různě manipulují, navzájem je proti sobě popouzejí a snaží se znehodnotit jejich vztah k nevlastní matce nebo otcovi. Jak dětem po rozvodu pomoct, aby přijaly nové partnery svých rodičů a přemoct vlastní zášť vůči současné ženě vašeho bývalého? A co když chcete, aby si zvykly na nového partnera z vaší strany nebo když samy vyvdáte nevlastní potomky?

 

Rodina
(Foto: Getty Images)


1. Nerozumí si vaše děti se ženou vašeho bývalého muže?


Pro ženy je mnohdy těžké překousnout, že by se měly jejich děti vídat s novou přítelkyní muže, který jim třeba ublížil. Často pak k této ženě cítí nenávist a snaží se takový pocit vyvolat i ve svých dětech, aby si z nich udělaly v této situaci spojence. Právě kvůli dětem ale musíte překonat vlastní zášť! Pokud je budete navádět k různým schválnostem vůči té druhé, mohlo by se to obrátit proti vám a také by to neprospělo vztahu dětí s jejich otcem. Nechte si svou nenávist pro sebe a děti raději naučte být tolerantní a vyrovnané. Jde přece o jejich spokojenost a ne o vaše zadostiučinění.


2. Nerozumí si vaše děti s vaším novým partnerem?


Našly jste si nového partnera, je úžasný, jste zamilované. Děti ale vašeho přítele rozhodně nemusí vnímat v tak dobrém světle jako momentálně vy. Pokud z vašeho nového objevu moc nejásají, možná jim ho až moc vnucujete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Když má dítě dva tatínky aneb Život s vlastním i nevlastním otcem
Trpké bývá soužití s nevlastní dceruškou
Mám nevlastní dítě a nevím si rady!


Vyvarujte se srovnávání s jejich biologickým otcem a na jeho úkor vašeho momentálního muže nevychvalujte. Rozhodně byste tím děti nepřesvědčily, že společně vytvoříte novou rodinu, a ještě byste zhoršily vztah s jejich pravým tátou anebo vámi. Mohly by totiž začít na vašeho nového muže žárlit, dějte jim proto najevo, že jim před ním vždy dáte přednost. Stejně jako ony mohou klidně vždy preferovat svého pravého tátu před tím druhým.

 

matka a dcera
(Foto: Getty Images)


3. Nerozumíte si s dětmi vašeho nového partnera?


Pokud jste si našly partnera, který má závazek v podobě dětí, uvědomte si, že vás nikdy nebudou brát jako vlastního rodiče. Neberte si proto osobně, že vlastního rodiče vždy upřednostní před vámi. Raději si s nimi vytvořte vztah na úrovni přátelství a otevřenosti. Nenechte si od nich ale všechno líbit, nepovolujte jim to, co jim vlastní rodiče zakázali a už vůbec je před dětmi nepomlouvejte! Tudy cesta vašeho přátelství nevede.


Nedělejte ukvapené závěry a nevycházejte z první reakce, ke které při střetu nevlastního rodiče nebo nevlastního dítěte dojde. Všechno chce čas, a co se na první pohled může zdát jako katastrofa, z toho se ještě může vyklubat pěkný vztah. Otevřete se novým začátkům bez toho, aby to odnesly děti.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře