Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozhodnout se během jediné hodiny, jestli si osvojíte dítě, a během dvou dnů pro něj připravit domov, kde ho můžete uvítat? To podstupují rodiče, ke kterým přijde miminko skoro rovnou z babyboxu. Přečtěte si příběhy odložených dětí, které se dočka...

Nejkrásnější příběhy dětí nalezených v babyboxu a jejich osvojitelů

miminko
zdroj: Getty Images miminko
aktualizováno 09.03.2019, 00:00 | 09.03.2019, 00:00 | doma.cz

Rozhodnout se během jediné hodiny, jestli si osvojíte dítě, a během dvou dnů pro něj připravit domov, kde ho můžete uvítat? To podstupují rodiče, ke kterým přijde miminko skoro rovnou z babyboxu. Přečtěte si příběhy odložených dětí, které se dočkaly šťastného konce - anebo začátku?

Babyboxy jsou řešením pro matky, které nemohou nebo nechtějí mít své dítě. Díky těmto zařízením se může předcházet tragédiím, jako když nějaká žena odloží své čerstvě narozené miminko na nějakém opuštěném, chladném a nebezpečném místě. Místo aby svého syna nebo holčičku zanechala třeba v koši nebo parku, může mu dát umístěním do babyboxu šanci na lepší život a nové milující rodiče.


Máte na to hodinu


Anonymní matka sdílela svůj příběh o tom, jak poskytla domov malému Jacksonovi. Zrovna pracovala ve své kanceláři, když jí v poledne začal vyzvánět telefon. Dozvěděla se, že před malou chvíli bylo nalezeno v nedalekém baby boxu dítě. Dostala jen hodinu na to, aby se rozhodla, zda by mu ráda vytvořila domov. Už vychovávala tříletého chlapce, také adoptovaného, a tak věděla, jak moc by chtěl mít sourozence. Sama chtěla svou rodinu rozšířit, a tak se narychlo rozhodla, že si miminko osvojí. Vůči matkám odložitelkám žádnou zášť necítí, naopak si váží toho, že se rozhodly pro baby box, než jít na potrat nebo dítě někde odložit.

 

Novorozeně
(Foto: Getty Images)


Rychlý přírůstek do rodiny


Cheryl a Shawn vždycky chtěli mít tři děti. Zatím byli rodiči dvou dcer, ale rozhodnutí pro třetí dítě padlo už dávno, stejně jako udělat to cestou osvojení. Dlouho se však nic nedělo, když najednou obdrželi hovor, že v blízké nemocnici byla do babyboxu umístěna malá holčička. A tak přišla za pouhé dva dny do jejich života Riley, díky které se celá rodina konečně cítila úplně kompletní. Její adoptivní rodiče si sice nedokážou představit, jaké okolnosti vedly její biologickou matku k tak ráznému kroku, za nevlastní dceru jsou však neskutečně šťastní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šokující příběh Johany, která chtěla adoptovat dítě
Co žena cítí po spontánním potratu?
Chudinky děti příliš moderních matek


Další falešný poplach, nebo opravdu dítě?


Ve americkém státě Indiana jsou zvyklí, že je zdejší babybox, umístěný u budovy požárního útvaru, terčem různých dětských žertíků. Často tam místo dítěte nacházeli například různá zvířata. Bylo tedy velkým překvapením, když se v něm tentokrát našlo skutečně miminko. Na svého nálezce, který dostal signál a babybox otevřel, vyděšeně koukalo. Dítě ještě mělo pupeční šňůru a bylo zabalené jen do mikiny. Posléze bylo pojmenováno "Naděje".


Osvojené dítě oslavilo 5 let


Nicole se obrátil život naruby. Ráno se probudila jako bezdětná žena a večer už měla v náručí dítě. Rozhodně ale ne proto, že by nevěděla o svém těhotenství a nečekaně začala rodit. Místo toho ona a její manžel dostali telefonát, že z neznámých důvodů bylo do nemocničního babyboxu uloženo dítě a zda by se ho chtěli ujmout.

 

Matka a dítě
(Foto: Getty Images)

 

V ten den se jejich život navždy změnil. Sice by si raději o rozvoji a výchově dítěte promluvili s jeho vlastní matkou, i tak si ale poradili. Přestože o něm neznali žádné podrobnosti, ani o původu a zpočátku ani o jeho zdravotním stavu, řekli jasné ano. Byli totiž přesvědčeni, že jim osud ukázal, aby si malého chlapce vzali domů. Nedávno oslavil už páté narozeniny! O jeho pravé matce si náhradní rodiče nemyslí, že by byla zlá a necitelná, ale naopak hodně odvážná učinit krok, díky kterému se jejich sen stal skutečností.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře